Alternatifim Cafe

"Shake ıt up şekerim" 4. oldu...

Discussion started on Magazin

"Shake ıt up şekerim" 4. oldu   

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşen 52. Eurovision şarkı yarışmasında kazanan 268 puanla Sırbistan oldu. İzleyicilerin sms ile desteklerini sundukları oylamada Sırbistan'ı temsil eden Maria Şerifoviç, "Molitva" isimli şarkısıyla ülkesini birinciliğe taşıdı.

Avrupa'nın en eski şarkı yarışmalarından olan Eurovision, bu yıl Finlandiya'nın ev sahipliğinde yapıldı. Helsinki'de gerçekleştirilen 52. Eurovision şarkı yarışmasında Maria Şerifoviç'in yorumuyla "Molitva" isimli şarkı, Sırbitan'a birinciliği getirdi. Eurovision'a ilk kez katılan Sırbistan'ın bu başarısı, büyük dikkat çekti. İzleyicilerin gönderdiği sms'lerle belirlenen puanlamada birinciliği alan Sırbistan, rakipleri arasındaki büyük puan farkını oylama süresince korudu.

Ülkemizi temsil eden Kenan Doğulu, "Shake It Up Şekerim" adlı parçası ile 163 puan toplayarak 4. olurken, önümüzdeki yıl düzenlenecek yarışmada doğrudan finale katılma hakkını Türkiye'ye kazandırdı.

Öte yandan, yarışmayı kazanan ülke Sırbistan'ı temsil eden Maria Şerifoviç'in Salı gününden sonra İsveç, Almanya, Danimarka ve İspanya gibi ülkelerde promosyon turuna çıkacağı belirtiliyor.

#1 - Mayıs 13 2007, 12:39:59
Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

ßuda idare Eder..
#2 - Mayıs 13 2007, 13:02:01
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

bunada şükür
#3 - Mayıs 13 2007, 14:11:40
duanla doğmadım ki bedduanla öleyim

önemli olan katılmaktı :p
#4 - Mayıs 13 2007, 14:17:31
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Fenerli-Cadi

Bence ilk 3 e girlmeliydik.... ama bunada $ükür... :)
#5 - Mayıs 13 2007, 14:18:19

M.A.V.I_21

ya ben bir an ukrayna alıcak diye korktum neydi o öyle yaaa.nese bunada şükür gerçi bizim şarkıyı ben çok beğenmiyodum ama gördüklerim karşısında en iisi bizimkisiydi diye düşündüm sonadanda
#6 - Mayıs 13 2007, 14:44:16

2. veya 3. oluruz die bekliyordum ama 2. olan grup çok salaktı yaa  :sizo
#7 - Mayıs 13 2007, 14:48:03
İmza kural dışı.

kesnlkle o ilk 3 te bisim yerimis vardı o ukrayna bile 2. oluosa yuh diorum bn yaa bisde keşke mustafa topaloğlunu fln yollasaydık madem böle ottan b.ktan şeyler 2. oluo
#8 - Mayıs 13 2007, 14:50:58
En uzak mesafe
ne Afrika'dır
ne Çin
ne Hindistan
ne seyyareler
ne de yıldızlar geceleyin ışıldayan
en uzak mesafe iki kafa arasındadır
birbirini anlamayan..!

C_R_A_Z_Y

çakkıdı daha iyi bir derece alırdı sahşi fikrim...
#9 - Mayıs 13 2007, 15:02:50

kelis

bence biz 1. finlandıya 2. olmalıydı ama bunada şükür.ama birinci olan qrup irençti yaaaaa....
#10 - Mayıs 13 2007, 15:11:27

Ben çok beğendim Sırbistan ı hatta başlamadan önce o birinci olur dedim.
Tipide olsa kadında tam olcaktı.Ama müthiş söylüyor.
Ama anlamadığım Ukraynadaki o adam o ajdar kılıklı nasıl ikinci oldu . Bu avrupa da hep dalgasına alıyor heralde.
#11 - Mayıs 13 2007, 16:11:17

barbie9138

ukranyanın şarkısı ve gösterisi çok basitti. gerçekten mustafa topaloğlunu yollsaydık bizde o dereceyi alırdık herhalde.. birde benim en sinir olduğum türkiyeden ermenistana tam puan gelmesiydi.
#12 - Mayıs 13 2007, 16:14:14

Fenerli-Cadi

Sarkiya göre kimse oy vermedi... herkes komsu ülkeye yada cikari olacagi ülkeye verdi... :)
#13 - Mayıs 13 2007, 18:11:34

_hUh rAsTası_

Eğlence amacı bile kalmadı artık iyice suyu çıktı bu yarışmanın ..

Fikrim zaten bellidir böyle kuyturuk bir yarışmanın ciddiye alınacak bir tarafı yoktur lakin oylama sisteminin iyice yüzeye çıkmasıyla tiksinmiş bulunmaktayım yarışmadan ..

Politik oylamayı Kenan'da bilmiyormuş gibi 1.olacağız diye ötmeseydi efendim ..

Ağlamış bir de sonradan yavrum benim ..

