Alternatifim Cafe

Ferrari California

Discussion started on Tuning

Aylarca 'Bebek Ferrari' olarak dillerden düşmeyen Ferrari California..

Bu hafta Auto Show’da tanıtılan Ferrari California, çift parçalı açılır-kapanır metal tavanı, Ferrari’nin ilk orta-ön konumlu V8 motoru, 240/340 lt bagajı, 350 Euro civarındaki makul fiyatı ve hepsinden önemlisi küçük aile bireylerinin de sizinle seyahat etmesine imkân veren arka koltuklar…


Evet, tüm bunların hepsi California’da var. Her gün kullanılabilecek, makul fiyatlı bir Ferrari üretmek isteyen İtalyan’lar California ile bunu başarmışlar. California için 2 yıllık liste oluşmuş durumda, üstelik 10 şanslı Türk de bu listede..

Katlanabilir Tavanla 4 Mevsim Sürüş Keyfi!
Ferrari California’nın aluminyumdan üretilen katlanabilir tavanı, 14 sn’de açılma/kapanma işlemini gerçekleştiriyor. Tavan kapalıyken 340 litre bagaj hacvmi sunan 2+2 oturma düzenine sahip California, tavanı açıldığında da 240 litre bagaj hacmi sunabiliyor. Arka koltukların hemen gerisinde yer alan takla barları ise olası riskli durumlarda 190 milisaniyenin altında açılarak sürücü ve yolculara maksimum korunma ağlıyor.

 
Ferrari Tarihinin İlk Orta-Ön Konumlu V8 Modeli!
Köklü İtalyan markanın tarihinde yer alan tüm modeller içinde ön-orta konumlu V8 motora sahip ilk model olarak ön plana çıkan Ferrari California, 4.3 litre hacimli güç ünitesiyle de farkını ortaya koymayı başarıyor. Litre başına 107 HP güç üreten 460 HP’lik motora sahip Ferrari California, 485 Nm’lik tork değerinin de etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 4 sn’nin altında tamamlayabiliyor. 7 ileri vitesli şanzıman, F1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde yer alan kumanda pedallarıyla hızlı değişim sağlarken; Ferrari California’nın etkili biçimde 310 km/s’lik maksimum hıza erişmesine de yardımcı oluyor. Euro 5 ve LEV2 standartlarına uyumlu egzoz emisyon değerleri sunabilen motora sahip yeni Ferrari modeli, 100 km’de ortalama 13.1 litre yakıta ihtiyaç duyuyor.
Mükemmel Ağırlık Dağılımı ve Sürüş Performansı
Önde çift çapraz kollu; arkada ise yeni geliştirilen çok bağlıntılı bir süspansiyon sistemine sahip Ferrari California’da ilk olarak Ferrari 599 GTB Fiorano modelinde kullanılan SCM kodlu Manyetoreolijik Süspansiyon Kontrol Sistemi’ne de isteğe bağlı olarak yer veriliyor. Önde % 47, arkada ise % 53 ağırlık dağılım oranına sahip Ferrari California’da İtalyan üreticinin F1 tecrübesini yansıtan; şanzıman, denge ve çekiş kontrol sistemlerini ve gelişmiş süspansiyon sistemini birbirine entegre eden GT Manenttino isimli sürüş destek sistemine de yer veriliyor. “Konfor”, “Spor” ve “CST-Off” modlarına sahip sistem, Ferrari California’nın sürücüsüne farklı yol şartlarına uygun sürüş desteği sağlıyor.


Mükemmel Ağırlık Dağılımı ve Sürüş Performansı
Önde çift çapraz kollu; arkada ise yeni geliştirilen çok bağlıntılı bir süspansiyon sistemine sahip Ferrari California’da ilk olarak Ferrari 599 GTB Fiorano modelinde kullanılan SCM kodlu Manyetoreolijik Süspansiyon Kontrol Sistemi’ne de isteğe bağlı olarak yer veriliyor. Önde % 47, arkada ise % 53 ağırlık dağılım oranına sahip Ferrari California’da İtalyan üreticinin F1 tecrübesini yansıtan; şanzıman, denge ve çekiş kontrol sistemlerini ve gelişmiş süspansiyon sistemini birbirine entegre eden GT Manenttino isimli sürüş destek sistemine de yer veriliyor. “Konfor”, “Spor” ve “CST-Off” modlarına sahip sistem, Ferrari California’nın sürücüsüne farklı yol şartlarına uygun sürüş desteği sağlıyor.#1 - Ekim 17 2008, 15:28:54


kelis

Araba değil bebek resmen :Ç
#3 - Ocak 21 2009, 11:49:07

namına yakışan bir araba :Ç
#4 - Şubat 13 2009, 17:15:11
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Ferrari'nin 460 beygirlik yeni modeli Türkiye'de satışa çıktı.

Ferrari ve Maserati markalarının distribütörlüğünü üstlenen Fer-Mas Oto, İtalyan lüks spor otomobil üreticisinin en yeni modeli olarak dikkatleri üstüne çeken Ferrari California modelini 329 bin 557 Euro'dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye'de satışa sunmaya başladı.

“Şaha kalkan At” logosunu taşıyan en yeni Ferrari modeli olarak dikkat çeken Ferrari California, 460 HP'lik motoru ve sürüş dinamikleriyle ön plana çıkıyor.

Ferrari California'nın aluminyumdan üretilen katlanabilir tavanı, 14 sn'de açılma/kapanma işlemini gerçekleştiriyor. Tavan kapalıyken 340 litre bagaj hacmi sunan 2+2 oturma düzenine sahip California, tavanı açıldığında da 240 litre bagaj hacmi sunabiliyor.

Köklü İtalyan markanın tarihinde yer alan tüm modeller içinde ön-orta konumlu V8 motora sahip ilk model olarak ön plana çıkan Ferrari California'da 4.3 litre hacimli motor bulunuyor. Araç, 0-100 km/s hızlanmasını 4 sn'nin altında tamamlayabiliyor. 7 ileri vitesli şanzıman, F1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde yer alan kumanda pedallarıyla hızlı değişim sağlarken; Ferrari California'nın etkili biçimde 310 km/s'lik maksimum hıza erişmesine de yardımcı oluyor.

Yeni Ferrari, 100 km'de ortalama 13.1 litre yakıt tüketiyor.

#5 - Nisan 04 2009, 16:55:07

bu arabanın sesine hastayım işte
#6 - Ekim 06 2009, 22:47:33
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

güzelmiş

miş imi var (6)

460 tane öküzü nasıl yerleştirmişler o kadar ufak arabaya hayret (6)
#7 - Ekim 13 2009, 17:02:38

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.