Alternatifim Cafe

deniz gezmiş savunma!!!!

Discussion started on Devrimcilik

arnesto_che

http://www.youtube.com/watch?v=5FdATj40RNQ    lütfen izleyin...
#1 - Mart 27 2007, 10:27:55

deniz gezmiş gibi insanlaraa ihtiyacımızz varr buu devirdeee aslındaa ve onun gibii bir çokk kişiyee
#2 - Nisan 26 2007, 14:05:33
˙·٠•●  Bazen Yalnız Kalmak İstiyorum Ama Bazen Yalnızken Bile Yalnız Olamıyorum....... ●•٠·˙

http://www.travian.com.tr/?uc=tr1_16599
Bir de bu oyunu denyin beğenmeyen bana gelsin:D

_hUh rAsTası_

"ben, yusuf aslan, hüseyin İnan, sinan cemgil ve alpaslan doğan beraberdik. İddianameye karşı diyeceklerim mevcuttur.İddianame kelle istemek için hazırlanmıştır. yapılan tahliller yanlıştır, hatalıdır, değerlendirmeler keza isabetsizdir. yalnız, biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz. türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız. bu sebeple ölümden çekinmiyoruz. biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen türkiye'nin bağımsızlığını temin edemedik.

bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık. İddianamede geçen ve bana atfedilen hükümleri kabul etmiyorum. ben silahımı halka, orduya karşı kullanmadım. ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve 'halka ve orduya karşı kullanırım' şeklinde beyanda bulunmadım. öteden beri arzetmiş olduğum gibi bu ülkede anayasayı en fazla savunanlar bizleriz. anayasa'yı ihlal edenlerse
ortadadır. anayasa'nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. anayasa'yı uygulamayan yavuz kimseler de hala ortadadır. yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık
savaşına karşıdır. türkiye cumhuriyeti'nin hukukuna karşı, reformlara karşıdır. onlar 36 milyonluk ülkenin bütün yükünü 20 gencin üzerine yıkmaya çalışmışlardır. bizi bağımsız bir ülkenin çocukları olmaktan mahrum
eden hepiniz dahil sizlersiniz. ve sonunda idam isteğiyle buraya getirildik, türkiye'nin
bağımsızlığından başka hiçbir şey istemedik ve
hayatımızı bu yola koyduk. varlığımızı türkiye halkına armağan ettik, bunun aksini iddia edenler vatan hainidir. biz stratejik olarak düşüncelerimizi hiçbir zaman saklamayız. hangi şartlarda olursak olalım bunu açıkça söyleriz. düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak,düşüncelerimizi her zaman
açıkça ifade ederiz. tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizi de temize çıkaracaktır, buna da inanıyoruz.
profesyonel devrimci bugünün türkiye'sinde kendini hayatı boyunca türkiye'nin bağımsızlığına adayan kimsedir. (İddianamede) 'fikir özgürlüğünü ve
anayasayı paravan yapanlar, önceleri atatürkçü
geçinirken onun fikir ve şahsiyetiyle küçük görmeye başladılar' şeklinde ve 'sadece mustafa kemal tarafını beyan ediyorlardı' şeklinde bir cümle mevcuttur, bunu kesin olarak reddediyorum, asla kabul etmiyorum. diğer yurtseverler de bunu kabul etmezler. bu kasten tahrif edilmek isteniyor. bu cümle artniyetle hazırlanmıştır. bu memlekette mustafa kemal'e gerçekten sahip çıkanlar
varsa onlar da bizleriz.

35 milyon metrekare vatan toprakları işgal
altındayken, bizim milli bütünlüğü bozmakla
suçlanmamız gülünçtür. mustafa kemal sağ olsaydı bugün çok şaşırırdı. hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir. anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. bu sebeple anayasal bir davranışta bulunduk.

yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum.
halen de bu inancı taşıyorum. türkiye'nin
bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. bundan dolayı ölümden korkmuyorum.
onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. ve ben 24 yaşındayken kendimi türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur
duyuyorum. kurtuluş savaşını da yerli yerine oturtmak gerekir.

biz elli sene evvel kurtuluş savaşını vermiş bir ülkenin çocukları olarak kurtuluş savaşının gerçek tahlilini yapmaya her zaman muktediriz.

