Alternatifim Cafe

BoW WoW

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Geçmişte, bazı çocuk yaştaki rapper’lar tek şarkılık çıkışlar yaparak kısa dönemli başarılara sahip oldular ve sonradan da kaybolup gittiler. Bu 2000’li yılların başında çok yaşandı. İşte Lil Bow Wow’da bu çocuk rapçilerden biriydi, ama o daha farklı davrandı ve ismini Bow Wow olarak kısaltarak,  müzik tarzını da olgunlaştırdı. Cleveland, Ohio’da dünyaya gelen Bow Wow çok küçük yaştayken rap’e merak saldı ve Jermaine Dupri ile geçirdiği vakitte kendi stilini çok çabuk ve değişik bir biçimde oluşturmaya başladı.Bu arada Dupri Atlanta kökenli bir albüm çıkarmıştı. Dupri 90’lı yıllarda Kris Kross, Da Brat gibi diğer çocuk rapçilerin yanında büyük başarı yakaladı ve Bow Wow’da da bu potensiyeli gördü. Ardında da sağ kolu BriaN Michael Cox’un da yardımıyla Bow Wow’un ilk albümünü çıkardı.“ Beware of Dog” adındaki albüm 2000 yılında piyasaya çıktı ve bu albümün içinden çok ses getiren “ Bounce with Me”, “Bow Wow(That’s my Name)” ve Ghetto Girls, singleları piyasaya sürüldü. Tüm bunlar Bow Wow’un başarısını kanıtladı ve hiç vakit kaybetmeden Bow Wow yeniden Dupri ile stüdyoya girdi ve 2002 yılında piyasaya çıkan “ Doggy Bag” adlı albümü hazırladı. Aynı senede basketbol ile ilgili bir çocuk filmi olan “Like Mike” da rol almak üzere Hollywood’a gitti.  Bunların sonu gelmiyor, Bow Wow elini attığı herşeyde başarılı oluyordu ve sonunda, prodüksiyonu Neptunes tarafından yapılan, “ Take Ya Home” onun sadece bir çocuk yıldız olmadığını ve kalıcı olmaya aday olduğunu kanıtlayan bir yapıt oldu. Bunun üzerine o ana kadar “Lil Bow Wow” ismini kullanan genç yıldız ismini Bow Wow olarak kısalttı. O sene Dupri ile çalışmayı bıraktı ve Colombia ile anlaşma yaptı. Colombia Records’la yaptığı anlaşma sonucunda “Unleashed”i 2003 yılında piyasaya çıkardı. Bu albümde sesi daha olgun, tarzı daha farklıydı. Albüm eskilerine kıyasla çok büyük yankı getirmedi ve Bow Wow “Johnson Family Vacation” ve “Roll Bounce” filmlerinde rol alarak müzik kariyerine bir süre ara verdi ama bunların sonucunda yeniden Dupri ile anlaştı ve 2005 yılının temmuz ayında “ Wanted” adlı albümü piyasaya çıkardı.

Albumleri
2000 Beware of Dog
2001 Doggy Bag

(Tokio Drift Filminde de oynadı)

2003 Unleashed
#1 - Nisan 05 2007, 22:06:29

bow wow u tokyo drift filminden dolayı sefiorum ;) orda tanıma fırsatım oldu kendisini :nohashas
#2 - Temmuz 13 2007, 19:59:25
MC DEVİL KANCA CREW
DARK_ALFA_EXODUS_SERCS_YER6 MAFYASI_VİCEZA_YAĞIZZ_TRAİTOR_DİSHİ KARTAL_POİSOFSOUL_BAD CHİLD

uFo göReN maSuM köyLü

yakışıklı çocuk :hımm
#3 - Temmuz 13 2007, 20:35:11

kelis

yakışıklı çocuk :hımm
şarkıLarını da şiddetLe öneririm sağLam parçaLar yapıo ;)
#4 - Temmuz 17 2007, 10:45:03

neden bilmem alt dudaa dikkatimi çekdi :D ne biçim bişe lem o :D

tokio driftten tanıdk gelio da şarkılrını bilmiorm...
#5 - Temmuz 18 2007, 02:58:22

Yalancılar etrafıma doluşur yalnızım ben yokki huzurum ben yine yalanlarda sen ise uzaklarda dolaşır olduk

uFo göReN maSuM köyLü

zencileR genelde yapı itibariyule öle cnm :)
#6 - Temmuz 18 2007, 10:46:25

o kdr blgm war sal ;) da bnda daa bi kalın bnce...
#7 - Temmuz 19 2007, 02:06:05

Yalancılar etrafıma doluşur yalnızım ben yokki huzurum ben yine yalanlarda sen ise uzaklarda dolaşır olduk

bow wow bitiyorum bu adama
güzelliğinede sesinede
ama güzel ciara yı nie aldatmıss ya cok yakısıyolardı birbirlerine
#8 - Temmuz 19 2007, 16:26:24

yakışıklı çocuk kız güzelliği var bi peruk taksak bütün erkekler sulanır
neyse konuyu saptırmıyım dinliycem sağ olun
#9 - Temmuz 19 2007, 16:31:46
Hangi Dünyayı Vaad Ediyorsunuz Bana?
Bir Bardak Menfaat Uğruna Ne Büyük Savaşlar Verdiniz...
Ve Görmediğimiz Zannettiniz...
Yanıldınız Hepsini Gördüm!

Bence Oyna

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.