Alternatifim Cafe

MİLLİYETÇİLİK NEDEN SUÇ...?

Discussion started on Milliyetçilik

C_R_A_Z_Y

  Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra Türkiye genelinde yayın yapan bir Televizyon kanalında cenaze kaldırıldıktan sonra  haber programlarından birinde "Cenaze kaldırıldı, Kılıçlar Çekildi"  şeklinde bir slogan belirlenmişti …hakikaten cenaze kaldırılınca mı kılıçlar çekilmişti. Biz kılıçların kınına hiç girmediğini biliyoruz. Özellikle AB sürecinde bölücü kılıçların her zaman ellerde tutulduğunu hukuk sürecinde bile bu kılıçların hükümet organlarıyla bile şaklatıldığını hatırlıyoruz.Lakin doğru olan cenazeden sonra kalkanlar’ın da bir nebze kaldırılmış olmasıdır.
Faşizmin insanlık suçu olduğuna ait gerçeğin her toplumda kabullenilmesi sürecinden sonra yeni dünya düzeni adı altında geliştirilen projede Milliyetçilik kavramı üstünde sömürge çıkarları doğrultusunda çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalar sonucu Türkiye de iktidara taşınan AKP  aynı hızla bu çalışmalara ortak olmuş en yetkili ağızlarından demeçler vererek (Milliyetçilik tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır, ulusculuk, Türkiye vatandaşlığı) gibi kavramlarla yumuşatılmaya çalışılan Milliyetçilik kavramının, Emperyalist direktiflerle yeterli olmadığı bugün görülmüştür. İstenenin çok daha fazla olduğu bir haftalık süreçte televizyonlarda cinayet sonrası işlenen programlarda açıkça ortaya çıkmıştır.
Yumuşatılmış Milliyetçilik kavramları bile (Ulusalcılık,Türkiye vatandaşlığı) henüz milliyetçilik kavramı ve duygusunun önüne geçememişken çok hızlı davranılarak birkaç yıl önce kendileri tarafından üretilen bu kavramlar bile şiddetle eleştirilmeye başlanmış cinayetle ilgili bağlantılarda bu kavramlar ana sebep olarak gösterilmeye çalışılmıştır.
Televizyonlarca çizilen cahil, bağnaz, faşist toplum profili Türk insanının kendine ait özgüvenine yapılan cok büyük bir saldırıdır. Bu saldırıyla suçluluk psikolojisine sürüklenmeye çalışılan toplum genelinde milli kavramların (kendileri tarafından yumuşatılmış kavramlar dahil) savunulması, kullanılması, geliştirilmesi, kabullenilmesi ihtimalinin önüne geçme çabalarıdır.
Bir cinayete ortak edilmeye çalışılan Milliyetçilik duygusunun vatanseverler tarafından kullanılması, özümsenmesi ve savunulmasının önüne geçme çabaları yaklaşan seçimlerle birlikte Emperyalist güçlere yardım etme gayesinden başka bir şey değildir.
Bu çabalar sergilenirken karşılaştığımız izahı olmayan yüzlerce tezat vardır,  suçlu ve cani ilan ettikleri ideolojinin (Milliyetçilik) cinayete kurban giden vatandaşımız tarafından mensup olduğu milletin tarihini, bugününü, başka bir milletle  (Türk) ilişkilerini, milliyetine ait bir devlette yaşayıp yaşamamakla (Ermenistan) ilgili fikirlerini açıklarken içerisinde olduğu düşünce Ermeni Milliyetçiliği değimlidir..
Hasta ve tedaviye muhtaç gördükleri Milliyetçilik çerçevesinde her fırsatta milli değerlerle alay eden AKP’nin seçim yaklaştıkça ayına yıldızına kurban oldukları duygu Milliyetçilik duygusu değil de nedir..
Bu gurubun  humanizm ve düşünce özgürlüğü kılıfıyla izah edemedikleri tek şey birlik ve beraberliğimizin,vatanımızın, namusunuzun velhasıl varlığımızın teminatı olan şehitlerimizin cenaze törenlerinde olmamalarıdır.
Birlik, kardeşlik, insanlık, özgürlük sevdalılarının  öz kardeşlerinin, şehitlerinin tabutuna atacak tek bir karanfillerinin olmamasıdır.
Bu samimiyetsiz tavırları milletimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Bu çerçevede dünden daha çok Milliyetçi, dünden daha çok birbirine bağlı, kenetlenmiş bir yapıyla dağınık olmadan bu güruhun karşısında olmak, onların art niyetle sergiledikleri bir gün vatansever bir gün devlet düşmanı profillerini alenen açığa çıkaracaktır.
Nerde durması gerektiğini bilen herkesin yukarıda dikkat çekmeye çalıştığımız konular üzerinde tekrar tekrar düşünmeleri gerektiği bizim de tek dileğimizdir.….

