Alternatifim Cafe

Evde Portakallı Ekmek Yapan Sıradan Biriyim

Discussion started on Magazin

freedom59

Önceki akşam Kıbrıs’taki Kaya Artemis Otel’de konser veren Ajda Pekkan, konser öncesi gazetecilere içini döktü.

Ajda Pekkan olmak zor mu?

Elbette zor. Bir kere meditasyon süreci oluyor. Bu da bir zaman dilimi alıyor. Tabii tüm bunlar sanatçı olmamdan kaynaklı aşamalar. Bunlar olmasaydı ’Ajda Pekkan’ olmazdım. Çünkü evin kapısından çıktığım andan itibaren bakışları ve düşünceleri kendi üzerime çekiyorum. Hem beni mutlu ediyor hem de mükemmeliyetçiliğe doğru itiyor. Pat diye fotoğrafımım çekildiğini düşünürsek ifadesiz ve silik yansımak istemiyorum objektiflere. Sanatçı dediğin hem gizemli hem bakımlı olmalı. Mükemmellik dediğin şey, işte o noktada başlıyor. Düzgün giyinmek, düzgün hareket etmek ve tüm bunların içinde de kendini iyi ifade edebilmek. İnsanların sana sevgisine layık olabilmek. O sevginin karşılığının hayat duruşunla verebilmek. Ajda Pekkan olmak kolay değil derken bunlardan bahsediyorum işte. Onun dışında, çok sade bir insan olmayı seviyorum. Evde portakallı ekmek yapmayı deneyen bir kadınım.

Evdeki Ajda Pekkan’la sahnedeki karışıyor mu?

Sahnedeki dünya iki saat ama bütün hayatım aynı zamanda. Bunun dengesini kurmak şart. Şaşaa ile kişiliğini karıştırdığında dostlukların olmuyor ve kendinden uzaklaşıyorsun. Ben kendimle yakın olmayı ve yakınımı da kendim gibi sevmeyi seviyorum. Zaten uzak insanları yakınıma alamıyorum. Olduğum gibi yaşamak istiyorum. Hepimizin kuvvetli olduğu kadar naif olduğu yerler de var. Fark edilmek beni rahatsız eder, gizem olmalı.

Nedir en büyük fetişiniz?

O kadar çok ki. Evi çok seviyorum. Ev eşyaları, gözlük, ayakkabı ve en başta elektronik fetişim var. Cep telefonu fetişim var, bayi gibi geziyorum. Hep yeni çıkan modellerden bir adet ben de var. Ayakkabı mesela, bir yerde görürsem alıyorum ama cep telefonunu sipariş ediyorum.

6 Ağustos’ta Harbiye Açıkhava’da ’Ajda bizi diskoya götür" başlıklı bir etkinlik olacak...

Bu konseri DJ’lerle yapacağız. 70’ler, 80’ler olacak. Şimdi clup’larda çalınan benim eski parçalarımı anlamamıştım, bakalım kendim deneyeceğim ve dinleyeceğim bu gecede. Dj’lik yapmayacağım, partiye katılıp, ben de kendi parçalarımı DJ’lerden dinleyip eğleneceğim. Kalabalığa girmek bakalım nasıl olacak.

#1 - Temmuz 16 2007, 10:00:19

Haberi okumadım. Ama başlığa bakarsak pek de normal sayılmaz. Portakallı ekmek nasıl oluyor acaba ? :4
#2 - Temmuz 17 2007, 11:20:01
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

freedom59

Merve ianan bende sırf o başlık için koydum zaten hani belki tarifi bilen vardır banada söyler dedim
zira annem yok yapacak yemek bulamıyorum (6)

arkadaşlar portakallı ekmek yapan kişi sıradan olduğuna göre aranızda sıradan biri varmıdır :Ç
#3 - Temmuz 17 2007, 11:23:24

evanescence_bep

Özlem abla portakalın dilimlerini iki emeğin arasna yerleştiriyorsun...

Yanına biraz şeker ,

Biraz peynir....

Mis gibi oluyor...

(6) (6)
#4 - Temmuz 17 2007, 11:25:43

sen iste herşey çok güzel olur
yeterki  iste bir yol bulunur

hangi sırada 
#5 - Temmuz 17 2007, 11:26:05

Sana kurdum saatimi geceden
Seni vurdum yüzüme ayıldım
İşim gücüm tek sensiz bügün
Bu sabah yar sana uyandım

freedom59

yalnız Tuğçecim ben bu kavurucu yaz gününde nasıl bulcam portakal marmelat yada reçel filan olmazmı portakallı ekmek niyetine portakallır reçelli ekmek (6)
#6 - Temmuz 17 2007, 11:30:29

evanescence_bep

Abla o zaman limonlu ekmek yap .. Nasıl olsa limon da turuncugillerden

(6) (6)
#7 - Temmuz 17 2007, 11:38:42

freedom59

bak o olur Tuğçe limon vardı babam kafama geçirmese bari
güzel olur dimi bak tarifi sen verdin gelir ekşirim başına (6)
#8 - Temmuz 17 2007, 11:41:34

evanescence_bep

Yalnız limonun üstüne çikolata sürmeyi unutma ÖZlem abla...

(6) (6)
#9 - Temmuz 17 2007, 11:48:03

freedom59

yeter yaa :kus iğrenç iğrenç babam kesin evden kovar beni saol Tuğçecim bu güzel yemek programınında sonuna geldik
söz Ajda ablamızda bize portakallı ekmek yapan sıradan bir insanı anlatacak (6)
#10 - Temmuz 17 2007, 11:52:16
« Son Düzenleme: Temmuz 17 2007, 11:52:25 Gönderen: ReadMe »

evanescence_bep

Portakal var bizde (6)

#11 - Temmuz 17 2007, 11:53:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.