biz yine çok iyi biliriz ki, türkiye kurtuluş savaşını
yapmak için samsun'a çıkanlara İstanbul örfi idaresince ve mahkemelerince idam cezası verilmiştir.

ve yine bilmekteyiz ki, osmanlı İmparatorluğu yüzlerce generalinden ancak birkaç tanesi kurtuluş savaşına iştirak etmiştir. ve yine bilmekteyiz ki, kurtuluş savaşı yapıldığı sırada İstanbul'da bulunanlar bunları
yapanlara 'eşkıya' demiştir. türkiye'nin kurtuluş ve bağımsızlık savaşında ne şekilde bağımlı hale geldiğini de belirtmek gerekmektedir. ayrıca iddianamede türkiye halkının bir takım etnik gruplardan teşekkül ettiği iddiaları ve bunu bizim yaptığımız, ortaya attığımız ithamları mevcut bulunmaktadır. birinci türkiye büyük millet
meclisi'nin kararında ve misakı milli sınırları içinde iki kardeş kavim yaşar. türk ve kürt kavimi yaşamaktadır. birinci büyük millet meclisi kararı böyledir. türkiye'de iki kardeş kavimin ve ulusunun yaşadığını kabul etmektedir. bunu kabul etmek
bölücülük değildir. bu iki kardeş unsur birinci kurtuluş savaşını müştereken başarmışlardır. güney cephesinde düşmanla omuz omuza savaşmışlardır. bu ikisine birden türkiye halkı diyoruz. ve bu iki kardeş
unsur ikinci bağımsızlık savaşını da müştereken başaracaklardır.

öğrenci hareketlerine gelince iddianamede öğrenci hareketlerinin başlangıç tarihi 1968 olarak belirtilmektedir. bu tarih yanlıştır. türkiye'de öğrenci olayları 50-60 senedir eksik olmamıştır. sultan hamid'in tıbbiye talebelerini sarayburnu'ndan
denize attığı tarihten itibaren öğrenci hareketleri türkiye'de devam edegelmiştir. 1908'i hazırlayan hareketler ileriye dönük hareketlerdir. vagonli'yi tahrip eden gençler ilerici gençlerdir. 2.dünya savaşı
sırasında 'faşizme hayır' diyen gençler ilerici gençlerdir. ve 28 nisan 1960 tarihinden özgürlük savaşı veren gençler ilerici gençlerdir."

Savunmanın yazılı metni ..

Bu da Deniz'in sesinden ..

http://www.youtube.com/watch?v=Ein-GvqzFkM

Çok teşekkürler Ersin'cim .. :kisss
#3 - Nisan 27 2007, 20:31:32

Ben yaklaşık 1 sene öncesinden sesiini indirmiştim ama boğuktu pek anlaşılmıyordu.Deniz gezmiş gibi bir devrimcinin bugün hala adından söz ediyorsak onun o zamanda ne kadar çetin ve mücadeleci,ülkesini seven ata'ya bağlı biri olduğunu bildiğimiz içindir.Yıllar geçsede ismi kulaklarımıza yansıyacaktır.

O ve arkadaşları adına Rab Ruhlarını şad etsin.
#4 - Nisan 27 2007, 20:35:47

_BoDdAh_

Deniz GEZMİŞ,sofradaki yeri öküzlerden sonra gelen kadınlarımız için vardı.
Analar,babalar,çocuklar için vardı.
Sırtında işçiliğin yeşil parkası,saçlarında rüzgarın deli hırkası.
Ölümden birkaç kez terhis olmuş bir hayat askeri.
Ayakları zincirliyken başı göklerdeydi de,güneşi zaptedecek yürek bile vardı onda.
Aydınlık düşlerini,karanlık gerçeklerin yerine koyamadı.
Doyamadı gençliğinin hayrına bile...
Ruhları şad olsun..
#5 - Nisan 28 2007, 04:14:17

essgi

Türkiye'nin bağımsızlğından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armğan etmekten onur duyuyorum.
Deniz Gezmiş...
#6 - Nisan 28 2007, 12:15:41
« Son Düzenleme: Nisan 12 2008, 18:16:59 Gönderen: ƒяєєѕѕgii »

Deniz Gezmiş ölmeyi hak etmedi...Sadece bağımsız bir türkiye için savaştı...Bu ülkenin Deniz Gezmiş gibi ülkesini seven,ülkesine bağlı insanlara ihtiyacı var...
#7 - Mayıs 04 2007, 18:56:35
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