 
#1 - Temmuz 14 2007, 19:17:31

Milliyetçilik suç değil.Milliyetçilik ve Mhp çatısı altında kara cahil insanların ki bunlar genelde (ellerinde tespih takım elbise giyenen embesiller) ve reislik denen aslında işi gücü kavga ve ahkam kesen kimselerin yanlış empoze etmesiyle suç haline gelmiştir.Birlik kardeşlik sadece cümlelerinde geçer.Aslında tek amaçları bu yaptıklarının yanında olan kimseleri bu ülkede barındırmaktır.Bahsettiğim bu kişiler tabi geneli değil.Vatanını dilde severler ama askerden kaçmaya çalışırlar.İyilik yapalım derken memleketi perişan hale getirirler.Hrant dink olayında olduğu gibi.Yani bu kafalar değişmedikçe her zaman göze batarlar.
#2 - Temmuz 14 2007, 19:23:21

C_R_A_Z_Y

selçuk 3-5 kendini bilmezin yaptıgı basit haramilikleri bütün milliyetçi kesime vurman ne kadar mantıklı?geçmişi geçmişle yargılamanın bi anlamı yok..
#3 - Temmuz 14 2007, 19:27:28

Geneli demedim farketmedin mi orda?Valla Ömer ben çok milliyetçi tanıdım inan içlerindede bulundum.O yüzden gördüklerimi söylerim.Kulaktan duyma değil.
#4 - Temmuz 14 2007, 19:28:47

C_R_A_Z_Y

gördüklerin geçti selcuk.onlar geçmiş artık..zamanında herkes hata yaptı en bariz örneği sag-sol catışmaları..kimin eline ne geçti? kardeşi abisi vurdu.sonuç ne?hiç.

artık hiç bişey eskisi gibi olamaz.bugün MHP den milletvekili adayı olmak isteyen askeri kimlikli insanlardan sadece birtanesi aday oda izmir milletvekili adayı.artık değişen şeyleri gözlemek ve analiz etmek lazım
#5 - Temmuz 14 2007, 19:32:58

Valla geçtiğini pek sanmıyorum.Görüyorum yine ben.Neyse anlatmak istediğimi anlamışsındır.
#6 - Temmuz 14 2007, 19:34:07

C_R_A_Z_Y

bunu objektif olarak değil bence düşüncelerine baglı olarak sölüyosun bence.senin görüşündür saygı duyarım...
#7 - Temmuz 14 2007, 19:36:00

Yok subjektif değil yorumlarım izlenimlerim.Elbet değişen şeyler var yakınlaşma gibi.Ama geçmedi bazı şeyler.Neyse ne boşver.Memlekette daha önemli sorunlar var.Yek vatan tek amaç.
#8 - Temmuz 14 2007, 19:37:56

C_R_A_Z_Y

bazı şeylerin değişmesini beklersek yek vatan kalmayabilir...

tek vatan tek bayrak tek amaç..
#9 - Temmuz 14 2007, 19:39:29

O değişmeyeceklerden ümidim yok zati.

