Alternatifim Cafe

Hocalı Katliamı 21. Yüzyılın Soykırımıdır!

Discussion started on Yakın Tarihimiz

Agos gazetesi yazarı Hrant Dink in öldürülmesinden sonra, hepimiz ermeniyiz diye slogan atıp, İstanbul sokaklarını inletenler, acaba, Azerbaycan Türklerinin çektiklerini, Karabağ’ın işgal altında olduğunu ve HOCALİ katliamını biliyorlar mıdır? 25-26 şubat 1992 yılında, Hocali bölgesine, ağır silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı güçleri, Hankendide yerleşen 366. Rus motorize birliklerinin desteği ve yardımı ile saldırdılar. Yaşlı genç, çocuk, kadın demeden 613 Azerbaycan Türkünü hunharca katlettiler. İnsanları diri diri, toprağa gömüp, cesetlerini yaktılar. Sağ kalanları da kamyonlara bindirip esir alıp götürdüler.               

 

Azerbaycan topraklarının üçte bir kısmı ve KARABAĞ, bugün, Rusların devam eden desteği ile Ermeniler tarafından işgal edilmiş durumdadır. Bir milyonun üzerindeki Azeri, öz topraklarından, vatanlarından koparılıp atılmışlardır. Bu bahtsız insanlar, Azerbaycan’ın muhtelif yerlerinde, özellikle BAKÜ civarında ki reyonlarda, çok ağır şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar.     

 

İnsan haklarına değer verdiğini söyleyen ve ülkemizi her fırsatta suçlayan, AB ve ABD başta olmak üzere batı dünyası bu durumları biliyor mu? Bu durum Avrupa da ki bir milletin, devletin başına gelse ne yaparlar.  Bu soykırım dan, katliamlardan yaklaşık 15 sene geçmesine rağmen, hiçbir ülke ve sivil toplum kuruluşu bir inceleme, çalışma yapmamıştır.Bir asır önceki ,tarihe mal olmuş olayları araştırmayı ve Türkleri suçlamayı hedefleyen batılı ülkeler, Azerbaycan Türklerinin katliamına, kılını bile kıpırdatmıyorlar.Bu insanlar Türk olduğu için mi,bu muameleye tabi  tutuluyorlar.İnsanlık tarihindeki bu durum yeni bir çifte standart değimlidir.Gelişmelere seyirci kalmak insanlık suçu değimlidir.ABD de, ikiz kulelere yapılan terör saldırısından sonra ,dünya ayağa kaldırılmıştır.Başta Afganistan olmak üzere, Orta doğu ve Irak’a saldırmışlardır. Bugünlerde de, sözde soykırım yasasını görüşecek olan ABD parlamentosu ve senatosu, yaşam mücadelesi veren,  Azerilerin durumunu da görüşecek midir, kınayacak mıdır? Hiç sanmıyoruz. Çünkü dün haçlı seferleri niçin yapılmışsa, bugün de Azerbaycan Türküne uygulanan ve reva görülen durum aynı yapı ve zihniyetlerin eseridir.             

 

Hocali deki bu soykırım büyük Ermenistan ideali için yapılmıştır. Küreselleşmenin ve yeni insanlık ideallerinin yerleştirilmeye çalışıldığı dünyamızda, toprak genişletmek ve Türkleri yok etmek için yapılan bu katliamlar, yalnızca Azerbaycan halkına değil, tüm insanlığa ve değerlerine yapılmıştır. Tarifi imkânsız bir, insanlık suçu işlenmektedir. Türk milleti artık, derin uykudan uyanmalıdır. Dünyanın her tarafında, kendi meselelerine sahip çıkmalı ve birlik içerisinde olmalıdır.

 

Sözü dünyanın her tarafında geçen, LİDER ÜLKE TÜRKİYE ideali mutlaka gerçekleşmeli, işgalci Ermeniler, Azerbaycan topraklarından çekilmeli, toprakların esas sahiplerine vatanlarına dönmeleri sağlanmalı yeni bir AHISKA TÜRKLERİ durumu yaşanmamalıdır. Artık,26 Şubat günüde dünyaya, ERMENİLERİN YAPTIĞI SOYKIRIM GÜNÜ olarak ilan edilmelidir.
#1 - Eylül 18 2008, 23:20:55
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Yeni!
Her zmn derim bu ülkede aydın olabilmek için; bu ülkeden ekmek yiyeceksin sonra da ekmeği yediğin yere küfür edeceksin...
hrant diye böğürenler de geçtiğimiz sene (yanlış hatırlamıyorsam) KKTC ve Türk Bayrağı taşıyanlara saldırmıştı.

Hepiniz ermeni köpeğisiniz, hani nerde sizin insan hakları savunuculuğunuz? O kadar Azeri Türk kardeşim katledildi. Herşeyi bıraktım bir fatiha okudun mu onlar için KÖPEK?
#2 - Ocak 21 2009, 13:48:57
« Son Düzenleme: Şubat 01 2009, 01:05:30 Gönderen: VeLeD-i ZiNa »
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

Yeni!
Konuya girmeden önce, mesajı atan kişinin nickini gördüğümden dolayı ne gibi bir mesaj olabileceğini tahmin ettim ve tahminim doğru çıktı. Geçmişte yaşanılan katliamlar bugünün ayıplarını meşrulaştırmaz, ogün samast'ı, ogün samast gibilerini ve ogün samast beresini hiçbir şekilde aklayamazsınız. - "hrant diye böğürenler" arasında birkaç provokatör sözünü ettiğin olayı gerçekleştirmiş olabilir, bu topluluğun yaptığı bir iş sayamazsın bunu -
Tarihte yaşanmış vahim olayları kendi milliyetçiliğinizle harmanlayıp, bunu propaganda aracına dönüştürmeyin. Hocalı katliamını savunup, bir millete en ağır küfürleri etmek ve hrant dink'in öldürülmesini savunmak da bir ikiyüzlülüktür, bunu hatırlatırım.
#3 - Ocak 21 2009, 19:10:54
« Son Düzenleme: Ocak 21 2009, 19:14:11 Gönderen: vyacheslav »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.