Alternatifim Cafe

Ne kadar kirlense de beyaz beyaz mıdır yoksa artık siyah mıdır?

Discussion started on Felsefe

Kirlendiği renktedir.
#76 - Temmuz 19 2010, 23:28:50

ilki kadar beyaz kalmayacağı garanti. kirlenmiş bir kere, orjinalliğini yitirmiş. şöyle örneklersek daha güzel olur:

bir insan düşünün. belli bir yaşa kadar her normal insan gibi yaşamını sürdürmüş, parasını kazanmış, karnını doyurmuş, gezmiş, zıçmış, sevişmiş... daha sonra ne olduysa olmuş, sıyırmış bu adam. sokaktan 10-15 kedi toplayıp evine sokmuş. bi kısmını diri diri kesmiş, bir kısmını diri diri fırına atmış ve diğer kısmını küvette boğmuş. bunlarla yetinmemiş, sokaktan bulduğu bir çocuğu eve getirerek parçalara bölmüş ve bir süre onun etiyle karnını doyurmuş falan.

şimdi bu kişi biyolojik açıdan baktığımızda sen ben gibi 46 kromozoma sahip bi insan, di mi? insan hakları evrensel beyannamesine göre de çeşitli hakları olan birisi. lakin yaptığı toplum açısından kabul görülemez, insanlık dışı bir olay. bu insana sen ''özünde o da insan'' diyerek yaptıklarını gözardı edip diğer normal insanlar gibi davranamazsın artık. zira bu kişi, insan olmanın gerekliliklerinin tamamiyle dışında seyreden eylemlere kalkışmış ve başka bir insanın hem de diğer canlıların yaşama hakkını hiçbir hakkı olmamasına rağmen hiçe saymış. artık o, bağımsız devletlerin kendi yasalarında belirtilen türde cezaya çarptırılması gereken biridir. iran'da idam, amerika'da idam, yunanistan'da müebbet, kore'de linç, rusya'da kurşuna dizilme gibi çeşitli cezalara çarptırılma hakkı kazanmıştır. birçoğuna göre de hiçbir şekilde o eski beyazlığı kalmamış, hayvandan bile aşağılık yaşam formudur.
#77 - Temmuz 19 2010, 23:44:51
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

kosla oxi action ile beyazlar artık daha beyaz..
#78 - Temmuz 20 2010, 02:49:20

kosla oxi action ile beyazlar artık daha beyaz..

 :hea

Grileşir bence git gide.  (6)
#79 - Şubat 06 2011, 17:42:38
« Son Düzenleme: Şubat 06 2011, 17:43:33 Gönderen: Life_Deceive »

İyi de bu konuya göre değişir .

Düz olarak konuya bakarsak , yıkayınca geçer.
#80 - Şubat 18 2012, 20:00:56
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.