Gazamız mübarek ola hurra hadi savaşa :p
#10 - Temmuz 14 2007, 19:41:24

C_R_A_Z_Y

ümitle yaşama ümitsiz de kalma (6)

amin:P
#11 - Temmuz 14 2007, 19:42:59

Bak bir de değişti diyosun haberleri izle.
#12 - Temmuz 15 2007, 19:18:07

anladığım kadarıyla işin sadece bi tarafından bakıyosun sen, yani görmek istediğin tarafından!

bi kere ülkü ocağını ele alırsak ne kadar farklılaştığını anlatmaya gerek yok bunu herkes görüyo zaten!
eskiden nasıldı,şimdi nasıl bi düşünün!
bide ülkü ocakalrının eski halinin şimdi olduğunu düşünün ve sora bide ülkenin halini düşünün!
ama tüm bunları düşündükten sora hala devlet bahçeliye suç atmaya ve mhp yi karalamaya devam etmeyin sakın!
mhp içindeki pala bıyıklıları görmekte ısrarlıysanız, mitinglerde küpeli ve uzun saçlı gençlere de bi göz ucuyla bakınız!
mhp değişmedi hala aynı diyosanız, hiç bişeye inanmıyosanız, herşey blöf diyosanız
en azından hepimizin sevdiği erkin koray'ın sözlerine inanınız!

son olarak milliyetçilik kimsenin tekelinde değildir ama en milliyetçi politika izliyan parti mhp ve chp dir!

kendini milliyetçi gösterip aslında ülkeye en büyük zararı veren,
ve cinayetlerde de adı geçen muhsin yazıcıoğlu ve partisiyse, akp ile birlikte bu ülkeye en büyük zararı veren kurumlardır.

herkes milliyetçiyim der ama asıl milliyetçiliği ayırt etmek burda size kalmış!
#13 - Temmuz 16 2007, 00:45:45
ѕuѕмαк wєяiLмєsi єη güç cєwαρтıя.
çoк кoηu$αη кoLαy oLαηdıя.
susтuм вєη, iѕтєyєη кoηu$ѕuη. . .

Milliyetçilik suç değildir yalnız haddini aşıp ırkçılığa kaymadıkça.
#14 - Temmuz 16 2007, 00:50:33
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

evanescence_bep

Milliyetçilik asla suç olamaz.

Vatan sevgisi suç mudur?

Buna kimsenin evet cevabı vereceğini sanmıyorum..

Ben gerçek Millliyetçi kesimin asla bozgunlaşmayacağına eminm..

Ne Mutlu Türküm Diyene!..
#15 - Temmuz 16 2007, 10:54:35

Atatürk milliyetçiliği suç olamaz.Burda mhp'nin tekelinde bulundurduğu kendi milliyetçiliğinden bahseliyor.
#16 - Temmuz 16 2007, 13:26:23

evanescence_bep

Yahu şu anda başlıkta milliyetçilik büyününden bahsedilmiş.Farkındaysan ırkçılığa teşebbüs edilmedikçe de denilmiş...Mhp'nin elinde bulundurduğu diye birşey belirtilmemiş ki...Konuyu dikkatli inceler misin?
#17 - Temmuz 16 2007, 15:02:37

Sen yazılanlardan bihabersin sanırım.Orda kasıt belli oluyor zati.Bence sen incelersen ne demek istediğimi anlarsın.
#18 - Temmuz 16 2007, 17:16:34

evanescence_bep

İncelediğimi ve anladığımı farkındayım....Kendi Millliyetçiliğinden kastın Mhp ise Mhp'nin içinde Milliyetçi Hareket geçiyor...Gayet normal..
#19 - Temmuz 16 2007, 17:22:51

ya birbirinizi yemeyin!
selçuk sanırım, benim okuduğum yazıyı bi incele anlarsın heralde bazı şeyleri!

gün kendi aranızda kavga etme günü değil arkadaşlar,
gün ülkeyi satanlara karşı birlik olma günü!!!

bunlar daha sonra tartışılcak ufak konular
#20 - Temmuz 16 2007, 17:30:10
ѕuѕмαк wєяiLмєsi єη güç cєwαρтıя.
çoк кoηu$αη кoLαy oLαηdıя.
susтuм вєη, iѕтєyєη кoηu$ѕuη. . .

