Alternatifim Cafe

Aile Huzuru İçin Ne Yapmalı?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

ailede ki şiddetli gecımsızlık ıçın hangı dualar daha etkılı arkadaslar
#1 - Temmuz 09 2007, 02:40:45
« Son Düzenleme: Ağustos 02 2007, 18:13:59 Gönderen: kuRRet-üL ayn »

namaz  kıLınmayan evde  huzuR oLmaz..
heR iki taRafta namaza dikkat edeRse soRun kaLmaz inşaALLah..  :okey

namazdan sonRa içinizden geLdiği gibi  biLdiğiniz duaLaRı okuyabiLiRsiniz..
#2 - Ağustos 02 2007, 18:30:04
bir varmI$
bir yokmu$

Namazdan sonRa şu saLavatı okuyabiLiRsin  ;)

"ALLahümme saLLi ve seLLim ve Barik  aLa seyyidina Muhammedin kad dakat hiLeti edRikni ya RasuLALLah.."

Yani;

"ALLAhümme! Rahmet yağmuRLaRını,seLam ve seLametLeRi,beReketLeRi Efendimiz Muhammedi'in üzeRine yağdıR.GeRçekte çaReLeRim daRaLdı,bana yetiş ey ALLAH'ın RasuLü.."
#3 - Ağustos 02 2007, 18:36:55
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

Huzur için akıl şart. Şuursuzca kılınan namazdan az hayır gelir, huzursuzluk devam eder. Huzursuzluğun sebepleri çok detaylıdır.Öncelikle sorun nedir bunu bilmek gerek. Eğer ciddi bir sorun varsa seve seve yardımcı olurum. Herkese açık olan msn adresimden bana ulaşabilirsiniz...
#4 - Eylül 13 2007, 16:38:41
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

susmalı.p
herkes kendi işine baksın
#5 - Ağustos 08 2010, 13:00:35

Bir daha bu şekilde laubali, dalga geçerek, hakaret ederek yorumlarda bulunursanız kötü olacak! Fikrinizi daha akıllı yollarla dile getirin! İyi forumlar.
#6 - Ağustos 08 2010, 13:17:31
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Teşekkürler kardeş. :)
Allah razı olsun. :)
#7 - Ağustos 08 2010, 13:40:17

Sırf inat ve gösteriş uğruna bazı şeyleri kullanıp dalga geçmek ne kadar çocukça ve saçma. Bunun yanında zencirinin lanse ettiği namaz kılınmayan evde huzur olmaz cümleside bir o kadar saçma.
#8 - Ağustos 08 2010, 13:41:14

Any_one

Yeni!
namaz kılınan evde huzur olduğuna inanıyorsa bir insan namaz kılarak huzur bulur, ya da bulamaz, bilemezsin. ama aile huzuruna gelince konu dua edip namaz kılmakla halledilmiyor bu olaylar. sonuçta kuranda dua okuyup namaz kılın denilmektense aile bireyleri arasında anlayışlı olunması gerektiği gibisinden bir sürü ayet var.
#9 - Ağustos 08 2010, 14:50:44
« Son Düzenleme: Ağustos 09 2010, 02:02:42 Gönderen: Netoçka Nezvanova »

Aferin, devam edin. :)
#10 - Ağustos 08 2010, 19:00:44
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

haklısın.
namazımı kılıp huzura kavuşacağım. :)
#11 - Ağustos 08 2010, 22:45:54
Programmer: CS3-CS4

Benim moderatörlüğünü yaptığım konuda dalga geçip,hakaret edemez,laubali davranamazsınız.
Aklınızla düşünerek cevap verin.Ya da susun.
#12 - Ağustos 09 2010, 01:16:29
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.