Son olarak oradaki hatunların da 'töörkii van poynt' demelerine iyice kıl olduğumu belirtmek isterim .. :p

#14 - Mayıs 13 2007, 18:33:10

yaw o sırbistan neydi öle kusmuktu tam anlamıyla hele o ikinci uzaylı gibi bişiydi bizim şarkıyı çok beğenmemiştim açıkcası ama yarışmanında en güsel şarkılarından biriydi tam anlamıyla türkiyeyi de yansıttı çok güsel oynadı hey hey hey :D ilk üç hakkımızdı ama olsun allahtan son iki yıl gibi 13lerde gezmiyoruz :D
#15 - Mayıs 13 2007, 18:48:47
Pembe Peri Gülçin Mavi Melek Cemre Yeşil Prenses Eren Mor Çiçek Yasemin
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubar-ı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat KOLAYSA ANLAT!

iLaHi aZRaiL,SeN aDaMı öLDüRüRSüN!!! :kop

seneye fatih ürek,arto ve kuşum aydın düet yapsın onlarla katılalım...belki o zaman birinci oluruz... :sizo :sizo :sizo
#16 - Mayıs 13 2007, 18:57:22

barbie9138

seneye fatih ürek,arto ve kuşum aydın düet yapsın onlarla katılalım...belki o zaman birinci oluruz... :sizo :sizo :sizo
ajdarı ne diye eklemiyorsun yaaaaaaaa
#17 - Mayıs 13 2007, 18:59:05

şincik bi dakka lütfen ukraynanın o yüce şarkıcıları ADAM mıydı MADAM mıydı annamadım :icon 
#18 - Mayıs 13 2007, 19:10:45

Kenan başka ülkeden katılsaydı kazanırdı ...
#19 - Mayıs 13 2007, 19:13:50
All I want to do is be more like me and be less like you

Yoruldum Çok Yoruldum,
                   Eksik Kaldım Parçalandım.
                   Kurtulmak İstedim Kendimden
                   Ölmeyi Denedim Beceremedim.

ajdarı ne diye eklemiyorsun yaaaaaaaa

unutmuşum yaa pardon evet o da var... :Ç
#20 - Mayıs 13 2007, 19:56:41

ya şu rus kızlar vardıya 3 tane ve 3. olan..ortadaki kızın ismini bilen var mı (6)
#22 - Mayıs 13 2007, 20:09:19
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

birinci olarak ermenistana tam puan verme olayına acaip kıl oldum
bizim birinci olmayacağımız çok belliydi çünkü bu yarışmanın politik yüzününde olduğu apaçık ortada ancak bu şarkıda ve kenan doğulu gibi biriyle bu yarışmaya katıldıktan sonra 4. olduysakda bundan sonra iyi bir derece çok zor gibi görünüyor (bence)
ayrıca sırbistanın şarkısının anlamını bilen,bulan varsa siteye eklemesini ve bana haber vermesini önemle rica ediyorum çünkü çok merak ettim!!!
açıkçası bu yıl bu yarışmadan gerçekten tiksindim...
#23 - Mayıs 13 2007, 20:09:59
Odun kesicinin hık diyicisi ..... :dondurma   

evet yaa hayret bir şey ermenistan !

ayrıca ingiltere ve fransa 12 bu da hayret !
#24 - Mayıs 13 2007, 20:18:08

tatlii_cadii03

bence 1. biss olmalıydııkk en eglenceli sarkı bisimdiii mendilimiss bile vardıı   :teyy 2. olan grup çok saçma bence :S
#25 - Mayıs 13 2007, 20:46:18

birincilik bizim hakkımızda...bütün şarkılar uyuttu kenan çıkınca uyandık ailece :D
ilk üç şarkı berbattı.bizim dördüncü olmamız çok saçma bence...oylamaya siyaseti karıştırmayıp komşularına çok puan vermeseler biz birinci olurduk.ne sahne performansından anlıyo oy verenler ne de yakışıklıdan (6)
#27 - Mayıs 14 2007, 11:50:08

bence de ii bir derece aldık iiydi.elalem gördü yunanlıların bizden aldıklarını bizi geçemediler oley ::yea shake it up shekerim ilk üçe girmeliydi ben ce da herkesin dediği gibi :okey
#28 - Mayıs 14 2007, 13:06:38
(a) Umutsuzluk meleği tam şurda varlığını hissediyorum şu anda içimi kaplıyor hislerimi çalıyor ve beni benden alıyor nasıl bi iş bu böyle.Benim tek aşkım UmUtSuZlUk MeLeĞi :melek

o rus ülkelerin arasinda 4. olmak büyük basari! KENANI TEBRIK EDIYORUM!
#29 - Mayıs 14 2007, 18:23:57
Gecelerden yalnizlik, sabahlardan ümit aldim
Seslerden degil, direttim cesaret aldim
Gözyaslarindan sarki, karanliktan korku aldim
Icine hüzün, hüzün kattim
Sarki yaptim
  Ben bu sarkiyi sana yazdim!

ya sivriler zirvelere oturyo geçen ve bu yıl ki gibi
#30 - Mayıs 15 2007, 12:31:50

bn kesin birinci oluruz diodum çnkü tüm avrupa popa büyük ilgi gösteriyorr..ama olmadı  bunada şükür..
#31 - Mayıs 23 2007, 18:47:40
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.