Baha ismin bir yerde haklısında.Unutulmayacak şeyler var.Bunlar ufak konu değil elbet.Fakat dediğin gibi birlik olma zamanı.Arkadaş bu konulara pek aşina olmadığı için sırf mhp ye laf attığımı sanıyor.Ben o çatı altında yapılanlara ışık tutmak istedim.Neyse ne değişecek bir şey olmayacak neticede fikrinde o yüzden uzatmamalı.
#21 - Temmuz 16 2007, 17:34:43

efendisiz

   miliyetçilik deyince direk mhp olarak düşünmemek gerekir ... türkiye de milliyetçiler çeşitli birbirine yakın ideolojilerde bölünme göstermiştir ... aşırı ırkçılarda vardır , hatta gök tanrı inancına inanıp kımız içmeye vardıranlar vardır işi ... ülkücüler bile kendi içinde gruplaşmıştır örneğin necip fazılcılar daha dinlerine düşkündür , zira nihal atsızcılar sadece türk ırkı derler ümmetçiliği hiç barındırmazlar ....
   ne milliyetçilik deyince ne bozkurt deyince akla direk mhp gelmemelidir ... bunu mhp den hazetmediğim için falan söylemiyorum ..ama miliyetçilik hiçbir parti tekeline giremez .. miliyetçiliği bir partinin tekeline bırakıp ta daha sonra onlar sahiplenmiş demekte olmaz ...
   türkiye de en tutarlı miliyetçilik atatürk miliyetçiliğidir ...bu milliyetçilik içinde kendini yüzde yüz türk hisseden herkesi barındırır...baha kardeşin dediği gibi gün birlik günüdür , milliyetçi yle halkçıya birbirini vurduran zihniyet ülkeyi dışarıya peşkeş çeken zihniyettir ...
  sağcıyla solcunun kardeş olmasını istemeyenin ve bundan şüphe edenin türklüğünden şüphe ederim ... ( kırmızı cümle türk solu dergisinden alıntıdır , dikkatimi çekmişti çok önceleri , konuya uygun olur diye eklemek istedim ...)
#22 - Temmuz 16 2007, 17:42:50

evanescence_bep

Buna birşey dediğim yok ki zaten...

Arkadaş nasıl algılamak istiyorsan algılayabilir...
#23 - Temmuz 16 2007, 17:47:37

Yahu arkadaşım sorunun nedir?Kateddiğin yol nedir ki senin beni eleştiriyorsun?Ben bir çok şeyi gördüm yaşadım.Milliyetçilik denildiğinde direk akla mhp'nin yediği naneler geldiği için bunları eleştirdim.Elbette tekelinde değil.elbette akla direk gelmemeli ama bu konuda fazla yol yürümeyenler olduğu için akla gelir.Ben de mhp'nin izlediği politikadan dolayı milliyetçilik dendiğinde insanların kuşkuyla baktığını sarfettim.yani sırf muhalefet etmek için laf atma bilip bilmeden konuşma.
#24 - Temmuz 16 2007, 18:19:44

evanescence_bep

Muhalefet etmek için niye laf atayım ki ?

Sizinle geçmişten kalma bir sorunum mu var?

Onlar nasıl sizin görüşleriniz ise..

Bunlarda benim görüşümdür...

Emin olun bildiğimi konuşuyorum...Siz rahat olun...
#25 - Temmuz 16 2007, 18:23:15

İşet bildiklerin yanlış olduğu için kabullenmek istemiyorsun.Hayatta kateddiğin yıllar kadar uğraştım ben bu işlerle emin ol.
#26 - Temmuz 16 2007, 18:25:37

evanescence_bep

Tamam sizin görüşünüz bu...

Yanlış olduğunu kabullenmek??

Bir sebep olduğunu sanmıyorum bunun için...

