Alternatifim Cafe

Yazılar çok küçük - çok büyük ne yapabilirim?

Discussion started on Teknik Servis

Sıkça karşılanan problemlerden biri;

Web Tarayıcı (Browser) olarak Internet Explorer kullanıyorsanız gösterilen metin boyutunu;
Tarayıcınızda ki menüden Görünüm->Metin Boyutu->En Büyük'den En Küçük'e kadar yazının boyutunu büyültebilir yada küçültebilirsiniz.

Aynı ayarı Mozilla Firefox'ta yapmak istiyorsanız;
Yine Menüden Görünüm->Metin Boyutu kısmına geliyorsunuz ve Yazı boyutunu küçült yada büyült yazan yere tıklayarak yazının boyutunu büyültebilir ve küçültebilirsiniz.

Bunlara ek olarak tarayıcınızın değilde ekranda gözüken tüm yazıları büyültmek yada küçültmek istiyorsanız
Denetim masasından Görüntü ye tıklayın (yada masaüstede boş bir yere farenizin sağ tuşu ile tıklayıp Özelliklere tıklayın)
Açılan pencereden Ayarlar'a tıklayın Ekran çözünürlüğü diye bir şey göreceksiniz.

Boyutu büyültmeniz birim ekranda daha fazla alan görmenize neden olacaktır, ama yazılar simgeler küçülecektir.

Genellikle 14'' ve 15'' monitörlerde (CRT) 800x600
15'' LCD ve 17'' CRT monitörlerde 1024x768 tercih edilir.

Ama en önemlisi sizin hangi çözünürlükte daha rahat ettiğinizdir.

Çözünürlüğü değiştirmeden yazı ve simgeleri büyültmek yada küçültmek istiyorsanız son alternatif de Ayarlar penceresinde bulunan Gelişmiş bütonuna tıklamak.

Açılan pencere de DPI ayarını göreceksiniz. DPI ayarını büyültmeniz simge ve yazıların büyümesine neden olacaktır.

Sadece yazı tipini büyültmek ve küçültmek için de alternatif olarak Görüntü Özelliklerinde bulunan Yazı tipi boyutundan da değiştirebilirsiniz.
#1 - Mart 24 2006, 01:27:09
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

ZzZeYNePpP_

ay allah senden razı olsun
Ben bişey yaptım ama ne yaptım bilmiyorum
Ve o bilmediğim şey nedeniyle yazılarım minicik oldu :(
Alıştım gerçi ama yinede düzetmek istiyorum
Ay çok sevindim gerçekten
Sonunda nasıl düzelticemi buldum :oley
#2 - Ağustos 06 2006, 14:10:21

Bunu biliyorum ama yinede saol.. :okey :okey :okey
#3 - Ağustos 06 2006, 15:09:31
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.