Alternatifim Cafe

Solcu-milliyetçi birlikteliğine saldıranların Türklüğünden şüphe duyun

Discussion started on Milliyetçilik

C_R_A_Z_Y

  Solcu ve milliyetçi yığınlar ortak düşünmeye,
ortak hareket etmeye başladı

Görülen o ki, Türk milleti büyük bir uyanış içinde dirilmekte ve milli kuvvetleri birleştirme yoluna gitmektedir.

Dün emperyalistlerin oyunu ile sağda-solda vuruşanlar, bugün emperyalizme ve onun işbirlikçisi AKP’ye karşı vuruşmak için biraraya gelmektedir.

Atatürk yeniden bayrak olmuştur.

Lozan yeniden bayrak olmuştur.

Bunlar iyiye işarettir...

O nedenle işbirlikçileri Atatürk fobisi, Lozan korkusu sarmıştır.

Keyifleri kaçmaktadır.

İdeologları Graham Fuller ABD’den bu tehlikeli gelişmeyi işaret etmektedir. Fuller, Amerikan emperyalizmi için büyük tehlikeyi, aşırı sağcılarla (milliyetçi sağı kasdediyor) ulusal solcuların biraraya gelmesi olarak ortaya koyuyor. Fuller’in tespitleri, bir CIA uzmanı olması nedeniyle önem taşıyor. Bu, Amerikan emperyalizminin tehdit algılamasını ortaya koyuyor. Ve bu tehdit algılaması elbette nesnel bir gerçeğe dayanıyor.

Bu nesnel gerçek, Türkiye’de ben Türküm, vatanım tehlike altında diyen solcu ve milliyetçi fikirlere sahip yığınların, ortak düşünmeye başlaması ve daha da önemlisi ortak yayınlarda biraraya gelmesi.

Bunun bir adım ötesi ise Fuller’in işaret ettiği tehlike: Birlikte hareket etmek!

Hem solculara hem milliyetçilere aynı merkezden yöneltilen psikolojik savaş ve tehdit

Görülen o ki Atatürkçülük ortak paydasında birleşen aydınların ortak zeminde buluşması, birlikte hareket etmeye doğru emin adımlarla ilerliyor. İşte şimdi bu ilerleyişin önüne baştan set çekmek için emperyalistler bir takım provokasyonlara girişiyorlar.

Provokasyonun başını, TÜSİAD ve Aydın Doğan medyası çekiyor. Aydın Doğan’ın sol kolu Radikal, bu vatan birlikteliğine “Kızıl Elma koalisyonu” diyerek saldırıyor. Aklınca solcuların milliyetçilerle bir araya gelmesinin yanlış olduğunu ispatlayacak ve böyle bir birlikteliğe olumlu yaklaşan solculara psikolojik baskı yapacak.

Burada sola kurulan tuzak açıktır: Sol milliyetçi olmamalıdır. Sol, enternasyonal olmalıdır. Zaten solun teorisinde milliyetçiliğe yer yoktur. Biraz Marks’ı hatırlasanıza! Hiçbiri Marksist olmayan, hatta hiçbiri solcu bile olmayan bir takım liberal, Radikal’den Türk solcularına akıl vermeye çalışıyor.

Ve hemen ardından bir 12 Eylül edebiyatı, bir faşist katiller edebiyatı, dökülen kanların unutulmaması edebiyatı... Daha dün gazetedeki köşelerinden PKK’nın şehit ettiklerini artık anmayın, Sivas’taki şehitler için anma düzenlemeyin diyen aynı isimler, şimdi sola şehitlerinizi unutmayın diyorlar!

Solculara uygulanan baskının bir benzeri milliyetçi ve/veya ülkücü kesimlere de uygulanıyor. Onlara da benzer bir biçimde, sakın o komünistlerle biraraya gelmeyin diyorlar. Che’nin ve Deniz Gezmiş’in resimlerinin yayınlandığı bir dergide bir milliyetçi nasıl yazarmış!

Dikkat edilirse solculara da milliyetçilere de aynı tür psikolojik savaş uygulanıyor. Bu psikolojik bombardımanın hedefi, eski ayrılıklar, eski kavgaları unutmuş olanları, yeniden birbirine düşürmektir.

Eski kavgaları bir kenara bırakın

O günleri hiç yaşamamış genç kuşağın temsilcisi olarak TÜRKSOLU, 80 öncesi hiçbir kavganın ne tarafıdır ne de bir ilgisi olabilir. Gazetemizin yazı kurulu -tümüyle- o yıllarda henüz ilkokula bile başlamamıştı, bir kısmı ise doğmamıştı bile. Ama bazı uyanık kışkırtıcılar, milliyetçilere TÜRKSOLU’nu bir öcü gibi göstermeye çalışıyor.

Biz, o dönemin hiçbir çatışmasında bulunmamış insanlar olarak, o günlerde her iki tarafın da çok büyük bir yanlış yaptığını, çok önemli kısmının kullanıldığını net olarak görüyoruz ve bu tür ayrılıkların ve kavga ortamının sadece ve sadece emperyalistlere çıkar sağladığını ve sağlayacağını düşünüyoruz.

Bizim önerimiz eski dargınlıkların, eski kavgaların bir kenara bırakılması ve her iki kesimin de ciddi bir özeleştiri vermesidir. Bu özeleştirinin topluma yapılmasının çok önemi yok ama herkes başını önüne koyup bir vicdan muhasebesi yapmalı ve kendi kendini temize çıkarmalıdır.

