Alternatifim Cafe

Kolyenin, küpenin allerji yapması

Discussion started on Alternatif Sözlük

İğrenç bi durumdur.
Bünye bir türlü kabul etmek istemez.
Kızarır, kaşınır, kabarır en sonunda pes ettirir ve çıkarılır.
#1 - Ağustos 27 2008, 22:30:05
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

sürmeli çocuk

özellikle kulağımda küpenin  kaşıntı yapması uyuz eder beni  (6)
#2 - Ağustos 27 2008, 22:31:49
« Son Düzenleme: Ağustos 27 2008, 22:33:47 Gönderen: :.GeNç BuNaK.: »

Kulağında yara oluşur. Boynun alerji olmuş gibi kızarır, kabarır, kaşınır...
Çok gIcIk bir durumdur.
#3 - Ağustos 27 2008, 22:33:10

aysenur

Yoktur öyle bi sorunum, taki takmadigimdan olsa gerek (6)
#4 - Ağustos 27 2008, 22:37:17

Yaşamadığım Bi Olay :Ç
#5 - Ağustos 27 2008, 22:37:44
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Zeitgeist

Melanet bir durumdur, kulağımda 7 adet deliğin olmasına karşın inatla deldirmeye devam etmekteyimdir. Alttaki resimde kulağımın son halini görebilirsiniz. :Ç
#6 - Ağustos 27 2008, 22:59:22

acınacak halde olmak . bissürü küpe takanlara özenmek , takmak ve sonunda kaçınılmaz son olarak çıkartmak :ağla
#7 - Ağustos 27 2008, 23:18:35

Allah'ım neden benim tenim böyle antinkuntin bir ten. :/
Kulağımda bulunan o kadar deliğin her birinin sırayla yara olması ne feci bir şeydir, yaşayan bilir.

Bkz: Altın taksan da hançer yarası olan kulak delikleri.  :haydut
#8 - Ağustos 27 2008, 23:36:30
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

İnat edip küpeyi yara olmuş,kızarmış olan kulağıma takıyorum, bakıyorum ki bir süre sonra benle inatlaşamayacağını anlamış pes etmiş ve geçip gitmiş. Dert etmiyorum yani..
#9 - Ağustos 28 2008, 01:34:08

Bi de kolye takan genç erkek kardeşlerimizin başkalarına allerji yapması vardır ki odur asıl ilginç olan ...

Konya da Muhacır pazarı diye bir yer var. Bizim Dolapdere,Kasımpaşa tarzı merkezin arka sokakları tarzı bir yer burası.Mahallede öğrenci yurtları var ve öğrencileri resmen karantinaya almışlar...
    Velhasıl-ı kelam birgün bakkal esnafından sigara alyorum koştura koştura iki genç girdi içeri , belli yurdun çocukları oldukları .. Bakkaldan birşeyler istediler..Bakkal hem onlarla konuşuyor hemde çocukların küpeleri gözüne battı homurdanıyor ; işte yeğenim delikanlı adamsınız bunalmıyormusunuz onlarla, insanının kopartıp atası gelir falan şeklinde . ama hiç kindar değil harbiden bunları söylerken allerjilendiği için tutamayıp soruyor bunları gençlere.Neyse ben çıktım arkamdan çocuklarda çıktı duvar dibinden hızlı hızlı koşturuyorlar , bi anlam veremedim hareketlerine ki, berberin önünden '' hişşt lan küpeli şortla çıkmayacaksınız demedik mi size '' sesini duyunca anladım telaşlarını ''dönüpte mahallenin bitirimlerine abi şort değil ki capri'' cevabını verdiklerindeyse ben köşeyi acı bir gülümsemeyle dönüyordum..
#10 - Ağustos 28 2008, 10:55:39
Hayatta en çok iki şeye güvenirim ...
bir... yukarı baktığımda göremediğim , iki... aynaya baktığımda gördüğüm .

Tabii buda ilginç bi bakış açısı :icon
#11 - Ağustos 29 2008, 23:00:25
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

bkz:kolyenin alerji yapması
boyun kaşınır,kızarır,kabarır sinir bozucu bir durumdur.
çözümü ise kolyenin deriyle temas eden yerine pudra sürmektir test ettim onayladım :Ç  kolyeyi çıkardıktan sonra kaşınmak yerine bir oh çekiyorsunuz emin olun :Ç
#12 - Ağustos 31 2008, 17:25:56

Anti-tiKKy

Kolye olarak derilerinde çok gördüğüm bir durum, küpe olarak da paslanmışsa kulağınız bir fena olur.
#13 - Ağustos 31 2008, 17:29:54

Nikel allerjisinin sık görüldüğü bu toplumda herşeye nikel kullanılması sonucu ortaya çıkan durumdur.
Hepimiz atopiğiz.
#14 - Mart 23 2012, 21:03:57
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.