Alternatifim Cafe

Doğu Türkistan'a Komünist Çin İşkencesi

Discussion started on Yakın Tarihimiz

Bizim Ermenileri katlettiğimizi öngörenler varken diğer ülkeler ne yapmakta,hepsi olmayan katliama oldu demekte,fransızlar cezayirlileri cayır cayır kesti,hangi ülke sesini cıkardı,mantıklı ol biraz,olamıyosanda olmuş gibi göster.Kafanın içindeki düşüncelerle değil varsa içindeki ile konusmaya calıs ki şaçmalamayasın.Birleşmiş milletler dediğin kuruluş,Fransızların katliamına ne dedi,ne yaptı?Ülke içinde yaşayan ırkları(kürt,suni,laz,çerkez) biz kessek bu bizim sorunumuz yani.Yok saglıgım acısından sana cevap vermeyeceğim bi daha.
#26 - Temmuz 27 2008, 19:16:48
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

barbie9138

Dünya barışı ve adaleti korumaya çalıştıklarını iddia eden fakat kukla görevi yapan  BM gibi teşkilatlara bel bağlamak ne kadar doğrudur acaba?

Emperyalist devletlerin güçsüz devletler üzerinde baskı kurabilmeleri için kurulmuş bu teşkilatlara pek güvenme derim.

Ülke içi bir mesele olması milyonlarca cana kıyma anlamına gelmez.
Ne yani,Mao  masum çocukların,bebeklerin,anaların koskaca Çin Hükümetini tehtit ettiğini mi düşünüyordu?
Komiksin ya...


#27 - Temmuz 27 2008, 19:23:24
« Son Düzenleme: Temmuz 27 2008, 19:24:55 Gönderen: Cin-derella »

gerçek olan bu!

mevlam neylerse güzel eyler diye bir söz var su götürmez ki başkanın bir bildiği var!
#28 - Temmuz 27 2008, 20:29:04

barbie9138

Gerçeği görmezlikten gelmek için deyimlerin arkasına sığınmaya çalışıyorsun.
Hem Mevlamın verdiği canı Mao'nun almasına  göz kırpıyorsun hem de Mevladan dem vuruyorsun. O kadar çelişiyorsunki kendinle.
Birşey bilmiyorsun. Bu yüzden tavsiyem git,bir Doğu Türkistanlıyla empati kurmaya çalış. Ya da bir Çinliyle. Zamanında Çin halkına da çok çektirmiş senin sayın Başkanın(!).
#29 - Temmuz 27 2008, 20:38:28

neden dışarıya bakmana gerek kendi yaşadığın şehirde alınan canlar mevalanın canları değilmi!

azınlık hiç bir zaman çoğunluğa telkin veremez bu yüzden memnuniyet derecelerini belli değilmiş gibi göstermeye gerek yok.
#30 - Temmuz 27 2008, 20:41:59

barbie9138

O zaman hapishanelerdeki katillere ödül verelim. Mevlanın verdiği canı alıyorlar,millete mecazi anlamda Azraillik yapıyorlar. Nasıl bir mantığın varsa,söylediklerin dolaylı olarak bu anlama geliYOR.

Faşizmin doruklarındaki saçma yorumlarına daha fazla cevap vermek istemiyorum.
#31 - Temmuz 27 2008, 21:39:36

semeni yaptı yine yapacağını, amacı ilgi çekmek mi ne artık?

