Alternatifim Cafe

ÖSS’de de diploma notu yanlış iddiası.

Discussion started on Eğitim

tR!gonometR!k

Ortaöğretim Kurumları Sınavı’ndan (OKS) sonra Öğrenci Seçme Sınavı’nda da (ÖSS) diploma notlarının yanlış hesaplandığı öne sürüldü.

Bazı adayların okulların bildirdiği ortaöğretim başarı puanlarının (OBP) doğru olmadığı iddiasıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvurduğu öğrenildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, puanı okullardan yanlış bildirilen "epeyce" aday olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Yarımağan, ÖSYM’de hata olmadığını, bireysel düzeyde, okulların OBP’leri yanlış bildirmesine bağlı hataların olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Yarımağan, konuya ilişkin şunları söyledi: "Puanı okullardan yanlış bildirilen epeyce aday var. Adaylar başvuruyorlar. ’Okulun bildirdiği puan doğru değil, doğrusu budur’ diyorlar. Biz de Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla, resmi kanaldan, puanların tekrar bildirilmesini istiyoruz. Bu kanaldan gelecek puanlara göre gerekli düzeltmeleri yapacağız. Notları resmi kanaldan istiyoruz. Çünkü çocuklar isteyerek ya da istemeyerek puanlarını yanlış bildirebilirler. Böyle bir yanlışlık 100 kişide, bir kişide bile olsa diğer çocukların sıralamasını etkiler. Bu yüzden resmi kanaldan puanları bekliyoruz. İtirazlar bu ayın sonuna kadar bize ulaşsın ki, yerleştirmeyi sağlıklı bilgiler üzerinden yapalım."
İNCELEME BAŞLATIRIZ Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdür Vekili Emin Gürkan da, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "ÖSYM bizle irtibata geçerse gerekli incelemeyi yaparız. Öğrenciler nasıl bu kadar büyük puan farklarının sonradan farkına varmışlar, anlamadım. Okul müdürlükleri puanları ÖSYM’nin tarif ettiği şekilde gönderiyorlar. Yani doğrudan doğruya bizim bakanlığımızla hiçbir ilgisi yok. Sadece okul müdürleri bizim müdürümüzdür. Bir işlem yapıyorlar ve bizim Bakanlığımızla bir yazışma olmadan direkt gidiyor. Eğer yanlışlık varsa biz de ilgileniriz. ÖSYM itirazları bize bildirirse biz de incelemeyi başlatırız."

Hürriyet
#1 - Temmuz 20 2007, 21:09:08
« Son Düzenleme: Temmuz 20 2007, 21:09:38 Gönderen: poisOFsoul »

ya bizim bi şey yapmamız gerekiyomu,
yoksa herkesin okuldan aldığı puan yeniden hesaplancak mı?
#3 - Temmuz 21 2007, 11:43:37
ѕuѕмαк wєяiLмєsi єη güç cєwαρтıя.
çoк кoηu$αη кoLαy oLαηdıя.
susтuм вєη, iѕтєyєη кoηu$ѕuη. . .

NuRSeN_18

her yıl bişi cıkıyo yaa
#4 - Temmuz 21 2007, 11:46:44

tR!gonometR!k

Diploma puanları ösym.gov.tr 'de yayınlanacakmış.Eğer aynı değilse yayınlananla sizin gerçek diploma notlarınız bildirilmesi gerekiyormuş galiba.
#6 - Temmuz 21 2007, 12:11:00

her yıl bır sorun çıkartıyorlar.
#7 - Temmuz 21 2007, 12:13:10

böyle bişeyde nasıl yanlışlık yapılır ya iyice oynuyolar öğrencilerle
#8 - Temmuz 21 2007, 12:13:55

>>.::Gripin Fun Club::.<<

insanların hayatlarıyla umutlarıyla geleceğiyle oynanıyor.
#9 - Temmuz 21 2007, 12:14:31

insanların hayatlarını etkileyen bir sınav ve yapılan bir sürü yanlışlıklar yumağının ortasında bir sınav etkilenenler ise sadece kurbanlar kurban bile olmak çok zoooooooor çok
#10 - Eylül 02 2007, 23:20:44
Kukla    

Biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz
Kuklacı felek usta, kuklalarda biz
Oyuna çıkıyoruz birer, ikişer;  Bittimi oyun, sandıktayız hepimiz   Ömer Hayyam

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.