ölmeyi kim hakederki o etsin  ? deniz gezmiş türkiyenin yetiştirdiği nadir insanlardandır son anına kadar ideolojisinden şaşmamıştır..son sözleri 'yaşasın TAM bağımsız türkiye!yaşasın marksizm leninizm;yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği;yaşasın işçiler köylüler!kahrolsun emperyalizm!'olmuştur.şimdinin ATATÜRKÇÜ geçinen ama ilkelerini saymaktan aciz,sosyalist gezinip hadiseyi boğazlı kazak giymekten ibaret sanan insanların örnek alması gereken bi devrimci gencimizdi ..
#8 - Haziran 24 2007, 22:47:09
simsiyah yine hertaraf..

Bu videoyu izleyen herkes ülkücü,solcu,kominist,sosyalist,sağcı,dinci,dindar,müslüman,hristiyan şu soruyu sorsun bu ülke için ben bunu yapabilir miyim ? ? ? ?? ??
Bu soruyu gerçekten kendimize soralım yapabilirmiydik,onun gibi korkusuzca,savunabilirmiydik inançlarımızı...

#9 - Haziran 25 2007, 23:56:10
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

tR!gonometR!k

adım Deniz ya gurur duyduğum insanların ruhları öylesine içimdeki....

grup yorum...Deniz Koydum Adını..  öyle dinlenesi bir şarkı ki...

Nerde kendini bilmez çocuklar
Bir sabah öylece çekip gittiler
Çınladı alkışlar kör sokaklarda
Yankısı kime kaldı

Deniz koydum adını
Kederi bende kaldı
Uzak köyler kurdum birbirine
Denizine aldandım

Acının sularında ateşler yaktı
Vuruldu şehirler soluksuz kaldı
Kendine çekildi bütün sokaklar
Gölgeler orda kaldı

#10 - Haziran 26 2007, 00:03:10

efendisiz

komünizm davasına karşı olmama rağmen , deniz gezmiş gözümde büyük kahramandır ... çanakkale de sarıkamışta şehit olanlar nasıl kahramansa oda kahramandır ve vatanı için şehit olmuştur ... ayrıca deniz deyipte hüseyin i yusuf u da unutmamak gerekir .. bunun yanında aynı şekilde vatan ve dava uğruna gençliğini feda eden sağcı ülkücü gençlerde olmuştur ...bunları birbirinden ayırmamak gerekir ... hepsi batılı emperyalistlerin kurduğu düzende ,'' türkiye deki genç ve aktif nüfusu nasıl pasifleştirebiliriz oyunu'' nun şehitleri olmuşlardır ...
       türkiye de düzen belli bir zümrenin hegemonyası altına girmiştir ... bu düzen parayla iktidar düzenidir ...ülkede ki gençliğin aktif olması bu düzenin işine gelmez .. çünkü gençlik yanlışlara baş kaldırdığı zaman ne baştakiler rahatça yiyebilir , ne de kalantorlar kan eme eme şişebilir ...işte 70 dönemi gençliği böyle bir gençliktir , delidir doludur , aktiftir , cesurdur ..böyle bir gençliği durdurmanın tek yolu birbirine kırdırmaktır ...ki öyle olmuştur .. kapitalist nato basmıştır sağcılara silahı , komünist rusya vermiştir solcuya bombayı ... ülkeyi kurtarma geliştirme hayalleri kuran gençlik kafa kafaya verip emperyalistlere meydan okumak yerine birbirlerine eylem yapıp düşmanların ekmeğine yağ sürmüşlerdir ...

aslında konu deniz gezmiş ... sırf onun üstüne konuşmak gerekirse  ben bazı kesimlere şunu demek isterim ...

**  bir komünist deniz gezmiş i onun resminin olduğu bir t-shirt giymekle anladığını düşünmemelidir .. çünkü deniz rockstar değildir .. onu gerçek anlamda anladığını düşünen kişi dış görünüşüyle bunu belli etmek yerine verdiği mücadeleyle bunu ortaya koymalıdır ... lafa gelince denizleri sahiplenipte , emperyalizme karşı mücadeleye gelince bırakın mücadele etmeyi , kendinden güçlü olana ağzını açmaya bile cesareti olmayan insanların atıp tutmaya hakları yoktur ...

