Alternatifim Cafe

Ziya Doğan: Haram puanımız yok

Discussion started on Trabzonspor

Teknik Direktörümüz Ziya Doğan, takımımızın maçlarının iyi incelenmesi halinde bir tane haram puanının olmadığının görüleceğini vurguladı.

“Eleştirileri önemsemiyorum”
Doğan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediğin basın toplantısında Trabzonspor'un elinden alınmış 10-12 puanının olduğuna da dikkat çekti. Doğan, toplantıda ilk olarak Galatasaray maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Galatasaray karşısında mağlubiyetin hak edilmediğini ve maçın hakkının beraberlik olduğunu ifade eden Doğan, "Yukarıların hesabı yapabilmek anlamında bu maç çok önemliydi. Fakat kısmet olmadı. Her zaman söylüyorum, futbolda hiçbir maçın favorisi yok. Oynanan oyundan memnunum. Sadece şanssızdık. Bir Musa'nın sakatlığı var. Mazerete sığınmıyorum. Musa'nın sakatlanmasına çok üzüldük. Ceyhun'un oyundan çıkışı eleştirildi, eleştirileri çok önemsemiyorum. Ben bu takımın teknik direktörüyüm, takımın neye ihtiyacı var onu en iyi ben bilirim" diye konuştu.

“Bildiklerimi yapmakta vazgeçmeyeceğim”
Yattara'yı maçın berabere devam ettiği anlarda Galatasaray'ın üzerlerine geleceğini düşündüğü için oyuna aldığını kaydeden Doğan, "Fakat bir dakika sonra golü yedik ve hesabımız tutmadı. Futbolda bunlar var. Her istediğinin tutacağı diye bir şey yok. Eleştirmek isteyen ne olursa olsun eleştirir. Dünyanın en kolay işi eleştirmektir, onu herkes yapar. Eğer Yattara'yı oynatmasıydım o zaman niye oynatmadın diye eleştireceklerdi. Bunlara gülüp geçiyorum. 'Millet istiyor' diye bildiklerimi yapmaktan vazgeçmeyeceğim" dedi.

“Doktorların ihmal yok”
Doğan, Yattara'nın sakatlığının maçtan önceki gece netlik kazandığını ve kulüp doktorlarının asla ihmali bulunmadığının altını çizerek, "Uzmanların kararına göre röntgeninde kaburgasında hafif çatlak olduğu ortaya çıktı. Fakat gece otele 5-6 uzman getirdik. Bunlar Yattara'nın kaburgasında çatlak olmadığını, ezilme bulunduğunu ve uyuşturucu iğneyle maça çıkarsa ağrısı olmayacağını söylediler. Biz de buna göre karar verdik. Basına yanlış sızan bir rapor var. Bizim doktorlarımız ve ekibimizde hata yok. Yattara'nın filimlerini ilk gören heyetin verdiği rapor basına yansıdı. Ancak akşam gelen heyetin vardığı karar sonrası oyuncumuz maçta forma giydi" görüşünü seslendirdi.

“Yattara’nın günahı alındı”
Kamp sırasında Yattara’yla ilgili basında çıkan haberleri de yalanlayan Teknik Direktör Ziya Doğan, "Bunlar gerçeği yansıtmıyor, tamamen yalandır. Gineli iki bayan kuaför Ömer Rıza'nın saçını örmeye otele geldiler. Odaya çıkmadılar. Biz ordaydık. İstirahat saati diye onları geri gönderdik. Saat 17.00'den sonra tekrar geldiler ve kuaför salonunda Ömer Rıza saçlarını yaptırdı. Yattara'nın günahı alındı" ifadesini kullandı.

“Rüya görenler var”
Doğan, Galatasaray maçı sonrasında Teknik Direktör Eric Gerets ile tokalaşmadığı konusunda basında çıkan haberlerle ilgili olarak ise, "Bunları yazanlar rüya gördü herhalde. Maç sonrası basın toplantısına girerken hem Galatasaray Teknik Diretörü Gerets'le hemde yardımcısı Erdal Keser'le karşılaştık. İkisi ile de tokalaştım" diyerek eleştirilere tepki gösterdi.

