Alternatifim Cafe

Eğitim Sistemi Nasıl İnsan Yetiştiriyor?

Discussion started on Üniversiteler

Eğitim Sistemi Nasıl İnsan Yetiştiriyor?

Eğitim sisteminin yetiştirdiği insan gücü her yönüyle çağın beklentilerini karşılayacak düzeyde midir?

Her yönüyle değerlendirelim..ve çözüm önerilerimizi de sunalım..
#1 - Nisan 18 2006, 15:54:45

korkak,denemekten ve yenileşmeden korkan,ya da kafası gereksiz bilgilerle asırı dolmus dünyayı anlamayan,ya da ipin ucunu tamamen bırakıp bomboş olanlar..öss için hayatının en güzel yıllarını feda edip boş kalnlar..şizofren olanlar..sinir sahipleri..bi sürü öğrenci tipi var işte..
#2 - Nisan 18 2006, 16:16:09
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

bence oldukça yetersiz bireyler yetişecektir. ezberin bu kadar çok olması,  bir yıl içinde unutulup giden bilgilere değer verilmesi, bu bilgiler üzerine çok önemli sınavlar yapılması zaten bir saçmalık.
zaten torpil playını işin içine karıştırmayalım...
okullarda artık tam bir saçmalık var.  türkçe dersine fransızca öğretmeni girirse, o derstan çocuklar ne yapabilir ki?
okullara, özellikle doğuya öğretmen atamazsan, okuma yazma oranını yükseltme olasılığını nasıl düşünebilirsin?
köyde nasıl ki kimse "oğlumu askere göndermem" diyemiyorsa, bunu jandarma- polis asker, neyle sağlarsan bir şekilde zorbalığa dönüştüreceksin, aksi halde görüyoruz ki okula kızlar gönderilmiyor... sen bunlarla uğraşmazsın, okuma yazma oranını yükseltmek için saçma sapan yollara baş vurursun..
belki konu sapmış olabilir ancak eğer okula gelen kişi olmazsa, eğitim sisteminin yetiştirdiği, yetersiz de olsa, kimse olmaz...
saygılar...
#3 - Nisan 18 2006, 16:25:27
ll All the dreams we held so close seemed to all go up in smoke...ll
How I miss thee, thou shalt never be forgotten...

Herşeyden önce eğitim sistemimiz insan yetiştirebiliyor mu? İnsan; düşünebilen, düşüncelerini dile getirebilen araştırıp inceleyebilen, eleştirirken çözüm önerileri sunabilen, yaratıcı zekaya sahip ya da sahip olduğu zeka düzeyini en iyi biçimde kullanabilen ve yaşamının her anında öğrenmekten asla vazgeçmeyen canlılardır. Buyrun yetişen yeni nesile bilikte bakalım ve eğitim sisteminin nasıl insanlar yetiştirdiğini görelim. Tabiki her olumsuzluğu yalnızca eğitim sistemine yüklemek doğru değil; anne-baba, çevre ve arkadaşları da unutmamak gerekir.
#4 - Nisan 25 2006, 16:40:26
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

o kadar fazla genç nüfus varki sistem kaldırmıyo ve bu yüzden elinden gelen tüm eleme yöntemlerini kullanıyo!
#5 - Mayıs 23 2006, 22:10:59

adige_cale60

ilk basşta ilk okulda başlıyor hatalar insanları kendi becerikli olduğu konularda yönlendirmeleri lazım adamlar ise kendi bildikleri konulara yönlerdirmeye çalışıyor (örnek olarak müzik veya resim) 
#6 - Mayıs 24 2006, 13:32:16

evet ilk okuldan başlanarak öğrencinin ilgisi ve belirlenmeli ve o alana yönlendirilmeli almanya gibi
#7 - Mayıs 24 2006, 16:45:18

Lan hepiniz bu sistemden yetişmediniz mi ?
Sizin benim gibi insanlar işte.
#8 - Mayıs 13 2012, 16:21:11
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Çalışan çabalayan her türlü kazanıyor. Kimse kimseye bahane bulmasın.. Bu ülkeden dünya çapında mühendisler çıkabiliyorsa sorun eğitim sisteminden çok bizde demektir. Eğitim de kusursuz demiyorum tabi ki..
#9 - Mayıs 14 2012, 11:26:39
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Hey gidi semeni ne uğraşırdın en çok konuyu ben açcam diye.
#10 - Mayıs 14 2012, 13:26:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.