**  bir ülkücü denizi düşman bellememelidir ... çünkü denizi düşman belleyen bir ülkücü herşeyden önce kendi davasına ihanet etmiş olur ... ne yapmıştır bu genç adam türkiye nin tam bağımsızlığı için kendi idam sehpasını kendi tekmelemiştir ... bu vatan uğruna ölüme gülerek koşan birine düşman diyen kişi cahildir , saftır ve asıl düşman o dur.. çünkü bu ülke ne çektiyse cehaletten hurafeden çekmiştir ... bir milliyetçi önce kendi davasını kafasında düşünüp sonrada deniz i anlamaya yönelmelidir ...yaşasın tüm ezilen halkların kardeşliği diyen adamı sırf milliyetçilikle işi yok diye kötü görüpte , türkiye üstüne dönen oyunları görmemek körlüktür ...

** islamcı veya dinci pek hoş bir ifade değil ama işte siyasette dini ön planda tutanlar diyelim .. onlara gelince... deniz i dinsizdir şöyledir böyledir diyerek kötü bilenleri vardır ... her insanın inançları kendinedir ... o dinsiz diye suçladığınız adam belki inanmadığı halde birçok müslümandan daha fazla savunmuştur islamı ... hizbullah lideri nasrallah bugün bile büyük saygı duymaktadır deniz gezmiş e ...biraz araştıran ve geri kafalı olmayan bir müslümanın denize hayranlık duymaması mümkün değildir ...
    -  islam dini ezilenin yanında değil midir ? deniz ezilenlerin yanında olmuştur ...
    -  islam dini inançlarının arkasında durmayı emretmezmi ? deniz sonuna kadar inançlarının arkasında durmuştur ...
    -  neye inanıp inanmadığını bilmeden , dinsiz diye suçlamak bir insanı günah değil midir ? deniz hiçbir zaman kimseyi dini inancından ötürü suçlamamıştır ...
      şimdi suçlayanlara diyorum ki ateist dediğiniz adam kendi inançlarının yanında sizin inançlarınızı da daha iyi savunmuş sizden ...

ve emperyalistlerde şunu bilmelidir ki ... bu topraklarda mehmetlerin bitmediği gibi denizlerde bitmez ... gün gelir bir deniz daha ön saflarda  yer alır.. gün gelir bir 6. filo daha dökülür dolmabahçe den denize ...

ben özgehan .... eski gökbörü ... siteden ayrılmadan öncede bu konular hakkında tartışmıştık ... kimi özgürlüğü yalnızca converse giymek , solculuğu da sempatik bir akım olarak gören tatlı su komünisti ...faşist etiketi yapıştırmıştı üstümüze .. umarım bu sefer anlatabilmişimdir ne tarafta olduğumu ...ne sağ vardır ne sol benim için ..sadece üstüne oyunlar oynanan vatanım , sömürülen milletim ve aynı şeylere maruz kalan diğer halkların kurtuluşu için ne gerekiyorsa onun peşindeyiz ..ne reel forumlarda ne de sanal forumlarda düşündüklerimizi söyleyip davamıza yandaş toplamaktan çekinmeyeceğiz ... yaşasın tam bağımsız türkiye , yaşasın kuvayi milliye dirilişi ...saygılarımla ...

#11 - Haziran 26 2007, 05:49:11

adım Deniz ya gurur duyduğum insanların ruhları öylesine içimdeki....

grup yorum...Deniz Koydum Adını..  öyle dinlenesi bir şarkı ki...

Nerde kendini bilmez çocuklar
Bir sabah öylece çekip gittiler
Çınladı alkışlar kör sokaklarda
Yankısı kime kaldı

Deniz koydum adını
Kederi bende kaldı
Uzak köyler kurdum birbirine
Denizine aldandım

Acının sularında ateşler yaktı
Vuruldu şehirler soluksuz kaldı
Kendine çekildi bütün sokaklar
Gölgeler orda kaldı

qerçekten çok qzl qrup yorumuda sewiorum we şarkıyıda çok qzl yoorumlamışlar...
#12 - Temmuz 10 2007, 13:37:33
haY Bu ÖsS nin...bIktIm yAwss ::yea

teşekkürLer paylaştığınız için bir kere daha izlemiş oldum  :öff
#13 - Ağustos 16 2007, 02:14:33
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

MARE NOSTRUM

En uzun kosuysa elbet Türkiyede de Devrim,
O, onun en güzel yüz metresini kostu
En sekmez lüverin namlusundan firlayarak...
En hizlisiydi hepimizin,
En önce gögüsledi ipi...
Aciyorsam sana anam avradim olsun,
Ama ask olsun sana çocuk, ask olsun!

