Alternatifim Cafe

Cem Yılmaz Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

CEM YILMAZ (O BİR DAHİ)

Cem Yılmaz 23 Nisan 1973'te İstanbul'da dogdu. Bogazici Universitesi Turizm ve Otelcilik bolumunde okurken Leman Dergisinde karikatur calismalarina basladi. İlk stand-up gosterisini Leman Kultur'de, 1995'in Agustos ayinda gerceklestirdi. 1995 Aralik'tan itibaren de Besiktas Kultur Merkezi bunyesi altinda gosterilerine devam etmektedir. 2001 yili sonuna kadar toplam gosteri sayisi 1200'un uzerinde olup, bunlarin hemen hepsi kapali gise oynayarak, kirilmasi guc bir rekorun da sahibi olmustur. Turkiye'nin bircok ilinde sahneledigi gosterisini ayni zamanda Avrupa'nin onde gelen sehirlerinde ve de Amerika Birlesik Devletlerinde yine ayni basari ile sahneye koymustur.

Leman Dergisi'nde yayinlanan calismalarini "Karikaturler" isimli kitabinda yayinladi. 1998 yilinda Omer Vargi'nin yonettigi "Hersey Cok Guzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile basrolu paylasti. Bu filmi Turkiye ve Avrupa'da yaklasik 1,800,000 kisi izledi. Reklam dunyasinda da adindan soz ettiren sanatci , "Panasonic" reklamlarinin radyo spotlariyla iki yil ust uste Kristal Elma odulune layik goruldu. Bu firmanin TV filmlerinin yani sira "Mavi Jeans" reklamlarinda da oynamistir. 2000 yilinin Ocak ayindan sonra gosterileri Star TV tarafindan yayinlanmakta olup bunlari "Gosteri" adli kasette de Bay Muzik ile piyasaya surmustur. Askerlik gorevini Temmuz 2001'de tamamlayan Cem Yılmaz, gosterilerine devam etmektedir. Ozel bir sirket icin hazirladigi reklamlar serisi ilgi gormustur. Reklam ve gosteri calismalarina devam etmektedir.

Cem Yılmaz'ın Bazı Espirileri:

* Mademki dünya bir hiç, gece de iç, gündüz de iç.
* Bende şeytan tüyü yok, epilasyonla aldırdım.
* Hırsızlık yapmayın, Hükümet rekabetten hoşlanmaz.
* Nefes kesen bir roman yazdım. Tüm okurlarım öldü.
* Hakan yarın ki maçta forma giyemeyecek... Çıplak oynayacak.
* Her aşk bitki isimleri ile başlar, hayvan isimleri ile biter.
* Oğlumun adını mafya koydum, artık ben de mafya babasıyım.
* Yazılıdan sıfır aldım ama, önemli olan katılmaktı.
* Eğer turist sezonundaysak, neden onları avlayamıyoruz?
* 1959'da içilen kahvelerin hatırı doldu, duyurulur.
* Şiddete karşı savaş açın, şiddet yanlılarını kurşunlayın.
* Ölüm korkusu sürekli değil, mezarda biten geçici bir duygudur.
* Adamın biri eczaneye sinek ilacı almaya gitmiş. Eczacı ona "sineğinizin nesi var acaba" demiş.
* Sık sık ameliyat olun, içiniz açılır.
* Sizde bit şampuanı var mı? Kirlendi hayvancıklar.
* Beşbinkere söyledim; abartmayı bırak.
* Bu tüp bebek hatalı; hep gaz kaçırıyor.
* Yes abicim. Türkçe eğitime benden de okey!
* Bir fil elektrik direğinden daha yükseğe zıplayabilir mi? Elektrik direği zıplayamaz ki...
* Selam! Ben Aydan Şener. Hadi yaa. Ben de dünyadan Neil Armstrong.
* Çocuğun biri bir gün kafasını ıslatmadan yıkamaya başlamış. Annesi de "oğlum hiç saç ıslatılmadan şampuanlanır mı?" deyince çocuk: ama anne bu şampuanda kuru saçlar için yazıyor.
* Temel Fransa'ya gitmiş. Tabelada Fransa yazıyormuş. O da " Aaaa... burayı da mı Sabancı aldı" demiş.
* Gençliğim acı veriyordu. Ameliyatla aldırdım.
* Ey yükselen yeni nesil! İn ulan aşağı!
* Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun
* İnsanlık bugün de para karşısında değer kaybetti.
* Karınızla aranızdaki ortak yan ne? Aynı günde evlendik.
* Hayatım boyunca kararsız biri oldum ama artık emin değilim.
* Karımı o kadar seviyorum ki eskimesin diye başkalarının karılarını kullanıyorum.
* Size yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapın, çok zevkli.
* Demokrasi, seks gibidir. İyisi de, kötüsü de "iyi" dir.
* AIDS virusu de, Ebola virusu de maymun patentli. Maymundan gelip gelmediğimiz belli değil ama, Maymundan gideceğimiz kesin.
* Soğuk savaştan sıcak savaşa geçiverdik bir anda. Dünya çatlamasa bari.
* Asansor bozuk. En yakın asansör karşı binadadır.
* İçerken araba kullanmayın. Bir yere çarparsanız biranız dökülür.
* Yarın yapabileceğin bir şeyi, Asla bügünden yapma.
* Tanrım! Kendim için bir şey istemiyorum. Yalnızca anneme paralı ve güzel bir gelin nasip et!

