Alternatifim Cafe

' вαкıякσу ƒαη ¢ℓυв..##

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Bakırköy' ün tarihi İstanbul'un tarihidir.
Bakırköy Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi,aynızamanda askeri ve siyasi bir merkez konumunada gelmiştir. Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy, 1925'dede bugünkü Bakırköy adını almıştır.
1925'te ulusal sınırlar içindeki yabancı kaynaklı adların değiştirilmesi sırasında, adı Bakırköy olarak belirlendi.
İlçe sınırları içinde yer alan YEŞİLKÖY(Ayastefanos), tarihsel bakımdan önem taşımaktadır. 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında, Rus işgaline uğramış ve ünlü Ayestefanos Anlaşması (3 Mart 1878) burada imzalanmıştı.
1955yılından itibaren Bakırköy hızlı bir kentleşme yaşamış ve dolayısıyla hızlı nüfus artışları sonucunda büyük alt yapı ve kentleşme sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Ancak 1989 ve 1992 yerel seçimleri ile Bakırköy ilçesi önce Küçükçekmece daha sonra Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinin ayrılması ile hem nüfus, hemde alan olarak küçülmüştür. Bakırköy şu andaki mevcut sınırları içinde İstanbul'un en seçkin ilçelerinden birisine dönüşmüştür.
İlçemizin sınırları kuzeyindeki E-5 Karayolu sınırı olup, Güngören ve Bahçelievler ilçeleri; güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Çırpıcı deresi sınır olup, Zeytinburnu ilçesi, batısında ve kuzeybatısında ise Küçükçekmece ilçesi bulunmaktadır. Bu sınırlar içerisinde Bakırköy ilçesi 35 km² alana kuruludur.
Bakırköy Belediyesi'nce Ağaçlandırılan sahil yolu yaz aylarında gezinti yolu olarak kullanılmaktadır.
FLORYA, YEŞİLKÖY, YEŞİLYURT ve ATAKÖY Plajları, kıyı kahveleri gezinti yerleri ile yöre hakkında hizmet veren Florya'nın önemli bir yeri vardır. Büyük önder Atatürk'ün buyruğu ile kurulmuş Atatürk Ormanı doğal güzelliğinin yanında önemli oksijen kaynağıdır.

BAKIRKÖY CAROUSEL

İŞTE TÜRKİYENİN EN GÜZEL SEMTİ

Shot at 2007-07-02
Shot at 2007-07-02

üYeLeR..

1**ѕєαη мαηια нσℓι
2**capuCHino

3**butterdragon
4**ReadMe
5**nyliefer
#1 - Temmuz 03 2007, 01:58:47
« Son Düzenleme: Temmuz 18 2007, 21:27:12 Gönderen: ѕєαη мαηια нσℓι »
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı
                                                                            AklıM KendiNé méZaR KazaBiLeceğiN KadaR DeriNn ..   

pff daha bısıler yuklucektımde gec oldu artık napam..yuklerım elıme gectıkce bısıler :4
#2 - Temmuz 03 2007, 02:28:07
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı

benide üye yap carousel çok güzel
#3 - Temmuz 03 2007, 14:34:36

freedom59

bende ruh ve sinir hastalıklarını filan koydunuz sandım
tamam dedim işte ilk üye olacağım ve ayrılamayacağım fan clup ama malesef
hüsrana uğradım :sizo

#4 - Temmuz 03 2007, 14:36:32

:kop :kop :kop :muhah

bende ruh ve sinir hastalıklarını filan koydunuz sandım
tamam dedim işte ilk üye olacağım ve ayrılamayacağım fan clup ama malesef
hüsrana uğradım :sizo

#5 - Temmuz 03 2007, 21:18:20
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı

valla ya bnde öle sandım millet artık çok deişti ruh hastası olanlar  bu halleriyle övünüolar diecektim ki...
#6 - Temmuz 16 2007, 00:12:58
Edebiyatın Bittiği Yerde Edepsizlik Başlar!  :okey

Anlamaya Çalışma, Anla...
*_* Beautiful Liar :band  

dıcektınkı olmadı .. :) ama super bıyer harbyden bakırkoy adı cıkmıs bıkere bakırkoy dıınce herkesın aklına sınır hastalıkları gelıyo :S :4
#7 - Temmuz 16 2007, 00:40:26
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı

freedom59

yok aslında bende severim orayı o anlamsız kalbalıklığını filan
ben kendi adıma demiştim aslında ama ne yapalım uğradık bir kere hüsrana
inş ilerleyen zamnlarda hastaneninde resimlerini koyarsanız bende üye olmak isterim (6)
#8 - Temmuz 16 2007, 08:01:34

inş ilerleyen zamnlarda hastaneninde resimlerini koyarsanız bende üye olmak isterim (6)
:kop :kop :kop :kop :kop :kop :kop :kop

yhaf bnide üye yapın ltf ne de olsa bnde bakırköyde dogdummmm :cicek yaklaşmayın ha kioptum kioptum
#9 - Temmuz 16 2007, 19:08:20
İmza Kural Dışı

tehlikelisin yane :S ? :D
#10 - Temmuz 18 2007, 20:21:06
Edebiyatın Bittiği Yerde Edepsizlik Başlar!  :okey

Anlamaya Çalışma, Anla...
*_* Beautiful Liar :band  

seve seve koyarız ReadMe :4  yha sıyah_kan nıe bakırkoy dıyınce bole bısı akla gelıyo anlam veremıyom ..super bı yer ora gercekten artık bole anılması benı rahatsız edıyo.. parısten farkı yokk :)
#11 - Temmuz 18 2007, 21:29:34
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı

kAyıP

Ben de özlellikle hastanesiyle ilgilenmekteyim. Hatta bahçesi falan çok güzelmiş diye kandırıyorlar beni, planlarında oraya yatırmak var. Resimleri görmek isterim. Eğer doğruysa bir dakika bile beklemicem  :Ç
#12 - Temmuz 18 2007, 21:52:49

freedom59

Ben de özlellikle hastanesiyle ilgilenmekteyim. Hatta bahçesi falan çok güzelmiş diye kandırıyorlar beni, planlarında oraya yatırmak var. Resimleri görmek isterim. Eğer doğruysa bir dakika bile beklemicem  :Ç
Serapım kimdir seni kandıran bağçesi çok güzel ünlü bir düşünürün heykeli var baktıkça sende düşünüyosun (6)

#13 - Temmuz 18 2007, 21:54:03

gercekten bahcesı gusel :muhah
#14 - Temmuz 18 2007, 21:56:08
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı

kAyıP

Özlemim, annem ya başından savmaya çalışıyor da en uygun yerin orası olduğunu düşünmekte   (6)
Her neyse coşmayım şimdi burda, duramıyorum sonra :p

Bakırköy'ün sahilidir en sevdiğim yeri. Fırsat buldukça giderdim.
Güzel yer.
#15 - Temmuz 18 2007, 21:58:28

freedom59

merak etme serpım o anneden 1 adet bende de bulunmakta hafta sonu hep bakırköyü bir dolaş der nedense :alala

sen yinede sahile git kuşum bırak sinir hastanesini ordaki heykele baktıkça insan sinirleniyor zaten birde sakinleşmek için koymuşlar (6)
#16 - Temmuz 18 2007, 22:04:15

alın cok istediğiniz foto  :urfa
#17 - Ağustos 15 2007, 02:18:20
İmza Kural Dışı

barbie9138

Ruh hastanesi sandım.
Anında sazan gibi daldım konuya.  :D
#18 - Ağustos 15 2007, 23:38:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.