“Penaltı vardı sarı kart gördü”
Galatasaray maçında sarı kart gören Umut'un cezalı duruma düştüğünü ancak kart gördüğü pozisyonun aslında penaltı olduğunu kaydeden Doğan, şunları söyledi: "Pozisyon penaltılık pozisyondu. Oyuncumuz penaltı verileceği yerde sarı kart aldı ve bu hafta oynayamıyor. Hakemle ilgili çok şey söylemedim ama iyi incelenirse bir tane haram puanımız yok. Oysa Trabzonspor'un elinden alınmış 10-12 puanı var. Trabzonspor iyi bir yoldadır. 11 maç sonra yenilgi almıştır. Ama bunları unuttuk önümüzde çok önemli bir Ankaragücü maçı var. Taraftarımızın bize desteğinin artarak devam etmesini istiyorum. Anadolu takımları başa baş mücadele ederek puan alıyorlar. Ama insanlar politik davranarak duygularını açıklamıyorlar. Ben açık konuşurum. Büyüklerin aradaki puan farkları işte bu tercih haklarından, takdir haklarından kazanılan puanlardır"

“Oluşan hava olumsuz yansıyor”
Ankaragücü'nün zor bir takım olduğunu ve hiçbir maçın favorisinin olmadığını yineleyen Ziya Doğan, "Bu maçtan da galibiyetle ayrılmak ve seri yakalamak istiyoruz. Oluşturulan hava bize olumsuz yansıyor. Bir maçla yerin dibine batırılıyoruz, bir maç kazanınca Real Madrid gibi havaya sokuluyoruz. Futbolda hiç bir maçın favorisi yoktur" dedi.

“Geleceğin temellerini atmak istiyoruz”
Ziya Doğan, kulüpte kalıp kalmayacağı ve önümüzdeki dönem transferlerle ilgili sorulan soru üzerine de, "1.5 yıllık mukavelem var. Bunları şimdiden konuşmak istemem. Şu anda başarılı olarak geleceğin temellerini atmak istiyoruz. Ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yılların da hesaplarını yapıyoruz. Zaman ne gösterir onu bilemem. Ama önümüzde ligde ve kupada önemli maçlar var. Gelecekle ilgili çalışmaları şu anda konuşmanın manası yok" cevabını verdi.

“Yalancı bir toplum yetiştiriyoruz”
Medyada çıkan haberlerin büyük çoğunluğunu yalan olarak niteleyen ve bunlardan rahatsızlığını dile getiren Doğan, "İnanılmaz bir yalancı toplum yetiştirmek için gayret ediyoruz. Geleceğimizi karanlığı gömmeye çalışıyoruz. Bu ülkenin en büyük sorunu bu. Bunu bir Türk vatandaşı olarak üzülerek seyrediyorum. Bu yalanlardan da bıktım. Herkes bundan ders almalı. Gelecekte çocuğunu düşünmeyen anne babanın olacağını düşünmüyorum. Biz de böyle yaparak onlara yardımcı oluyoruz. Bu yalanları konuşarak bu karanlığa katkıda bulunmayalım. Bunu söylemek istiyorum" açıklamasında bulundu.

“Mazeret göstermiyorum”
Teknik Direktör Ziya Doğan, sakat futbolcuların sayısının arttığını ancak bunu bir mazeret olarak görmediğini de ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: "Oynamayanlara şans doğuyor. Bu oyuncular bu şansı değerlendirecektir. 23 kişinin içinden bir kadro çıkartacağız ve onlara güveniyoruz. Oynamayan oyuncularımız önemli ama onların yerine oynayacaklar da onları aratmayacaktır. Futbolcularıma güveniyorum".
#1 - Mart 17 2007, 09:06:03
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.