..:: Üyeler ::..

alex
Cristiano Ronaldo_7
barboy**
Ekİn
chocolate*
monde
naughty girl
hate_or_love
CaDaLoZ
kadrii
goldberg
romantikisyankar_3
**Queen**
baycuman33
renksız_dunya
atako95
melancholy
damarımda_rap
laugh_che
shadow02
Zevk-i Hela
df_grint
enes
__ÇİMENKIZIL__
__sArSıLmAz__
_Fena
***GZM***
belki
rap_baby
mervebozo
deelara  
I'mPossibLee
hakan_paris
yirmi8
daisy07
dirty
blackwhite
ROMANTİK
Sweetcino
The King
AnGeLs-_-DeMoNs
SaNalİzasYon__FarESi
+90
Bozuk Plak
-мσηѕσση-
fLawLeSs

Not : Arkadaşlar lütfen eğer nickleriniz değiştiyse bildiriniz. Eski üyeler aynen yazılmıştır çünkü. Ya da üyeliklerini sildiren arkadaşlarıda bildirebilirsiniz. Yeni üye olmak isteyen arkadaşlar ise nicklerini belirtebilirler. Hayırlı olsun..
#1 - Temmuz 13 2007, 17:40:25
« Son Düzenleme: Aralık 26 2008, 22:42:13 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bir Cem Yılmaz Klasiği

Cem Yılmaz, son gösterilerine kameraları sokmuyor. Bu yüzden de gösteriye gitmeyen, ne tür espriler yaptığını bilmiyor. Bir gazetenin muhabirleri bir cinlik yapmış, izledikleri Cem Yılmaz gösterisini, aynen yazmışlar...

BİR buçuk aydır sahnelere çıkmayan Cem Yılmaz, dün Ankara'daydı. Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda sahne aldı. Kırdı, geçirdi.

'Evde espri yapamıyorum. Eve iş getirme diyorlar' diyerek başladığı programında politik esprilere de yer verdi. İşte, kahkaha makinesinin unutulmaz esprileri:

BİR komedyenin programını izledim. Kadın sünnetçi çıkarmıştı. İlk kadın sünnetçi. Ben 1978'de sünnet oldum ve sünnetçi kadındı. Böyle hatıraların olması gerekiyor komedyen olman için. Ben 30 sene sonra anlatırım diye kendime 5 yaşında sünnet organize etmiş olamam.

BENİ kadın sünnet etti. Bundan bahsederken belden aşağı birşeyden bahsetmiyorum. Sünnet bir hadisedir. Erkek çocuğun mürüvvetinin görüldüğü yer. Erkek çocuğun mürüvvetinin görüldüğü yerler sünnet, askerlik, evlilik. Gerçi sünnette daha net görülür mürüvvet. Ona mürüvvet diyorlar, enteresan bir şey. Kadın ismi vermiş olmaları tuhaf. Gerçi rahim diye de adam var olsun.

DİYARBAKIR'A gidiyordum uçakla. Hostesle muhabbet ediyoruz. Business'ta oturuyorum. Hep Business'ta otururum. Buraya da Business geldim. Ankara'ya business açılmış çok süper bir şey. Bilmeyen varsa söyleyeyim. Business iş amaçlı gidilen seyahat manasına gelmiyor. Portakal suyu veriyorlar sen de kendini bir b.k zannediyorsun. Aynı uçağın içinde ne sınıf yapıyorsun ulan. Portakal suyu içerken kendini ne zannediyorsun. 'Mersi canım.Bunu içmeden uçamıyorum'. Bir de perdeyle ayırmıyorlar mı tavım ona. Soruyorsun 'Somon var mı?' Arkana bakıyorsun. 'Fakirler, ekonomi, allah belanızı versin. Uçak sizin neyinize'. Bir hava yaratırlar ki sanki uçak düşünce Business'takiler ölmüyor.

HOSTESLE muhabbet ediyorum. Laf döndü dolaştı sünnete geldi. Eh business'ta oluyor böyle şeyler. Beni kadın sünnet etti dedim. Hostes dedi ki, 'Aaa kadınlar bindiği dalı kesmez ama'. Hostesin şakasına bak. Biz yapsak, aforoz ederler.

NE yaparsan yap ne olursan ol öleceksin. İnsan ölümlü bir yaratıktır. İnsan öleceğini bilir. Belgesellerde gördüğün kaplanlar aslanlar gibi değil. Belgeselde gördüğün kaplan, aslan hep koşacam zannediyor. O erkek aslanı görmüyor musunuz. Fönlü böyle. Artık ormanda nerede buluyorsa fönü. Bizimki daha kompleks bir yaşam. Öleceğini biliyorsun ve sıklıkla unutuyorsun. Hani ölümden dönenler anlatır ya; bir ışık geldi falan diye. O, kıça tıkılan pamuk.

SENİN inancını bilemem. İstersen toteme tap. Herkes ölecek. Mahşer var ya. Orası işte. Kıyamet kopsun herkes orada olacak. Büyük bir kokteyl gibi düşünün. İlk gün imza almaktan anan ağlayacak. Herkes orada çünkü. Aaa Sezar.

