Alternatifim Cafe

AOL Active Virus Shield

Discussion started on Yazılım

Tanıtım:
AOL Active Virus Shield, Kaspersky Anti-Virus 6 tabanlı, AOL tarafından üretilmiş ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Bizce, ücretsiz olması çok iyi bir haber. Bu sayede birçok antivirus yazılım şirketinin de kendi ürünlerinin hafifletilmiş versiyonlarını ücretsiz dağıtmaya başlayacağını düşünüyoruz. Kaspersky, virüs konusunda çok iyi bir marka. Ayrıca yaptığımız testler sonucunda Kaspersky'ın bilgisayarı, Norton kadar yavaşlatmadığını ve test hard diskimizin tarama süresinin Norton'da daha uzun olduğunu tespit ettik.

Active Virus Shield'i bilgisayarınıza kurduğunuzda, AOL, Internet Explorer kullanıcılarına kendi araç çubuğunu yükleme teklifini sunuyor. Bu araç çubuğu sayesinde, bilgisayarınızın güvenlik karnesini gösteren AOL Active Security Monitor'ün bilgisayarınıza verdiği notu görebilirsiniz. Parola yöneticisi, açılır pencere engelleyicisi, şüpheli siteler hakkında bilgi almanızı sağlayan araçlar gibi faydalı bileşenler ile de daha rahat ve güvenli bir şekilde sörf yapabilirsiniz.

AOL, ücretsiz bir yazılıma göre, büyük işler başarıyor. AOL Active Virus Shield, Grisoft AVG gibi virüslere karşı eş zamanlı koruma sağlıyor. Virüslü dosyaları açtığınızda uyarı veriyor ve ücretli antivirüs yazılımlarının yaptığı gibi e-posta koruması sağlıyor. Yeni bir programın yüklenmesi esnasında, AOL Active Virus Shield, antivirüs korumasını kısa bir süre için durdurabiliyor. Program, saatlik, günlük, haftalık taramalar yapmak için önceden ayarlanabiliyor. İsterseniz virüs veritabanını saat başı güncelleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ücretsiz antivirüs yazılımları arasında önemli bir durum. Şöyle ki, Grisoft AVG ile günde sadece 1 kez güncelleme yapabiliyorsunuz. Yaygın virüs saldırılarının ortasında, bir virüs bile virüs tanımlamalarını değiştirebilir. İşte bu zamanlarda, AOL Active Virus Shield'e sahip olmaktan memnun kalacaksınız.

Program, kurtarma diski oluşturmayı desteklemiyor. Ayrıca tarama kapasitelerinde bazı eksiklikler var. Fakat sahip olduğunuz koruma iyi ve sisteminizi yavaşlatmıyor, aksine performansı arttırıyor.

Göze çarpan birkaç özellik

# Saat başı güncelleme imkanı.
# Eş zamanlı koruma.
# Anında tarama ve istenilen zamanda tarama yapılması için ayarlama yapabilme.
# Arşivdeki dosyaları dezenfekte edebilme.
# "Sadece yeni ve modifiye dosyaları tara" seçeneği.
# Zararlı programları engelleme ve silme.
# SMTP, IMAP4 ve POP3 e-posta dezenfeksiyonu.
# Değişen tarama hızı.
# Dizüstü bilgisayarlar için, pil tasarrufu seçeneği.
# Windows XP x64 için destek.

www.inndir.com

DOWNLOAD
#1 - Haziran 02 2007, 07:22:51
« Son Düzenleme: Haziran 02 2007, 07:23:42 Gönderen: pysko_sinan »
Kubar var duman var kumarbaz ayaklar,
Basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla...

Ben açacıktım konuyu arkadaş benden önce açmış.Harika bir program ben indirdim 35 tane virüs- trojan buldu MSN e giremiyordum artık giriliyor ve Tam Sürüm MSN adresini yazıyorsun şifresi geliyor. Güzel
#2 - Haziran 04 2007, 16:00:06

program şifresi mi buluyor
#3 - Haziran 05 2007, 17:13:30
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.