İttifak peşinde değiliz
tüm Türkleri birleştirmeye çalışıyoruz

Ancak bizim TÜRKSOLU olarak yaptığımız işin farklığı burada önem kazanmaktadır. TÜRKSOLU, kendisini 80 öncesinin ideolojik kalıpları ve kamplaşmaları içinde tanımlamıyor.

TÜRKSOLU sol bir harekettir ama kendisini klasik Marksizm kalıpları içinde de sınırlamıyor.

Dolayısıyla TÜRKSOLU’nun solculuğu, ben Türküm diyen, ben Atatürkçüyüm diyen, ben milliyetçiyim diyen çok geniş yığınları kucaklayacak bir fikir akımıdır.

Bu, bir ittifak kesinlikle değildir. Biz kendimizi bir ittifakın tarafı olarak görmüyoruz. Biz, tüm Türk milletini birleştirecek ortak bir fikir akımı yaratıyoruz. Nitekim solculuğun ve milliyetçiliğin Atatürkçülük temelinde birleştirilmesi, çok büyük bir dinamik yaratmaktadır. Bunu hem sağın hem solun bazı kalemleri sezmiştir. Çok açık biçimde bu tür bir fikrin tüm milleti peşinden sürükleyeceğini söylemekte ve hem solu hem de sağı TÜRKSOLU’na karşı mücadele etmeye çağırmaktadırlar.

Solculara yapılan çağrı, TÜRKSOLU’nun milliyetçi olduğu ve dolayısıyla solcu olamayacağıdır. O halde solcular TÜRKSOLU’na karşı birleşmelidir.

Milliyetçilere yapılan çağrı, TÜRKSOLU’nun solcu olduğu ve dolayısıyla milliyetçi olamayacağıdır. O halde milliyetçiler TÜRKSOLU’na karşı birleşmelidir.

Görüyor musunuz birlikteliğin büyüğünü!

Türkün birlik davasına karşı çalışanlar aynı dış odakların yönlendirdiği ajanlardır

Bir yanda en yumuşağından en radikaline sol denilen fraksiyonlar, diğer yanda yine en yumuşağından en katısına ülkücüler!

Yani ülkücüler ve solcular birleşiyor diyenler aslında iki tür ittifak kuvvetidir. Biri, Kürtçü-Şeriatçı-Liberal koalisyondur. Diğeri ise hâlâ 80 öncesi kavgaları sürdürmek isteyen solcu ve ülkücü koalisyondur.

Burada misyonumuzu çok iyi biliyoruz: Biz birleştiriciyiz.

TÜRKSOLU’na siz milliyetçisiniz solcu olamazsınız diyenler, aslında bize siz Türk olmaktan vazgeçin demektedirler. Bunlar enternasyonal fikirleri zaten sahiplenen solculardır. Bunlar zaten Türklüğü kabul etmeyen kesimlerdir.

Yine bize, siz solcusunuz milliyetçi olamazsınız diyenler, bize Türk olmaya çalışmayın, Türklük bize mahsustur, biz bu sayede ekmek yiyoruz demektedirler.

Özellikle bunların Türklüğünden şüphe duyun!..

Türk milletinin birleşmesinden, hele hele milliyetçilik temelinde biraraya gelmesinden korkanlar Türk olabilir mi?

Görülen köy kılavuz istemez, Radikal’de yazan liberalin yazısını, bir sol gazetenin yazarı ya da milliyetçi gazetenin yazarı aynen benimsiyor ve TÜRKSOLU’na saldırıyorsa, hem liberali, hem solcusu, hem de miliyetçisi, Türkü Türke kırdırmak isteyen aynı dış odakların adamıdır. O nedenle Türklerin birleşmesine karşı ortak yazılar yazmaktadırlar.

Yazanın kendisine ne sıfat taktığı değildir örnemli olan, o Türkün birlik davasına karşı çalışan bir ajandır sadece. Türkiye’ye yeniden 80 öncesini yaşatmak isteyenlere bir daha dikkatlice bakın lütfen...
#1 - Temmuz 14 2007, 18:29:33

Akp nin tek artısı sol-sağ sempatizanlarının yakınlığıdır.Artık gözler açıldı.Ben isterdim 2 partinin koalisyon yapmasını.Gerçi koalisyon kötü bir devlet için ama isterdim.
#2 - Temmuz 14 2007, 19:25:20

C_R_A_Z_Y

olacagı da o zaten merak etme..baska görünen yol yok...
#3 - Temmuz 14 2007, 19:28:36

efendisiz

  işte olay budur ... türk solu nu bende zaman zaman okurum , bu yazıyı da epey önceden okumuştum ... ki aslında bir dergiden çok cephedir türk solu ...ve şuan siyasi ideolojimin en yakın olduğu cephedir ..

   30 sene önce bu vatanın gençlerini birbirine zıt olarak gösterip kırdırdılar ... bunlar hep başta abd olmak üzere dışarının türkiye üstünde oynadığı bir oyundu ..ki bunun sonucunda türkiye birçok genç beyinini ve aydınını kaybetti ... üstüne darbede tuzu biberi oldu ve türkiye senelerce geri gitti ...

   aynı tuzak bugünde daha çeşitli kutuplaşmalar yaratılarak yeniden kurulmaya çalışılıyor...

   türk genci uyanık olmalıdır ... ve bu tuzağa düşmemelidir ...

   sağol ömer böyle değerli bir paylaşımı forumla paylaşmayı düşündüğün için ....
#4 - Temmuz 16 2007, 21:03:54

evanescence_bep

Milliyetçi ve solcu kesim görünüşe göre seçimlerde akp'ye karşı ittifak yapcak..
#5 - Temmuz 16 2007, 21:34:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.