Neyse yorumunuzu yapınız istediğiniz gibi...

Yeni bir olay olmadan 2li diyalogumuzu kessek iyi olacak..
#27 - Temmuz 16 2007, 18:28:07

Ne olay olabilir ki?Medeni insan gibi tartıştıktan sonra.
#28 - Temmuz 16 2007, 18:29:09

evanescence_bep

Olay medeni olmak zaten ....


Karşımdakini tanısam böyle konuşmazdım emin olunuz..
#29 - Temmuz 16 2007, 18:31:38

Yakında tanırsın.Neyse konu geyiğe dönmesin.İyi forumlar.
#30 - Temmuz 16 2007, 18:33:33

efendisiz

    milliyetçilik neden suç ? sorusu benim gözümde laiklik neden suç ? veya devletçilik neden suç ? tan farksız bir soru ...
#31 - Temmuz 16 2007, 20:49:51

evanescence_bep

    milliyetçilik neden suç ? sorusu benim gözümde laiklik neden suç ? veya devletçilik neden suç ? tan farksız bir soru ...
Haklısın ancak günümüzde Milliyetçi görüşü gericilik vb. gibi asılsız suçlamalara tabi tutanlar mevcut...
#32 - Temmuz 16 2007, 21:36:55

efendisiz

    ama bunda milliyetçiyim diyen insanların tutumunun da faktörü var ... mesela milliyetçi derneklerden olan ülkü ocağı biraz daha reform yapsa ve içindeki milliyetçiliğin m sini bilmeyen sadece gürültü patırtı adamı olan insanları temizlese imajını tazeler .... ama yol geçen hanı gibi herkes ülkü ocağına giriyor , tamam ocağın sözlük anlamı pişmek kapısıda herkese açık ama içlerine aldıkları adamların kendilerine çeki düzen vermesi gerek ...

    tabii bi yandan bakınca kitleden çok birey bazında düşünmek daha mantıklıdır ... yani sen milliyetçi misin ? evet  , milliyetçiliği suç kılacak birşey yaptınmı ? hayır ... o zaman sorunda yoktur ... sonuçta milliyetçilerin amacı ülkenin refağı ve yükselmesidir , ülkenin gerilemesi ve rejimde değişiklik değildir ...
#33 - Temmuz 16 2007, 21:57:54

evanescence_bep

Şöyle birşey var..

Ülkü ocaklarında son derece Milliyetçiliğin doruğunda kişiler de var ..

Bunu da göz önünde bulundurmak gerek....

Millliyetçiliğe suç bazında bakmak ???

Milli değerleri en üst noktasına ulaştırdığı sürece Milliyetçilik babında hatayapmadığı sürece her Milliyetçi en üst kesimdedir.
#34 - Temmuz 16 2007, 22:10:25

efendisiz


Milli değerleri en üst noktasına ulaştırdığı sürece Milliyetçilik babında hatayapmadığı sürece her Milliyetçi en üst kesimdedir.

    ben buna birşey demem , benim için de milliyetçilik kutsaldır ... fakat işte bu en üst kesimdedir lafını kullandın ya budur insanları milliyetçilerden soğutan .. milliyetçiliğe karşı olan bi insan çıkar der ki ne münasebetle kendinizi üst kesim ilan edip bizi alt kesim ilan ederek sınıflaşma yaratıyorsunuz ... milliyetçiliği bir sınıfçılık kavramı olarak kullanmamak gerekir ...  ;)
#35 - Temmuz 16 2007, 22:39:00

barbie9138

milliyetçilik insanın içindedr. bunu ne bir kişiye bağlı olarak sahip olursun ne de bir partiyi aşırı bir şekilde tutarak.

meydana çıkıp da ''ben milliyetçiyim'' diye avazı çıktığı kadar bağırmak insanı milliyetçi yapmıyor. belki bu sözü başkasından da duydunuz  ama ben yine de söyleyeyim. asıl milliyetçi vergisini adam gibi veren,tarihini adam gibi bilen,görevini adam gibi yapandır.
#36 - Temmuz 16 2007, 22:47:35
« Son Düzenleme: Temmuz 16 2007, 22:48:44 Gönderen: garmel_den »

evanescence_bep

Bahsettiğim o değildi zaten... Milliyetçiler arasındakiydi kastım...

