Alternatifim Cafe

Hüseyin ve Tolga'dan ortak mesajlar

Discussion started on Trabzonspor

Takımımızın başarılı futbolcularından kaptanımız Hüseyin ve kalecimiz Tolga bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenlediler.

Hüseyin Çimşir: “Kupayı kazanmak istiyoruz”
Hüseyin Cimşir, toplantıda takımın hedeflerinin devam ettiğini belirterek, “Pazartesi günü Kayseri Erciyesspor’la çok zorlu maç oynadık ve kazandık. Şu anda 7. sıradayız. Önümüzde zorlu bir Gençlerbirliği sınavı var. Bu maçı da kazanıp üst sıralara doğru tırmanmak istiyoruz. Hedeflerimiz ligde ilk 4 içinde olmak, kupada şampiyonluk. Bu hedeflerimiz doğrultusunda tüm takım arkadaşlarımla birlikte var gücümüzle çalışacağız. Kupada Erciyesspor’la kritik iki karşılaşmaya çıkacağız. İnşallah bu maçları kazanıp turu geçeriz” dedi.

“Trabzonspor’un hedefi her zaman şampiyonluktur”
Trabzonspor’un hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu vurgulayan Hüseyin, “Bu sezon şampiyonluk şansımız yok. Bu nedenle kendimize hedef olarak Avrupa kupalarını seçtik. Ama Trabzonspor Avrupa’ya gitmekle mutlu olacak bir kulüp değil. Geçmişi, tarihi belli. Önümüzdeki yıl şampiyon olmak için uğraş vereceğiz” diye konuştu.

“Stoper mevkiine alışığım”
Kayseri Erciyes maçında stoper oynadığı için yabancılık çekmediğini ifade eden Hüseyin, “Bundan önce de stoper olarak oynadım. Milli takımda ve altyapıda bu mevkide forma giydim. Bu nedenle çok fazla yabancılık çekmedim. Zaten ben nerede görev verirlirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” yorumunu yaptı.

Kaptan Hüseyin, “Kayseri Erciyesspor maçında 7 savunmacıyla birlikte oyunu kendi yarı sahanızda kabul etmeniz dolaysıyla ne hissettin?” sorusu üzerine şöyle konuştu; “Bizim için Erciyesspor maçı çok önemliydi. Yenildiğimiz takdirde çok sıkıntılı döneme girecektik. İlk yarının sonunda golü de bulunca tabi ki ister istemez skoru korumak için geri çekildik. Ama bizim oyun felsefemizde her zaman böyle değil. O maçı kazanmak için stratejimiz bu şekildeydi. Ayrıca hava şartları zordu. Hata yapmaya müsait bir sahada mücadele ediyorduk. Trabzonspor her şartta ve her durumda sahaya çıkıp maçı kazanmak için mücadele eder. Bu nedenle Erciyesspor maçında sergilenen oyunu bir maçlık değerlendirmek lazım. Ayrıca kazanan her zaman haklıdır”

“Transferi sezon sonunda konuşacağız”
Hüseyin, başka bir takıma transferiyle ilgili sorulan soru üzerine de “Sadece devre arasında böyle bir teklif geldi şahsıma ve kulübe. O günkü şartlarda gerçekleşmedi. Sezon sonunda teklif gelirse kulübün ve benim ortak menfaatlerimiz doğrultusunda değerlendireceğim. Ama bunun zamanı sezon sonundadır. Şu anda ne benimle ne kulüple görüşülmedi. Devre arasında oldu ve kapandı. Hedeflerim arasında yurtdışında oynamak var. Eğer böyle bir teklif gelirse değerlendirmek isterim ama bu haziran ayında gerçekleşecek bir olay. Ben Trabzonlu’yum ve Trabzonspor takım kaptanıyım. Öncelikle amacım Trabzonspor' da futbolu devam ettirmek. İlk tercihim Trabzonspor olur. Teklifler cazip olursa karar kulübündür” cevabını verdi.

“Milli takımda bulunmak onurdur”
Milli takım kadrosunda yer almanın büyük bir onur olduğunu dile getiren Hüseyin, “Grupta lideriz. İnşallah 2008' e katılacağız. Milli Takım’da oynamak her futbolcu için çok önemli. Orada olmaktan, o atmosferi yaşamaktan, ortamı paylaşmaktan çok mutluyum. Benim için oynamak oynamamak çok önemli değil. Önemli olan heyecanı birlikte yaşamak ve paylaşmak" görüşünü savundu.

Tolga Zengin: “Ben işime bakarım”
Başarılı kalecimiz Tolga Zengin ise kendisine yönelik eleştirilerin normal olduğunu söyleyerek, “Eleştiri olacak. İşin doğası bu. Bunların hepsine kulağımızı tıkamak zorundayız. Ama küçük şehir olduğu için doğal olarak biraz daha fazla etkileniyoruz. Buraya çok kaleci geldi gitti, çok kaleci alındı. Neticesinde biz yine buradayız. Yönetimin tasarrufu kaleci almak ya da almamak. İşimi yaptıktan sonra gerisi beni fazla ilgilendirmiyor. Eleştiriler sadece bana değil. Türk kalecilerinin hepsine yapılıyor. Volkan'a da yapılıyor. Kalecilik böyle bir şey. Hataya yer yok. Kaleci bir hata yaptığı zaman sonucu biraz pahalı oluyor. Başka kaleciler de hata yaptıkça insanlar bazı şeyleri görüyor" dedi.

“Amacım kendimi geliştirmek”
Tolga, her zaman daha ileriye gitmek için çalıştığını da vurgulayarak, "Kendimden memnuniyetin sınırı olmamalı. Her zaman daha ileriye gitmemiz gerek. Ben 'kendimden memnunum' dediğim zaman durduğum nokta olur. Milli takım hedefi her zaman var. Fatih hoca ve ekibinin görüşlerine saygı duymak lazım. Neticede onlar beni ilk kez çıkardılar yine milli takıma. Performansımı sürdürdükçe milli takıma gideceğime inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Tolga ve Hüseyin, daha sonra profesyonel sözleşme imzalayan 3 genç oyuncu ile basın mensuplarına poz verdi
#1 - Nisan 05 2007, 21:15:30
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.