REENKARNASYONA inananlar var. Yok öyle bir şey. Hep şöyle yapıyorlar. 'Önceki hayatımda Rus Çariçesiydim' Hiç o..... olan yok. Hiç duyuyor musunuz, 'Önceki hayatımda taksi şoförüydüm'. Herkes kral...

HERKES yanacak dediğim bir kişi hariç. O da Fedon. Çünkü Fedon daha yanamaz. Fedon artık limitte onu direk cennete alacaklar.

TÜRK Hava Kurumu bizim memleketin en iyi çalışan kurumu. Kurban derisini veriyorsun ondan uçak yapıyor. Artık nasıl katlıyorsa. Bi de tuzlarsan F-16 oluyor diye bir geyik var ama yalan olmasın.

ASKERDE seni mesleğinle yönlendirirler. Terzisin terzi yaparlar. Atom mühendisiysen gazinoda televizyondan sorumlu olursun. Şahsına santral kuracak değil ya...

GENÇLİĞİN bir lafı vardır, 'En verimli çağımda askere aldılar' Sanki herifi soğuk füzyonu bulurken götürdüler. Bunu söylediği zaman komik durum oluyor. Ama günde sekiz saat antrenman yapması gereken baleti 8 ay botla gezdirirsen Kuğu Gölü'nden manda b.kuna transfer olur.

EN verimli çağımda askere aldılar. Ne yapıyordun ki? Verimli verimli evde oturuyordum. Ulan ben para basıyordum beni aldılar askere. NİYE bedelli yapmadın diyorlar. 15 bin mark veriyordun 28 gün yapıyordun. Ben hiç para vermeden 550 gün yaptım. Bir de orada olanı biteni anlatıyorum senede 2 milyon dolar kazanıyorum. 28 günlük birikiminle single çıkaramazsın. 300 erkek yan yana yatıyorsun abi. Kalabalık bir erkek topluluğu demek, başka bir organizma demek abi. Kadın olmasa b.k içinde yüzeriz. Kadın kendine özenmen için sebeptir. Deodorant mı at gitsin. Konyalı arkadaşına koksan ne olur ya. Ayaklarını haftada bir mi yıkıyorsun. Ayda bir yıka. Kim senin mantar yetiştirmene birşey diyebilir. Askerliği yapmış olan o kokuyu bilir.

KÜFÜR konusunda ben muzdarip bir insanım. Bu konuda bir çifte standart var. Vizontele'de ben bir adamı canlandırdım. Yazıldığı haliyle bir o..... ç..... O adamı başka türlü canlandırmanın imkanı yok. Bizim eski filmlerimizde falan küfür yoktur. Trajedi yaşanır, adamın karısına, kızına tecavüz, bir de köyü yakarlar. Bizim filmin kahramanı finalde gelir, 'Alçaklaaar'. Yani hiçbir caydırıcılığı olmayan.

BİR eroin kaçakçısının hayatını yapıyor herif. Böyle konuşuyor: Mal geldi mi? Geldi efendim. Fakat, filhakika malımız kantara girdi. Olur mu lan böyle. Bu adamlar böyle konuşmuyor ki. Mal geldi mi? Geldi a... koyum. Malın anasını s....ler.

DENİZ Harp Okulu'nun kuruluş yıldönümünde sahneye çıkıyorum. İlk mezunlar da gelmiş. Nasıl bir yaş ortalaması anlatamam. İlk 20 dakika eski Türkçe anlattım. Filhakika, buna mukabil bir sonraki latifede buluşmak üzere. Benden sonra Ajda Pekkan vardı, şöyle sundum: Yeni yetenek Ajda Pekkan. Abicim sıfır reaksiyon. Herkes onaylıyor. 'Bu kız çok tutacak' diyorlar. AL kadehi ver al... Lider taklidi yaptım durduk yerde. Eskiden lider taklidi vardı. Şimdi çok zor. İki kişi koluna girecek. Amma zor iş.

14 Mart Tıp Bayramı'nda doktor arkadaşlarla sohbet ediyoruz. Bizde sperm bankası var mı diye sordum. Yok dediler. Dedim isabet. İçinde banka lafı geçtiği için biri hortumlar rezillik olur.

#2 - Temmuz 13 2007, 17:43:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

1- Kadin Sunnetci: Ben gecen sene bir haber okudum gazetede,kadin sunnetci diye magazin haber vardi.Az bulunur bisiy diye haber yapmislar.Ben 78 senesinde sunnet oldum,kadindi sunnetci,kari koca sunnetciydiler,beyfendi abimi kesti kadin da beni kesti.Cok onemli bisiy degil ama,beyler ozenmesin,uyusturuyolar seni.Simdi kesecek olsa kadini uyusturmak lazim.Zaten o da kesemez,ben buna kiyamam der herhalde. KESME DE YANINDA YAT!

2- Sanatci Evi: Ben ev aldim,tam ev deyemeyiz,sato diyelim.Ben yalniz yasayan biriyim kizlara sor.Her 27 dakikada bir yalniz yasarim.Ev guzel de bir ev ha sanatci evi.Dubleks.Bayagi sanatci evi diye bir kavram vardir,dublekstir.Git bir istatistik yap hepsinde dublekstir.Borc harc da olsa dublekstir.Ben oyle bir gorgusuzluk yapmadim.Tripleks aldim,kestirdim.Guzel bir ev dedim ya iste esya falan aldim 11 cek-yat. Hatta bazen milli takim geliyo kalmaya.