#14 - Ağustos 16 2007, 11:37:25

Acaba kaç kişi onun gibi ülkesine ve kavgasına bağlı ölüme gidecek kadar..

Delikanlım,
İyi bak yıldızlara.
Onları belki bir daha göremezsin.
Belki bir daha
yıldızların ışığında kollarını
ufuklar gibi açıp geremezsin..

Delikanlım,
sen ki ya bir köşe başında
Kaşından kan sızarak gebereceksin.
Ya da bir devrimci gibi darağacında can vereceksin..
#15 - Ağustos 23 2007, 03:08:39
Demiştim sana hatırlarsan..
Önemli olan zamana bırakmak değil
Zamanla bırakmamaktır..
Şimdi bana,geçen o zamanın
Unutulmaz sancısı kalır..

_BoDdAh_

Delikanlım,
İyi bak yıldızlara.
Onları belki bir daha göremezsin.
Belki bir daha
yıldızların ışığında kollarını
ufuklar gibi açıp geremezsin..

Delikanlım,
sen ki ya bir köşe başında
Kaşından kan sızarak gebereceksin.
Ya da bir devrimci gibi darağacında can vereceksin..

Zira Deniz'in en sevdiği şiirdir bu.. =)
#16 - Ağustos 23 2007, 03:20:11

yaşasın tam bağımsız TÜRKİYE!!!!

#17 - Kasım 06 2007, 22:05:29
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

Böyle insanlar karşımıza pek çıkmıyo...Çıksa bile kıymetı bilinmiyor..!Hata bizdeki böyle insanları bağrımıza basamadık..!Ve tekrar hata bızdeki ölüme giden yolda dur diyemedık..!
#18 - Aralık 29 2007, 19:25:54
İmzanız kural dışı.

evet daha fazlasını yapamadık ve onların yerinde olması gereknler sadece susturduk zannederk kendilerini kandırdılar
gerçi ne yapabildik ki sonra
#19 - Ocak 05 2008, 14:52:17
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

şu anda seks ve televiyzon denilen kara kutuyla yaşamımızı elimizden almakta ve lümpen bir gençlik yetiştirmekteler. onların değerleri biraz bilinmiş ve onlara saygı duyulmuş olunsaydı bu yıllbaşında taksimde bunlar yaşanmazdı. üzülerek söylüyorumki yeni yetişen denizler ancak kendi içlerinde denizleri biliyorlar. halkın içine çıkıp açıkça konuşamıyorlar. bu gerekten üzcüdür. bir torba kömüre fit olan bir halk ve bunu farkedip en iyi şekilde değerlendiren amerikan köpekleri ise olan biteni fakirin hakkını gaspederek yaptıkları koca göbekleriyle ve yumuşak koltuklarında kaba etlerinin ezilmemesini sağlayarakk büyük bir gülümseme içinde izliyorlar. emellerini en iyi şekilde gerçekleştirmekte olna biz karnımızı doyuramazken iş adamları yeşil kart alıyorlar. kendilerine 800ytl zama ve emekliye birkaç kuruş veren verdiğini zamlarla geri alan başımızdakiler ancak meydanlara çıkıp kişiliksiz bir şekilde konuşma biliyorlar. ve ne yazıkki benim gibi bu uğurda herşeyini ortaya koyabilecek insanlara söyleyecek tek bir söZ kalıyor:

VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ
#20 - Ocak 10 2008, 09:57:28

DARAĞACINDA ÜÇ CAN

Mevsim bahar üç tane taze fidan
Deniz gezmiş Yusuf arslan Hüseyin inan
Fırtınalara kasırgalar eğilmeden direnerek
Ciçek tohumlarını toprağa bırakarak

Onlar seviyordu yurdunu vatanını
Gayeleri özgürce insanca yaşamaktı
Tam bağımsız demokratik vatan için
Faşizim’me emperyalizme karşı savaşmaktı

Onları asanlar öldüklerini sandılar
Birer bilge tohumlarıydılar toprağa ekildiler
Filizlenip topraktan çıktılar bire milyon verdiler
Darağacına bile gülerek ipe gittiler