Milliyetçi kesimden soğutulmak için bir neden yok sanırım...

Milli değerleri en üst noktasına ulaştırdığı sürece Milliyetçilik babında hatayapmadığı sürece her Milliyetçi en üst kesimdedir.

    ben buna birşey demem , benim için de milliyetçilik kutsaldır ... fakat işte bu en üst kesimdedir lafını kullandın ya budur insanları milliyetçilerden soğutan .. milliyetçiliğe karşı olan bi insan çıkar der ki ne münasebetle kendinizi üst kesim ilan edip bizi alt kesim ilan ederek sınıflaşma yaratıyorsunuz ... milliyetçiliği bir sınıfçılık kavramı olarak kullanmamak gerekir ...  ;)
#37 - Temmuz 16 2007, 22:48:20

efendisiz

  ben yanlış anladım ...  ;)  tebrik ediyorum seni davanı çok güzel savunuyor ve forumdaki zamanını gerekli konular üstüne harcıyorsun .. :okey
#38 - Temmuz 16 2007, 22:50:32

evanescence_bep

  ben yanlış anladım ...  ;)  tebrik ediyorum seni davanı çok güzel savunuyor ve forumdaki zamanını gerekli konular üstüne harcıyorsun .. :okey

Teşekkür ederim...

Ancak dava kardeşimden biri de burda olsaydı daha güzel olacaktı...
#39 - Temmuz 16 2007, 22:53:29

emperyalist ideolojiye sahip genclerimiz var bizim.milliyetçilik kafa tascılık,ırk ayrımı yapmak,insanları aşalamak,küfür etmek,eline satır alıp adam dogramakonlar için.iyi olan hiç birşeyin içinde milliyetçilik olamaz zira genc castrolarımız varken.

#40 - Ocak 23 2008, 21:37:10
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Deyim Yerindeyse...;

Milliyetçilik out, Faşistçilik in..
#41 - Ocak 23 2008, 22:36:57
İmzanız kural dışı.

ama bak topic magazin topici değil yanlış adrestesin!!
#42 - Ocak 24 2008, 21:09:38
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Biliyorum nerde olduğumu..!Konuyu özetleyen yazı yazdım ve örnekleyerek ne var bunda..!Anlama alanın darsa ben napayım..!
#43 - Ocak 25 2008, 18:09:51
İmzanız kural dışı.

Sana dar gelen bana bol gelir bu 1.

Saygı görmek istiyosan saygı göster bu 2.

Karalama calısmaların için resim defteri daha uygun bu 3.

#44 - Ocak 25 2008, 20:41:42
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Ben gayet saygılıyım hele bu milliyetçilik konusu ise..!Güncel bir örnek vermek istedim sadece...

Resim defterine gerek yok, sen varsın ya..!
#45 - Ocak 25 2008, 21:17:03
« Son Düzenleme: Ocak 25 2008, 21:17:40 Gönderen: RoCk_and_OzGuRlUK »
İmzanız kural dışı.

güncel örnek derken kocakarı programlarından bahsediyosan ben pek ilgilenmiyorum.bana gelince; benim gömleğim sana 1 beden büyük gelir,sen dar gelenlerinle oyna.bu konudaki sana son cevabım.selametle.
#46 - Ocak 26 2008, 17:17:54
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Ben koca-karı programlarından bahsetmedim ama kendın söylüyorsun o lafı..!Bak insan benimle uğraşma tamam mı?Bu konularda hele hiç uğraşma benle..Sen bak keyfıne ..

