Alternatifim Cafe

Anasayfam

Discussion started on Teknik Servis

ya sitenin biri kendini anasayfam yaptı ya ada kardeşim yanlışlıkla yaptı. internet seçeneklerinden değiştircektim bi baktım ana sayfamla ilgili bütün sekmeler çalışmıyo anasayfamın adının yazdığı satır da çalışmıyo

yardım edin ana sayfam olmasın o site yaaa
#1 - Nisan 30 2007, 20:21:02

Engima Selamün aleyküm. İlk  Önce Geçmiş olsun diyor ve bunu Hemen Programsız Bir Şekilde Halledelim..

1. Başlat > Çalıştır 

Çalıştıra" Regedit "  yaz

Şimdi Önümüze  çıkan  " Kayıt Defteri Düzenleyicisi" 'nden  2. Seçeneğimiz olan  "HKEY_CURRENT_USER" önündeki "+" sembolunu tıkla.

2. Şimdi Burda Harflerin alfabetik SIraya göre Gittiğini unutma. Şimdi Hepsini sana Sırayla Yazacam. sen önündeki  "+" sembollerine tıklı*** en son basamağıza kadar devam edecez.

3. Software // Microsoft // İnternet Explorer  // Main

Şimdi Gerisini Resimle Devam edelim

efet Şimdi Karalamış olduğum  "start page" adlı  yeri iki kez tıkla.Ve karşımıza altaki resim çıkıcak.

şimdi Burda acılan Pencerede iki Secenek Mevcut. "Değer Verisi" olarak yazılan Yer senin anasayfan olacak. Oraya istediğini yazabilirsin. Ben Sadece görmen amaci ile //forum.alternatifim.com yazdım.

yok eğer boş kalmasını İstiyorsan  " about:blank " yazabilirsin.
Neyse Umarım Halladersin. Elimden Geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım. Hoşça ve dua ile kal
#2 - Nisan 30 2007, 21:55:51
« Son Düzenleme: Nisan 30 2007, 21:58:42 Gönderen: The SyBRay »
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

çok teşekkür ederim ya çooooook saol güsel anlatmışsın. sorun çözüldü
#3 - Nisan 30 2007, 23:11:34

çook sağol ya aynı hat bende de vardı düzelttim peki ama bilg.niye kendi atıyo bana seçtirmiyo o nası düzelir
şimdi başka bir siteyi koymak istesem yine mi uğraşcam
#4 - Mayıs 13 2007, 14:59:41

çook sağol ya aynı hat bende de vardı düzelttim peki ama bilg.niye kendi atıyo bana seçtirmiyo o nası düzelir
şimdi başka bir siteyi koymak istesem yine mi uğraşcam

Evet Aslında Oda mümkün. Şimdi Sistem Yapısını bilmediğimiz Bir Sistemi  yapılandırmak biraz zor ama iexplorer anasayfa Problemini kökten ve Kalıcı Bir şekilde çözmek mümkün ;

Şimdi Örnek Vermek Gerekirse : Cep Telefonuna taktıgımız Sim kartının PIN Kodunu Biz ayarlarız ya Sorulsun mu Sorulmasın Diye ayarlarız ya Bu Bilgisayar içinde aynı Yöntem ;

Şimdi Bilgisayarımıza dönelim

Başlat > Çalıştır> gpedit.msc yazıyoruz. Önümüze "Grup İlkesi" Sistem Yapılandırması Çıkacaktır. Şimdi Bize Burdan bilgisayarımızın işletim Sisteminin Elle (manuel) Olarak Yapılandırabiliriz.

Şimdi Grup ilkesi anasayfasında önümüze İki seçenek Sunulmultur.Biz Bunlardan  "Kullanıcı Yapılanmadırması"'na Clickliyelim.

+ Kullanıcı Yapılandırması
     + Windows ayarları
        +Yönetim Şablonları
           +Windows Bileşenleri
             + İnternet Explorer

Şimdi Buraya Kadar Gelebildiysek Gerisi Çorap Söküğü gibi gelir.. Neyse Devam Edelim

Kullanıcıların tarayıcının giriş sayfasını değiştirmesini engeller. Giriş sayfası, kullanıcılar tarayıcıyı başlattıklarında ilk görüntülenen sayfadır. Bu kural, kuruluş genelinde aynı giriş sayfasını tutmak isteyen yöneticiler içindir.

"giriş Sayfası ayarları değişimini devreden çıkar" orayı iki kez tıklayıp altaki resimle devam ediyoruz.

ve son olarak yapılandırmayı bitirmek için son resimimizke ayarı devre dışı bırakıp // uygula/tamam dedikten sonra artık anasayfam değişti//kilitlendi gibi sorunlar yaşamıyacaz.

Hoşça ve dua ile kalın.  :cicek  [/b]
#5 - Mayıs 14 2007, 13:59:14
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

ya ben aynısı yaptım olmadı bida yaptım yine olmadı niye olmuyor devre dışı diye yazdı ama ben hala seçemiyorum
#6 - Mayıs 14 2007, 14:31:25

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.