Ey yasa bürünmüş altı mayıs sabahı
Mevsim bahar nedir senin kör inadın
Acımadan darağacına çektin üç fidanı
Unutmayacak tarih hiçbir zaman bu anı
Deniz gezmişi Yusuf arslanı Hüseyin inanı

Onlar kahramandılar yurdunu sevdi ölümü hiçe saydılar
Emperyalizme karşı faşizime karşı yigitçe direndile
Tüm gençlikle istanbulda altıncı filoya kök söktürdüler
İşbirlikçi uşaklar faşistler bunlar hain diye damga vurdular

Yakalandılar Sivas Gemerek,te verilmişti ferman
Dalgalandı kabardı deniz göklere kükredi arslan
Darağacındaki ipi kravat gibi taktı boynuna inan
Ne kaçtılar nede korktular vatan için dar ağacında üç can

#21 - Ocak 23 2008, 20:49:26

Deniz Gezmiş ölmeyi hak etmedi...Sadece bağımsız bir türkiye için savaştı...Bu ülkenin Deniz Gezmiş gibi ülkesini seven,ülkesine bağlı insanlara ihtiyacı var...

sana katılıyorum ama sadece deniz gezmiş değil bu ülkesi için düşünen ister sağcı ister solcu hiç kimse ölmemeliydi herkes birbirinin gorusune saygı duysaydı duyabılseydı belkı bu ulkede daha guzel olurdu hıcbırseyden ders alınmadı cunku

ama deniz gezmişin yusuf aslanın hüseyin inanın kalbimizde yeri ayrıdır cunku onlar aslında "bızden 3 kişi asıldı onlardanda 3 KISI ASILACAK" GİBİ düşence özürlülüğü nedeniyle asıldılar ama bugune bakınca o onceki 3 asılan kısıden bırı ıcın okullar mahalleler hersey yapılırken deniz gezmiş için neler yapılıyor...
#22 - Ocak 29 2008, 13:03:06
°••°RuHLaR FaHi$e  oLDuKTaN SoNRa BeDeNLeR  BaKiRe oLSa KaÇ YaZaR!!°••°

çok haklısın queence
onlar için hiç bişey yapılmadı
deniz yusuf hüseyin diye isimlerini söylesek on kişi bağırıp nutuk atıyorlar kendnce ki onların adlarını yaşatıcaz
#23 - Ocak 30 2008, 14:45:38

çok haklısın queence
onlar için hiç bişey yapılmadı
deniz yusuf hüseyin diye isimlerini söylesek on kişi bağırıp nutuk atıyorlar kendnce ki onların adlarını yaşatıcaz

onlar tabelalara oraya buraya gosterıs ıcın yazmaya devam etsınler bız yuregımıze yazdık ordanda asla sılınmez onların adının alınmaısnada kendı haksızlıkları ortaya cıkacak dıye korktukları ıcın kızıolr zaten adam(isim vermım anlarsın) meclıste ıdam ıcın parmak kaldırmayanlara ters ters bakıp kaldrttıran adam bı kac sene sonra mıtınglerde asılmamalıydı hataydı dıyo boyle donekler ıste bugunlerdede turban serbest olursa hayru nısa gül (adı nasl yazılıo bılmıom) unv. donermıymıs onu konusuyolar ama ıdam cezasıda kalktı coktan bıze adnan mendereslerı yusufları kım getırebılecek.. ahh çok dolmusum:D
#24 - Ocak 30 2008, 22:53:00
« Son Düzenleme: Ocak 30 2008, 22:59:32 Gönderen: _QueeNCe_ »
°••°RuHLaR FaHi$e  oLDuKTaN SoNRa BeDeNLeR  BaKiRe oLSa KaÇ YaZaR!!°••°

çok ihtiyacımız var ya ona neyse konişmiyim şimdi burda

sözde pişmanlık iki taraftanmış gibi görünme, nasıl algılanırsa şimdi millet her şeye at gözlükleriyle bakıyor kendi taraflarında
örümcek kafalılar doldurdu her yeri

#25 - Ocak 31 2008, 22:21:27

Gerçekten haketmedi. Tek istediği gerçekten bağımsız bir Türkiye'ydi. Bedelini ağır ödedi,:(
#26 - Mayıs 26 2008, 17:29:28
İmza kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.