Alternatifim Cafe

iPhone Windows Uygulamalarını Çalıştırıyor

Discussion started on Apple - iPhone - iPad

Citrix'in Citrix Receiver uygulaması, iPhone'a Windows masaüstünü ve o masaüstünde çalışan her şeyi getiriyor.

Sanallaştırmanın nelere kaadir olduğu, mobil platformlarda daha bir net anlaşılıyor. Sanallaştırma yazılımları şirketi Citrix'in geliştirdiği Citrix Receiver isimli iPhone uygulaması, Windows kullanan iPhone sahiplerinin, bilgisayarlarının masaüstlerini uzaktan yönetmelerine olanak tanıyor.

Citrix Receiver, varolan bir Windows oturumuna girebildiği gibi, uzaktan bağlanılan bilgisayarda yeni bir oturum da açabiliyor. Bu da teorik olarak çoğu Windows uygulamasının iPhone ekranından kontrol edilerek çalıştırılabileceği anlamına geliyor. Yani iPhone'da eksikliği çekilen Flash, kopyala-yapıştır, dosya oluşturma gibi işler -sadece Citrix Receiver içinde de olsa- görülebiliyor.

iPhone için daha önce de açık kaynaklı uzak masaüstü uygulamaları vardı. Ancak Citrix Receiver, büyük bir firma tarafından geliştirilen (ve görevini tam olarak başarabilen) ilk yazılım olma özelliğini taşıyor ve bu özelliğiyle şirketleri sevindiriyor. Yazılımın ne zaman tam olarak geliştirilip piyasaya sürüleceği ise belli değil.
#1 - Aralık 30 2008, 14:30:29

Anca terminal işini görür zaten (6) diğer windows uygulamalarını biraz zor çalıştırır (6)
#2 - Aralık 30 2008, 14:34:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.