3- Usta: Bir gun eve usta geldi kardesim,musluk tamir edicek,evde 800 tane musluk var.Ev biraz buyuk.Kusura bakmayain.Sanatci evi dedik ya Alla Alla.2 donum, yani 2 kere donebiliyosun manasinda. 800 tane musluk var,800 tanede usta cagirdim ki cabuk bitsin.Ama ev buyuk ya ustalar birbirlerini goremiyorlar.Hatta ben eve girdim hic ustaya denk gelmedim.Saka yapiyorum saka,sizin istediginiz olsun,ev kucuk,ben varim,usta var,musluk var.Hatta usta cikmadan musluk acilmiyo o derece. baktim usta cebellesiyo konusayim dedim ustayla.Biliyorum ustaca,dedim napiyosun usta,aaa ben sizi tanidim dedi.Ya ben babamin ogluyum, bi de ev hali yatak kostumuyle dolasiyorum ki ben ciplak yatarim.Tanidim deyince dedim noluyo lan bu kadar mi meshur olduk anasini satayim. Dedim kimim lan ben.Iner misin cikar misin degil mi abi dedi bana ya! Yillarca okullarda oku,karikaturler ciz,sahneye cik 1500 kez.Inermisin sabaha mi birakirsin.Dedim anam ikisini de yapmam yuklu miktar para verdim ki baska bir kitada yasasin diye,bir daha denk gelmeyelim diye.

4- Deprem Habercisi: Ahmet Mete Isikara diye bir adam cikti dinledik hepimiz aman artci rihter evet...Ama ne kadar dinledik 2 ay.2 ay yetti.Ondan sonra adami seksi erkek falan sectik.Noldu o bilimsel kimlik?Perisan oldu.O adam simdi ne soylese kim inanirki?Deprem geliyooo.. hadi ordan seksi hahahaha gitti adam hadi jartiyerin gozukuyor.

5- Okulda Dayak: Okul bana gore degildi ya.Konusanlari tahtaya yazip dovuyolardi ya.Simdi millet bilet aliyo ben konusayim diye.Konusanlar cem yilmaz birsuru carpi.Hoca gelip dovuyor.Simdi git bak siradadir.

6- Egitici Kollar: Ilkokulda egitici kollar vardi hani,hava gozlem kolu,sanirsin ki o derste kopernik geliyo.Halbuki ne biliyomusun?Hava gunesli ha carpi.isaretliyosun,yuzeysel.

7- Uzay Bilimcisi: Bir 3. sinifa giden cocuga sordum,ne olacaksin buyuyunce diye,cocuk uzay bilimcisi dedi.Zavallinin realistik mesleklerden umidi kalmamis.Manavci gibi birsey.Bu memlekettekimi dedim evet dedi.Dedim sen simdiden ziplamaya basla anca aya gidersin.

8- Nukleer Atik: Bir tane nukleer atik geldi,boyle paspaslarla itiyorlardi ya.Lo kacin lo diyorlardi ya.Radyasyondan kosarak kacan adam var bu memlekette ya. Yani herif elektrondan hizli kosuyo.Bu adam senle benle ayni oksijeni yakiyo ya.

9- Amerika'da Show: Ben Amerika'da bir universitede sahneye ciktim.Cok akilli bir kitleydi. Boole leb demeden Corum'la ilgili herseyi anlatiyolar.Hatta ben boole durdum cok komik abi hadi in dediler...

10- Okuma Fisleri: Eskiden varmiydi okuma fisleri teyzecigim?Sizin zamaninizda. yookk.. herhalde tablet halindeydi o zamanlar.Ilk fisleri bilirler herhalde. Adem elma ye,Isa carmaga geril gibi,daha ilk

11- Havuz Problemi: Havuz problemi kacta basliyo hocam?Ucte.Iste o andan itibaren cocuktan yaz aylarinda hic performans bekleme.Havuz problemi.Ben 26 yasima geldim daha havuzun icine girilipte keyif yapilan birsey oldugunu yeni ogrendim.Ben onu hep boyle problem cikaran birsey saniyodum,ya insanin bir havuzla ne problemi olabilir ki?Havuzun ya icine girersin ya da uzaktan isersin.Cocuk butun sene problemleri cozmus simdi havuza girmiyo.Berkant girsene yavrum.Olmaz,problem cikabilir.

12- Yasli Teyze: Teyze yaslisin dedim,ben yasli degilim dedi ya.Ya yaslisin iste.Daha teyze dogdugu zaman yer kabugu sogumamis.Oranin ilk teyzelerinden.Homo erectus teyze.O zaten oradaymis tiyatroyu onun uzerine yapmislar.Niye yasli degilim diyosun??

13- Muhendis Olmak Isteyen Cocuk: Bir ogrenciye sordum capa tip fakultesi ilk tercihiymidi diye hayir dedi.1.tercihim insaat muhendisligiydi dedi.Simdi o cocuk ne olacak,aklinda hep insaat muhendisligi ameliyat yapacak.Adami ameliyat ederken dokun cimentoyu falan diycek ya boole olurmu

14- Optik Form: Optik formlarda uyari vardir.Disina tasirmayin diye.Lan sicmiyoruz ki. Ya onu dolduramayacaksam okumayayim yani.Ben sinavda oyle heyecanlandim ki optik formun disini doldurdum icini bos biraktim.
#3 - Temmuz 13 2007, 17:47:52
Mercey.