O bu şu ölünce faşistler öldürdü, komünistler öldürünce şeriatın kestiği parmak... Oh ne ala memleket be...

semeni sen bu tür konularda çırpındıkça batıyorsun, batmaya mahkumsun. ;)
#32 - Temmuz 28 2008, 10:37:07
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

bakın bahsi geçen bir ülke bu bir katliyam olsa diğer ülkeler buna izin vermez müsade etmezdi özellikle insancıl ve barışcıl birleşmiş milletler demek ki ülke içi bir mesele bu gün gördüğümüz duyduğumuz öldürülen binlerce insan var.
hiç mi dünyaya bakmıyosun filistin bosna kosova cezayir vietnam ırak hangisinin önüne geçti diğer ülkeleer pessss !!!!!!
#33 - Temmuz 28 2008, 11:35:17
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raks??nı,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

Punk- O -Rama

Söz konusu olan Mao Zedong yandaşlarının yaptığı bir vukuattır.Ne Mao'dan ne Stalin'den haz ederim,ama bu sol ideolojiyi kollektivizm ve işçi sınıfını desteklemediğim anlamına gelmez.Kendileri birçok yanlış yapmış olup milyonlarca insana katliam yapmışlardır.Sevmem.
#34 - Temmuz 28 2008, 22:19:34

beterböcek bncde haklsın..şmidide gazzede olanları görüors..birleşmiş milletler elini hiç bu işlere atmıo..yardım etmei bırak savaşı destekliolar..orda katliam oluyor onlar yernde işin sefasını sürüyor..garip..!
#35 - Ocak 19 2009, 21:46:44
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

bakın bahsi geçen bir ülke bu bir katliyam olsa diğer ülkeler buna izin vermez müsade etmezdi özellikle insancıl ve barışcıl birleşmiş milletler demek ki ülke içi bir mesele bu gün gördüğümüz duyduğumuz öldürülen binlerce insan var.

     İnsalcıl ve barışçıl ( ! ) BM nin Güvenlik Konseyinde karar mekanizmasında 1 ret çıktığı zaman , o gözünde büyüttüğün BM hiçbirşey yapmıyor , bilmem biliyor muydun ... Adamlar elleri kolları dünya yı daha rahat sarmalasın diye BM yi kullanıyor sizde medet umuyorsunuz ...Hocalı Katliamında, Bosna da , Irak ta , Filistin de , Kıbrıs Rum katliamlarında neredeydi BM ... Amerika istediği yere girip çıkarken sesini çıkartabildimi BM .. diplomatik şekilde herkes tavrını koyuyor o kadar ...

hayatta yapılan her şeyin haklı gerekçeleri vardır özellikle bu tip yönetimlerde bunlar temmellendirilmiştir.

  ''Hayatta yapılan herşeyin haklı gerekçeleri vardır'' , bu dediğini 5 yaşındayken duysaydım bile çürütürdüm bu tezini , böyle saçma şey olmaz ...Hayatta yapılan herşeyin haklı gerekçeleri olduğu vakit ortada haksızlık diye birşey söz konusu olmaz ...Birisi gelip sana neden gözünün üstünde kaşın var dese ve bi odunla saldırsa adamın kendine göre haklı gerekçeleri var deyip boyun mu eğersin ...Senin tezinden yola çıktığımızda ;
 
  Hitler saf ari ırktan büyük germen imparatorluğu kurmak gerekçesiyle , yahudileri gaz odalarında yok etmiştir haklıdır ...
  Stalin başa geldiği gibi devrimi birlikte yaptığı Galiyev önderliğindeki Tatar Türkleri ni, Sovyetlerin tek söz sahibini ruslar yapmak gerekçesiyle ezmeye girşmiştir haklıdır ...
  Amerika Birleşik Devletleri silah denemek , gövde gösterisi yapmak gerekçesiyle Vietnam a saldırmıştır , haklıdır ...Petrol rezervlerinde hakimiyet ve avro karşısında düşüşe geçen doları canlandırmak gerekçesiyle Irak a saldırmıştır , haklıdır ...
 
  Her hamlenin gerekçesi olabilir ama her gerekçe haklı değildir ..Gerekçenin sahibine göre haklı olaması herkes için haklı yapmaz bunu ...

 
#36 - Nisan 24 2009, 04:37:13
Hayatta en çok iki şeye güvenirim ...
bir... yukarı baktığımda göremediğim , iki... aynaya baktığımda gördüğüm .

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.