Alternatifim Cafe

Albümleri hayal oldu ...

Discussion started on Magazin

evanescence_bep

Albüm Hayal Oldu

 Binbir Umut ve Hayalle Atıldıkları Müzik Dünyası Ünlü Güzelleri Üzdü

 
BİNBİR UMUT VE HAYALLE ATILDIKLARI MÜZİK DÜNYASI ÜNLÜ GÜZELLERİ ÜZDÜ

Kimi bankadan kredi çekti, kimi kendine sponsor buldu, kimi de evini arabasını satıp albüm parasını denkleştirdi. Fakat hiçbiri satmadı, sonuç hüsran oldu.

Müzik piyasasına girmek için özellikle mankenler büyük çaba harcıyor. Ancak bu hiç de kolay değil. En ucuz klibin maliyeti 15 bin dolar. Müzik kanallarında yayınlamak için ayrıca bir ücret ödemek gerekiyor. Söz yazarı ve besteciye de para verildiği düşünülürse albüm çıkarmanın maliyeti binlerce doları buluyor. İşte sonu hüsranla biten albüm maceraları:   


TUĞBA ALTINTOP

Rafet El Roman'dan boşandıktan sonra şarkıcılığa heves eden Altıntop, `Urfa Sana Ağlar` şarkısıyla gündemde. Şarkıcı nın 150 bin YTL masraf yaptığı albümü henüz hiç satmadı.

Aysu Baceoğlu

Bir dönem sevgilisi olan işadamı Hakan Tankut'un desteğiyle albüm yaptı. Ancak, 20 bin adet çoğaltılan albüm sadece 3 bin tane satılabildi. Dağıtıcı firma da satılmayan bu albümleri kolilerle kamyonete yükleyip kapısına bıraktı.

Ebru Destan

İki yıl önce 60 bin YTL harcayıp bir single çıkardı. Single'ı 20 bin adet basıldı ama 3 bin adet satıldı.

YELİZ YEŞİLMEN

Albüm çıkartabilmek için evini ipotek ettirip bankadan 50 bin YTL kredi alan Yeliz Yeşilmen'in de albümü satmadı. Genç kadın şimdi kara kara ne yapacağını düşünüyor.

AYŞE HATUN ÖNAL

İlk ve tek parçası 'Kırcan mı Belimi' şarkısıyla Top 10 listelerinde haftalarca bir numara oldu. Sonra vazgeçti ve müzikten elini ayağını çekti.

Seray Sever

Okan Bayülgen'in programında canlı şarkı söylerken görüntülenen Seray Sever şarkıcı sevgilisi Çelik'in yönetiminde albüm çıkartmıştı. Ama bir daha şarkı söylememeye yemin etti. 150 bin YTL' si de çöpe gitti.

FATİH ÖZBİLEN

Tuğba Ekinci'nin boşandığı kocası albümü için yaklaşık 120 bin YTL harcadı. Fakat kimse kendisini tanımıyor.

ESRA BALAMİR

Bir dönem Kral TV'de VJ'lik yaparken sunduğu şarkıcılar gibi olmak istedi. Single ve albümler çıkardı ama sonuç hüsran. Albüm çalışmalarının parasını sevgililerine ödettiği konuşuluyor.

Asuman Krause

200 bin YTL harcayarak iddialı bir albüm hazırladı. Kimi şarkıları beğendi kimi nefret etti. Krause, her yerde müzik dünyasına ısınamadığını söylüyor.

HELİN AVŞAR

'Şarkı Söylemek Lazım' isimli yarışmada kendisini gösteren Helin Avşar bu ay sonunda albüm çıkaracağını söylüyor. Ablasının gölgesinde kalan Helin Avşar, iyi bir yere gelmek için çırpınıyor. Ancak müzik otoriteleri ona hiç şans vermiyor. Albüm için yapacağı masrafların yarısını bile geri kazanamayacağı öngörülüyor. Ancak o ablasının izinde ve "Eğer ablam yapıyorsa, bende yapacağım" diyor.

GİZEM ÖZDİLLİ:

Eski manken yeni assolist albümü için yaklaşık 200 bin YTL harcadı. 10 bin adet çoğaltılan albümü hiç satmadı. Müzik listelerine de giremedi. 
#1 - Temmuz 16 2007, 10:13:08

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.