Bir Cem Yılmaz Röportajı

HAYATIM FİLM

Cem Yılmaz, "İlkokuldan beri. 5 bin senedir bir sinema filminin afişinde ismimi görmek istedim" diyor: "Çocukluğumdan bu yana kamera bulduğumda önüne geçerim."

Ve Sürdürüyor: "Turizm okurken de turizm hedefim yoktu. Film çekerek belki turizme katkım olabilir. Filmimi Avrupa'da izleyen birisi 'şu adamın ülkesine bir gideyim' der falan!

CEM YILMAZ ŞARKICI OLUYOR

Stand-up'ın ünlü ismi Cem Yılmaz, kendisine gelen kaset tekliflerini değerlendirmeye karar verdi.

'Grup Vitamin' gibi komik şarkılar söyleyeceği bir kaset çıkarması için üç şirketten teklif alan Yılmaz, "Hepsi birbirinden cazip. İyi para önerdiler, birini seçeceğim" dedi.

Şarkı sözlerini kendisi yazacak olan şovmen, önümüzdeki yıl kaseti piyasaya çıkaracak.

Cem Yılmaz, "Yıllardır ekrandan gelen teklifleri reddettim. Ama kaset işi aklıma yattı" diyor.

Deli misin, Hayatım Film

Cem Yılmaz ile konuşmak öyle sanıldığı kadar kolay değilmiş. İlk randevu günü "ağaç olunca" anladık bunu. Birkaç gün sonra gazetemize gelince "mazeretini kabul ettik. "Ben çok düzenli yaşayamayan bir insanım. Ne olur sizi beklettiğim için kusura bakmayın" dedi. Bunu söylerken en şirin halini takındığı için fazla bir şey söyleyemiyor insan. Filmde bütün hayali bar açmak isteyen Cem Yılmaz'la bir barda görüştük…

Her Şey Çok Güzel Olacaktı…

Oldu mu sence?

"Gösteri çok heyecanlı bir şey.2.5 saat durmaksızın anlatıyorum reaksiyonu alıyorsunuz hemen. Filmde ise yaptığınız işin reaksiyonunu birkaç ay sonra alabiliyorsunuz. Bu kadar gecikmeye açık bir insan değilim. Seyircinin reaksiyonunu öğrenmek için gizlice sinema salonuna gittim. Sinemayı bilen insanlar da hoş şeyler söylüyorlar. Filmin öyküsünü yazarken senaryoyu hazırlarken daha önce karikatür yapmanın çok faydası oldu. Filmdeki tipler karikatürize tipler. Çevremdeki insanlardan, ağabeyimden, babamdan arkadaşlarımdan gözlemlediğim şeyleri de yazdım."

Yaptığım film izlenmez, beğenilmez kaygısı taşıdın mı?

"Taşımaz olur musun. Korktum tabii. İnsanların mutlu ayrılmasını istiyordum, iyi bir gişe hasılatı. Bunlar zaten işin ölçütleri. Popüler olmanın elbette bir katkısı oldu. Ben 3.5 senedir tek bir gün boş koltuğa gösteri yapmadım. Ama buna dayanarak sallama bir işde yapmadım. Filmin starı muamelesi görmek hoşuma gidebilir, egomu okşar. Ama benim güvendiğim bu işe emek vermiş olmamdı. Böyle yola çıktım."

Hani küçüklükten beri hayalimdir denir ya. Senin de film yapmak gibi bir düşünce oldu mu kafanda?

"Deli misin, hayatım bununla geçti. İlkokuldan beri. 5 bin senedir bir sinema filminin afişinde ismimi görmek istedim. Çocukluğumdan bu yana kamera bulduğumda önüne geçerim. Sünnet düğünlerinde kameranın önüne geçerdim. Düğünlerde piyanistlerin arkasında onların çalmasını izleyerek sahneye çıkardım. Bunun için çok emek verdim. Rastlantı değil hiçbiri. Yaratıcı imgeleme diyorum buna.

Turizm okurken de turizm hedefim yoktu. Film çekerek belki turizme katkım olabilir. Filmimi Avrupa'da izleyen birisi şu adamın ülkesine bir gideyim'der falan!"

Stand up fırtınası seninle mi başladı?

"Şimdi benimle benzer iş yapan insanlar var. Ama kimseye benzer bir iş yaptığımı söyleyemem. Basiretsiz taklitçi insanlarla adımın anılmasını istemiyorum. Bulunduğum noktayı bir mertebe sayıp değerlendirecek durumda değilim. Benim yaptığımı 40 sene evvel yapan insanlar vardı. Ancak bundan üç sene evvel bu işe başladığımda bu iş 10 senedir yapılmıyordu. Benim şansım bu oldu.

Her katıldığın programda senden komik bir şeyler yapman bekleniyor. Sıkılıyor musun?

"Hayır ben insanları güldürmekten zevk alıyorum. Hayat elbette ki lay lomdan ibaret değil. Ama ben bu yönünü seviyorum. İnsanları güldürmek kolay değil. "Güldürürken düşündürmek" lafından nefret ediyorum. Gülmek gaz çıkarmak gibi bir refleks değil ki. Güldürmek ciddi bir iş."

