Alternatifim Cafe

2029'a kadar deprem olur !

Discussion started on Haberler

Marmara hızla biriken enerji yükünü kaldırabilir mi? İşte deprem gerçeği;

İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, 1999 Gölcük ve Düzce depremleri nedeniyle Marmara Denizi tabanında 240 senede birikmesi gereken enerjinin 55 saniyede yüklendiğini belirterek,''Bu yükü, Marmara kaldırmaz. En sonuna kadarda dayansa 2029'a kadar bu iş biter'' dedi.

Görür, "Marmara'nın tabanı fokur fokur kaynıyor. Bütün bu gaz ve su çıkışlarını tespit ettik, haritaladık. Çıkan gaz metan, hidrojen sülfürgazları da var. Su ve gaz çıkışının miktar ve hızını ölçen aletler yerleştirdik" dedi.

Gaz ve su çıkışı nedeninin, fayın hareketliliği olduğunu, bunlardaki değişimlerin depreme ilişkin bilgi sağlayacağını belirten Görür, bunların sürekli izlenmesi için deniz tabanına bir denizaltı gözlem istasyonu kurulması gerektiğini ifade etti.
#1 - Ağustos 16 2007, 00:54:28
Hepsi kendisine aynı lezzette geldiği için her biri özel  !
:4

her ay bile deprem olsa marmarda kimse kalmaz binaların yarıdan çoğu yıkılır
#2 - Ağustos 16 2007, 21:56:30
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

evanescence_bep

ALLAH Marmaralıların aklına mukayet olsun...
#3 - Ağustos 16 2007, 23:02:29

doğanın kendisini bir şekilde yenilemesi gerekiyor ve bu yüzden de depremler olmak zorunda. fakat asıl sorun bunun sürekli ama sürekli yalan yanlış haberlerle önümüze getirilmesi. belki de beklenilenden çok daha yakın bir tarihte sarsılacağız ama önemli olan önlemlerin yeterli olması. umarım ders almışızdır ve 99daki acıyla yeniden karşılaşmayız. haber için saol
#4 - Ağustos 17 2007, 01:52:10
Dilimin ucunda kelimeler
Bir türlü söyleyemiyorum
Dilimin ucunda kelimeler
Nerden başlasam bilmiyorum

yetkililerin hepsi bu konuda duyarsız...
#5 - Ağustos 17 2007, 09:13:59
Kubar var duman var kumarbaz ayaklar,
Basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla...

e peki deprem olcak 2029 a kadar ya olmazsa ? diyelim 2029 yılı geldi de geçti 2050 oldu ama hala deprem olmadı. ne olacak? bunun hakkında hiçbir bilimadamı açıklama yapmıyor?
#6 - Ağustos 18 2007, 15:34:24
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.