Ben o gömleği küçültmesini de bilirim..!
#47 - Ocak 26 2008, 22:29:00
İmzanız kural dışı.

essgi

selçuk 3-5 kendini bilmezin yaptıgı basit haramilikleri bütün milliyetçi kesime vurman ne kadar mantıklı?geçmişi geçmişle yargılamanın bi anlamı yok..

Yalnız o 3-5 kişinin yaptığını hangi milliyetçi kötüledi? Hepsi de katile destek verdi. Bunu yakalandıktan sonra türk bayrağı önünde çekilen resimlerden de gayet iyi anlayabiliriz.
dipnot: Bende bunları yazarken genelin düşüncesinden çevremden edindiğim izlenimlerle yazıyorum.
#48 - Şubat 08 2008, 13:25:33

selçuk 3-5 kendini bilmezin yaptıgı basit haramilikleri bütün milliyetçi kesime vurman ne kadar mantıklı?geçmişi geçmişle yargılamanın bi anlamı yok..

Yalnız o 3-5 kişinin yaptığını hangi milliyetçi kötüledi? Hepsi de katile destek verdi. Bunu yakalandıktan sonra türk bayrağı önünde çekilen resimlerden de gayet iyi anlayabiliriz.
dipnot: Bende bunları yazarken genelin düşüncesinden çevremden edindiğim izlenimlerle yazıyorum.
Milletin iyi gözle bakmadıgı baksa da gerceği göremediği sentezleri kötülemek gibi bir amacımız olmadı hiç bir zaman.Katil ile fotoraf cektirenlerin milliyetçi oldugunu sana kim söledi?yada ispat edebilirmisin böle bir hegamonyayı. Yaşadıgın yere göre degerlendirmen öznel olsa gerek.subjektif değerlendirmek istiyosanız üstünüzdekileri cıkarmanız lazım.
#49 - Şubat 09 2008, 18:48:25
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

essgi

Sence bayrağın önünde çekilen fotoğraflar nasıl bir amaç taşımış olabilir?
#50 - Şubat 09 2008, 20:24:55

Sence bayrağın önünde çekilen fotoğraflar nasıl bir amaç taşımış olabilir?
medya maymunlarına para kazandırmak,şöhret olurum edası ile görevini suistimal etmek,aile albümümde gazeteye basılmıs fotoraf görmek.Acaba bu adamın yakalandıgını hangi gazeteye manset etsem fikri oldukca caiz.
#51 - Şubat 09 2008, 21:58:07
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...


vatanını seven her insan bnce milliyetçi olmalıdır milliyetçilik kötü deil ırkçılık kötüdür. Bence atatürkçü olun Atamızın inkilaplarından biride milliyetçiliktir yaniğ çnkü vataanını ulusunu seviosann bşkalarının özgürlüklerini kısıtlamadan saygı duyarak milliyetçi olunulmalıdır. Mesela liseye başlarken erkekler kndimi bi ülkü ocaana atayımda kurtarırım kavgam oldumu yardıma gelirller dio yaniğ ülkücüler reisler flan kavgacı kişiler bizim kmşunun kızı gazi üniversitesinde okuo kndisi türbanlı deil hani şu geçtiimiz gnlerde almıolardıya türbanlıları reislerde başı açıkları flan almamışlar bilmiorum ama sevmiorum çok aşırımış gbime gelio...
#53 - Mart 04 2008, 19:46:48
İmza Kural Dışı

Milliyetçiliğin ırkçılıkla karıştırıldığı bir zaman^^. Gericilikle falan.
#54 - Haziran 08 2009, 14:00:10
~ Değerlerin kaybolmaya yüz tuttuğunu düşünüyorum bazen. Olmaması gereken şeylerin olduğu anlar, tek yanlışımla kaybolabileceğini… Kaybolamaz biliyorum aslında. Karşılığını aldığım en büyük şey, onda saklı. Ve hep ondaydı.

~ Kaybedince mi anlıyoruz sevdiklerimizin değerini, yoksa kaybettiğimiz için mi değerliler bizim gözümüzde? İşte bunu anlamıyorum.  Benim içinse tek yanıt, onun hep değerli olduğu…
Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.