Çok para kazandın bu işten. İnsanın başını döndürmüyor mu?

"Ben zaten çok fakir bir insan değildim. Nedense böyle aktarıldı. Bu klişeyi sevmedim halde. Otomobili seviyorum gerçekten. Ama ben lisede okurken de okula otomobille giderdim. Para sıkıntım oldu. Ama bu babamdan para almak istemediğim için oldu. Liseden bu yana çalışıp kazandım. Fütursuzca harcadığım tek para otomobil için. Benim üç tane otomobilim var. Biri porche. Film çekimleri sırasında kullandık. Kaza atlattı. Tamir edilmez bir şekilde parçalandı. Biri 79 model Anadol yeni aldım. Onu da kullanıyorum. Büyük bir keyif alıyorum. Bu bir gönül zenginliği."

Bugün, dört yıl yapamadığın şeyleri yapıyorsun. Türkiye'nin en güzel kızları ile birlikte olabiliyorsun. Önemsiz mi bu?

"Elbette önemli. Demet Şener güzel bir kadın. Çok zevkli bir şey onunla birlikte olmak. Zaten onun önemli olduğunu hissedersen tadına varırsın.

Şener'e gerçekten sahte yüzük mü hediye ettin?

"Kesinlikle öyle bir şey yok. En ucuz yüzük bile hediye etmedim. Kadınları, onlara yüzük alıp tavlayan bir insan değilim ki. Çok yakışıklı da değilim. Öyle oturup göz kırpayım falan."

Neden uzun sürmüyor ilişkilerin?

"Valla boy farkından … Sema Şimşek'le 25 santim , Demet Şener'le 10 santim boy fark vardı aramda, anlaşamadık (!) Sanıyorum yalnız yaşaması gereken bir insanım. Benim yaşam tarzımda birliktelik kolay kaldırılacak bir şey değil."
#4 - Temmuz 13 2007, 17:50:23
Mercey.

Cem Yılmaz'ın Anahtarını Alıyorlar

Rol aldığı reklamda "Alırım anahtarını" gibi diyaloglarıyla güldüren Cem Yılmaz'ın Aston Martin marka otomobiline el konuluyor

Opet reklamlarındaki diyaloglarıyla son dönemde yeniden gündeme gelen şovmen Cem Yılmaz'ın, geçen yıl İngiltere'de hayatını kaybeden lüks otomobil ithalatçısı Mehmet Sabancı'nın şirketi F&B'den aldığı Aston Martin marka otomobiline el konulacak.
Az vergi ödemek için düşük bedelle Tükiye'ye sokulan aracın alıkonulması için Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'ne yazı gönderildi.
Yılmaz, söz konusu otomobili, ithalatını yaptığı lüks otomobillerle ilgili olarak gümrük müfettişlerinin soruşturma yaptığı F&B Otomotiv'den 4 yıl önce almıştı. Hazırlanan raporda, Yılmaz'ın aracının gerçek değerinin 150 bin YTL olduğu, ancak Türkiye'ye "çifte fatura"yla 100 bin YTL üzerinden sokulduğu belirtiliyor. Otomobilin ithalatıyla ilgili olarak F&B otomotiv yetkilileri hakkında kaçakçılıktan soruşturma sürdürülürken, tedbir olarak Yılmaz'ın aracına el konulacak.

Cem Uzan da var
Gümrük Müfettişi Yücel Karadiş tarafından yürütülen soruşturmada, çifte faturalı ithalat, Almanya'yla yapılan yazışmalar sonucunda ispatlandı. Soruşturma kapsamında Genç Parti lideri Cem Uzan'ın çifte fatura yöntemiyle ithalatı yapılan aracına da el konulması istendi. Ancak Uzan'ın kullandığı otomobil TMSF tarafından ihaleyle satıldığı için bunun mümkün görülmediği kaydedildi.
Daha önce de Sanayi Bakanlığı, Sabancı'nın vefatından sonra F&B Otomotiv'in başına geçen eşi Zeynep Sabancı ve şirketin dört yöneticisi hakkında, 2003 ve 2004'te "uygun olmayan belgelerle dört lüks cipin ithalatı" konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Cem Yılmaz
#5 - Temmuz 13 2007, 17:54:03
Mercey.

Cem Yılmaz'dan İstiklal Marşı

İSTİKBAL MARŞI

Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak
Dönmeyip Amerikada, arlanmaksızın yaşayacak.
O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,
Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak.

Çalma kurban olayım hepsini, ey hırslı çakal
Gariban halkımada bir pul, bırakacak kadar al
Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal
Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemal

Ben ezelden beri aç yaşadım, aç yaşarım
Hangi hükümet beni kurtaracakmış? Şaşarım
Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım
Yırtsam da bir tarafımı, hiç görülmez başarım.

Mali Krizler, yoluna örmüşse çelikten duvar,
Benim cağız, ceğiz diyen bir hükümetim var
Bağırsın korkma, nasıl işimize burnunu sokar
Avrupa Birliği denen tek dişi kalmış canavar.

Arkadaş, Meclise namusuyla çalışanları uğratma sakın
İşe aldıracakların, olsun hep sana yakın
Gelecektir, cezanı vereceği günler Hakkın
Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın.

