Alternatifim Cafe

Birinci Maria'nın babası Türk

Discussion started on MagazinEurovision Şarkı Yarışması'na bu yıl ilk kez katılan Sırbistan'a 'Dua' adlı şarkısıyla birincilik kazandıran Maria Şerifoviç, baba tarafından Türk olduğunu söyledi. 22 yaşındaki şarkıcı, "Dedem Josko bir Türk ama Türkiye'nin neresinden bilmiyoruz" dedi..

KÖKLERİ TÜRK

Daha önce verdiği bir röportajda "Türkiye benim de ülkem sayılır" diyen Maria, tatillerde birçok kez Türkiye'ye geldiğini söylemişti. Final öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şerifoviç, aile kökeniyle ilgili şu açıklamaları yaptı: "Dedem Josko Şerifoviç bir Türk ama Türkiye'nin neresinden geldiğini bilmiyoruz. Bütün bildiğim; atalarımın Türkiye'den, Sırbistan'ın güneyine göçüp yerleştikleri. Babam Rajko ise Sırp vatandaşı olmuş bir Türk."

YENİ BİR SAYFA AÇTIM

Eurovision'da 'Molitva' (Dua) adlı parçasıyla birincilik kazanan Şerifoviç, yarışma sonrası zaferini kutladıktan sonra "Sırbistan için bugün yeni bir sayfa açtım" dedi ve ekledi: "Tanrıya çok yalvardım. Bu gece benim gecem ise ne olur bana bağışla dedim. Ve Tanrı benim sesimi duydu ve bu güzel geceyi bana verdi." Gelecek yıl Belgrad'da düzenlenecek şarkı yarışması için ülke olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirten Şerifoviç, "Ülkemizi mahcup etmeyeceğiz. Herkes ülkemize davetlidir ve iyi bir şekilde ağırlayacağız" dedi.
#1 - Mayıs 14 2007, 18:14:13
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.