Yaktığın yerleri orman diyerek geçme, tanı
Çalışanı işten at, doldur kadroya yatanı
Gözleri açık yatır seni kurtaran atanı
Satılmadik o kaldı, durma satıver vatanı.

Sermaye mutlu olsun, olsa da çevre feda
Semizletin Apoyu, mezarında dönsün Şüheda
Uydurma kanunlarla Meclisten getirin seda
Onbin Yıllık tarihe, yurdum ederken veda.

Cümlenizin bu yurdu yok etmek mi emeli?
Yediginiz herzelere başka ne demeli?
Oyuverin altını, iyice sallansın temeli
Yurdumun ki, sonunda vatandaş kükremeli....

O zaman durur belki gözümden akan yaşım
O zaman doğrulur belim, yukarı kalkar başım
O zaman boşa gitmez yıllar süren uğraşım
HESABINI VERİP TE GİTTİĞİNİZ GÜN KARDAŞIM...

Dalgalanın sizde dolar gibi şimdi ey suçlular
Olsun artık soyguncuya vurulacak bir yular
Ebediyen, öyle yok hesapsız bir iktidar
Hakkıdır Garip yasamış vatandaşın da gülmek
Hakkıdır ezilmiş milletimin aydınlık bir İstikbal.....
#6 - Temmuz 13 2007, 17:56:16
Mercey.

CEM YILMAZ ÇOCUKKEN

Ben cocukken cok salaktim.

Edip Akbayram'in ismini Edi zannederdim. Yani o, benim icin "Edi Pakbayram"di.

Ablama, "Nasil olup da koca bir gunu canin sıkılmadan evde oturarak geciriyorsun?" demistim. "Buyuyunce insanin cani sokakta oynamak istemez ki" cevabini vermisti. Uzunca bir sure buyuyup buyumedigimi anlamak icin kendime, "Canin sokakta oynamayi istiyor mu?" diye sormustum.

Annem erkegin cinsel organini "***" kadininkini "kutu" olarak tanimlamisti. O zamanlar TRT'de Cenk Koray'in sundugu "Tele Kutu" diye bir yarisma vardi. Yarismacilar, "Hayir Cenk Bey. Ben kutumu acmak istiyorum" deyince kosarak odadan kacardim.

Sabahlari kalktigimda aklimin hala yerinde olup olmadigini anlamak icin 2+2, 3+4 gibi toplama islemleri yapardim. Sonuclar dogru olunca da cok sevinirdim.

Dedemle parka gittigimiz bir gun TRT'ciler cekim icin oradaydi. Beni oynarken cektiler. Yayin gunu bizim aile jeneriginde gozuktugum cocuk programini izlemek icin televizyon basina gecti.Kendimi ekranda gorunce, "Beni niye parkta unuttunuuuz?" diye gozyaslarina bogulmustum.

"Geri vites" kavramim yoktu. Sofor, kolunu koltuga atip arkaya dogru bakinca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.

Benden buyuk kuzenlerim dondurmacilarin dondurma kulahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini soylemisti. Inanmistim. Hala da kulahlarin sivri kisimlarini yemem. cope atarim.

Babaannem bir gun gelirse sevdigim dizilerin olmadigi bir gun gelsin istiyordum.

Abimle Karaoglancilik oynardik. O Karaoglan olurdu, beni de Bizans askeri yapardi. Sonra evire ceviredoverdi. cok muhim bir sey yaptigimi sandigim icin canim yansa bile hic sesimi cikarmazdim.

Yesil ve siyah zeytinin ayri agaclarda yetistigini sanirdim.

Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi" kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya calisirdim.

Anaokulunda patates baskisi yapmayi ogrenmistik. O kadar hosuma gitmisti ki, evde duvarlara, masa ortulerine filan basmistim.Ancak sanat merakim annemin yeni aldigi beyaz etege patatesi yapistirmamla son bulmustu.Hem gonlunu almak hem de el koydugu patateslerime kavusmak icin dahiyane bir fikirle ogretmenimin yanina gittim. "Annem" yazisini patatese oydurttum. Sevincle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batirdigim patatesi vucudumun her tarafina bastim. Sonra da annemin karsisina gectim. Beni o halde gorunce aglamaya baslamisti.

Madonna ile Maradona'yi kardes zannederdim. Kendi kendime, "Bunlarin babasi ne sansli be. Bir cocugu futbolun krali,biri muzigin kralicesi" derdim

Birinden ozur diledigim zaman Allah'in bana bir ozur verecegini sanirdim. Sakat olacagimi dusunup hemen "diledigim ozru " geri alirdim.

Kurban Bayrami'nda toplanan derilerden ucak yapildigini sanirdim. Ucaklarin dis yuzeyinin bu derilerle kaplandigi icin Turk Hava Kurumu'nun topladigini dusunuyordum. Ucak kacirma filmlerinde silahla ates edildiginde ya da bomba patladiginda, "Ayyy! Deri delindi!" derdim.

"Gil" diye konusanlari fakir zannederdim.

Annem banyodan ciktiktan sonra babamin soyledigi, "Sihhatler olsun" lafini "Saatler olsun" diye anlardim. Bunun da, "Banyoda amma cok kaldin" gibi bir sey demek oldugunu sanip babamin anneme kizdigini dusunurdum. Annemin buna karsin niye sadece, Sagol" dedigini merak ederdim. "Ne kibar kadin, derdim.
#7 - Temmuz 13 2007, 17:57:29
Mercey.

Cem Yılmaz'a aşık olmak için 4 neden

" 1. Çok komik!
Yapılan anketler kadınların komik erkeklere bayıldığını ortaya çıkarıyor. Onları güldüren, hayatın sıkıntılarından uzaklaştıran, afacan tavırlarıyla içlerindeki annelik güdülerini harekete geçiren sevgilileri kolay kolay bırakamıyorlar.

2. Kendisiyle barışık!
Saçlarını sıfıra vurdurttuğu günler de oldu, kilo alıp göbeklendiği günler de... Ne yaparsa yapsın yakıştırdı ya; asıl önemli olan o! Espri makinesi Cem’in “Kurtlar Vadisi” dizisindeki rolüyle Türkiye’de yeniden gündeme gelen Sharon Stone hakkında yaptığı espri ise hala akıllarda: “10 bin dolar verirse onu öpmeyi düşünebilirim. Sharon 45 yaşında; ahı gitmiş vahı kalmış. Ben ise 32 yaşında ve taş gibiyim…” Eh, bu sözün karşısında artık ne denir! 

3. Giyinmeyi biliyor!
Başlangıçta simsiyah giyiniyordu; gizemli, çekici ve havalı bir imaj için ideal renk! Aynı zamanda kir de tutmadığından işini kolaylaştırıyordu sanırım. Sonra etrafındaki kızların sayısı arttıkça kıyafetlerinde kullandığı renk kombinasyonları da farklılık göstermeye başladı. En son peluşlara sarınmış montuyla gördük, hadi hayırlısı!

4. Sağ gösterip sol vuruyor!
“Biz Tolga Bey’e bakmıştık. Komada olacaklardı kendileri...” derken kameralara sevimli sevimli gülümsüyor, ölümle adeta alay ediyordu. “İnsanlık bugün de para karşısında değer kaybetti.” derken ise içten içe dokunduruyordu paranın esiri olanlara. Sizin anlayacağınız Cem bugüne kadar hep sağ gösterip sol vurdu; başarısının altında yatan nedenlerden biri de bu olsa gerek!  "
#8 - Temmuz 13 2007, 17:59:17
Mercey.

#9 - Temmuz 13 2007, 18:03:34
Mercey.

#10 - Temmuz 13 2007, 18:06:38
Mercey.

manyak sekilde kardesim adam cok komık ya videolarını izliyom adam cok iyi
#11 - Aralık 22 2007, 11:31:14
GeCeLeRi GeLMe JiLeT aTaRıM uZaTMa KoLuNu SaNa Da aTaRıM BeN HeRGeCe aGLaYıP KeNDMi DoGRaRm DeDiM Ya SaNa GüLüM ßêN PisKoPaTım.

üyelik lütfennn
#12 - Aralık 22 2007, 11:51:21

tamamdır.
#13 - Aralık 22 2007, 15:30:03
Mercey.

bnde üyelik istiryorum lütfenn...
#14 - Ocak 05 2008, 17:58:13

tamamdır angels.
#15 - Ocak 05 2008, 18:18:21
Mercey.

bnde üye olmak istiorum
#17 - Ocak 15 2008, 17:08:10
*Ah bu iyiler!
İnsanlar doğruyu söylemezler hiçbir zaman; bu türlü iyi olmak, ruhun bir hastalığıdır.

yha bu adam o kdr komikki gebertio bni yha en son türk teLekomun çıkardıı 2007 mart ın dvd sini isLedim koptum 2 hafta etkisinden kurtuLamadım yhaa  :) :D :4 (6) ;) :okey :kop kioptum :lol :yaril :kisss zuhaha muhaha :muhah :sizo :)):nanik
#18 - Mayıs 19 2008, 13:10:05
вiizDз DσѕтLυк ηзDiiя вiiLiiямιѕιη..؟? ηзfзѕiiη тüкзηiiяѕз αL вυ cαη ѕзηiiη.. уσLυη ѕσηυ υçυяυмѕα Dυя ! iiLк αDıм взηiiм !!

bende üye olmak istiyorum :)
#19 - Eylül 07 2008, 14:42:22
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Tamamdır.
#20 - Eylül 07 2008, 14:51:20
Mercey.

Arkadaşlar sağolsun güzel bölüm modumuz B StyLeé fun clup için oldukça güzel bir imza hazırladı. İsteyen herkes imzasına ekleyebilir.

Cem Yılmaz Fan Club

Kod: [Seç]
[center][b]Cem Yılmaz Fan Club
[/b][/center]
[center][url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=86357.0][img]http://img353.imageshack.us/img353/6184/cmylmzfnclb1pt3.jpg[/img][/url][/center]
[center][b]
[/b][/center]
#21 - Eylül 07 2008, 16:36:44
Mercey.

Beni de üye yapar mısınız Mercey Hanım ? :b
#22 - Eylül 07 2008, 16:48:50
İMZA.

Yaptım gitti. .P
#23 - Eylül 07 2008, 16:54:47
Mercey.

Tenks for ed. :b
#24 - Eylül 07 2008, 17:15:34
İMZA.

Üyelik istiyorum. :dondurma
#25 - Eylül 08 2008, 20:05:12

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.