Alternatifim Cafe

Aşk gerçekten var mıdır,yoksa var olan geçici bir hayranlık mıdır?

Discussion started on Felsefe

Aşk vardır.. !
Aşık olmak yaşadığını hissettirir insana.
fortune arkadaşımn dediği gibi hayranlık sadece başlangıçta olabilir.
#51 - Kasım 27 2007, 12:13:18

fortune

Kesinlikle Aşk.....
#52 - Aralık 26 2007, 22:20:51

_DaRkdreams_

Kimse aşık olmaz , kendini kandırır , "Sana aşığım ölüyom tapıyom" diyenler iki gün sonra unutur sizi
#53 - Aralık 26 2007, 23:05:40

zsem

ask vardır...
#54 - Aralık 26 2007, 23:14:06

fortune

Kimse aşık olmaz , kendini kandırır , "Sana aşığım ölüyom tapıyom" diyenler iki gün sonra unutur sizi

zaten AŞK ve SEVGİLİ için ölünmez.YAŞANIR ve YAŞATILIR.
'Tapmak' konusu ise,hakkında laf etmeye bile degmez.....
#55 - Aralık 29 2007, 02:01:56

"Kimse aşık olmaz" lafı çok yanlış.. Sen sadece kendi düşüncelerini bilebilirsin, başkası herhangi bir konu hakkında ne düşünüyor bilemezsin.. Dolayısıyla "kimse aşık olmaz" lafı gerçeği yansıtmamaktadır.. Ayrıca zamanımızda gerçek aşkı yaşıyanlar istisna sayılacak kadar azaldılar.. Şu zamanda herkes birine hayran olduğunda, o kişiye aşık olduğunu sanıyor..

Ayrıca zaten "sana aşığım ölüyom, tapıyom" diyenlerden arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederim..
#56 - Aralık 29 2007, 19:18:06
A child: What is democracy?
RTE: It must have sometihng to distribute coal when the election season comes..

_DaRkdreams_

"Kimse aşık olmaz" lafı çok yanlış.. Sen sadece kendi düşüncelerini bilebilirsin, başkası herhangi bir konu hakkında ne düşünüyor bilemezsin.. Dolayısıyla "kimse aşık olmaz" lafı gerçeği yansıtmamaktadır.. Ayrıca zamanımızda gerçek aşkı yaşıyanlar istisna sayılacak kadar azaldılar.. Şu zamanda herkes birine hayran olduğunda, o kişiye aşık olduğunu sanıyor..

Ayrıca zaten "sana aşığım ölüyom, tapıyom" diyenlerden arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederim..

Bende ondan öyle dedim ya .
Eskilerdeki aşklar gerçekti , modern zamanlardaki aşkın varlığına saflığına inanmıyorum / inanmak istemiyorum .
#57 - Aralık 29 2007, 19:37:55

fortune

senin inanmadıgın ya da inanmak istemedigin birsey 'yok' demek mi oluyor?
#58 - Ocak 06 2008, 21:43:56

Aşk = sevgi + tutku

Aşk budur.

O insana karşı hep tutku ile kalacağını sanıp kalamamakta sadece hayranlıktır.
#59 - Mayıs 11 2008, 15:23:58
imza kuraldışı..

sürmeli çocuk

aşk vardır ve de kolay değildir aşkı  yaşamakta unutmakta
#60 - Mayıs 26 2008, 00:44:39

aşk geçiçi bir hayranlıktır
#61 - Temmuz 24 2008, 18:15:05
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Aşk vardır ama aşk hiç bir zaman sonsuza dek sürmez
------Aşk biter,Sevgi kalır.--------
(bence)
#62 - Temmuz 24 2008, 20:54:23
4 gün 4 gece bekledim ben
4 gün çıkmadım hiç evimden
uyur gibi yapınca acım diner mi sence

yalan dostum aşk diye bir şey yok aşk dediğin üç günlük eğlence bilemedin beş gün sürsün kapılıpta sürünen çokk :Ç
#63 - Temmuz 24 2008, 22:22:51
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

aşk bir b*ktur yemeyen yoktur.
aşk=b*k ise gerçekten vardır :Ç
#64 - Temmuz 25 2008, 03:32:03
« Son Düzenleme: Temmuz 25 2008, 03:32:46 Gönderen: hiperpasif »
Ölümsüzlüğüyle çürümüş anıların öncüsüydü sadece kara karga,
milyonlarca insanın ölümünü gördü kara gözleriyle.
Sonra tuhaf uzak zamanlarda çırptı kara kanatlarını kara bir gökyüzünde kondu karaağacın dalına,
yumdu gözlerini ve kendi ölümünü bekledi sessizce..

Aşk bana göre yoktur. Sevgidir bana göre var olan. Çünkü sevgi insanları birleştirir , sevgi karşı taraftaki insanın yanlışlarını bile örtebilir.
#65 - Temmuz 25 2008, 12:33:47
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Motley

Aşk varmış ya , evet varmış ::)
Hayranlık başlarda olabilir ve geçicidir,dogru. Aşk nedense imkansızları bulur ve insan bir defa aşık olur bu da bitmeyen "aşk" tır. Sevgi ,hayranlık,hoşlantı bunlar normal birşey ama aşk anormal devasa birşey , erimeyen,bitmeyen,tükenmeyen tek şey.
#66 - Mart 02 2009, 12:49:19

Aşk varmış ya , evet varmış ::)
Hayranlık başlarda olabilir ve geçicidir,dogru. Aşk nedense imkansızları bulur ve insan bir defa aşık olur bu da bitmeyen "aşk" tır. Sevgi ,hayranlık,hoşlantı bunlar normal birşey ama aşk anormal devasa birşey , erimeyen,bitmeyen,tükenmeyen tek şey.

Tamamen katılıyorum
#67 - Mart 02 2009, 13:14:42
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

hayranlıktır var olan yaşanandır aşk. olsa su gibi içsek aşkı...

hayranlıktır karamsarlık düşüren insanı ben nediyorum allahım bilmiyorumm.. piri beni durdursunn :Ç :Ç

kendimden iğreniommm yahaaaa (6)
#68 - Mart 02 2009, 13:23:17
]]]]]__Y@pTıĞıM i$€ iMZ@Mı @T@RıM @RK@D@$__[[[[[

türkiyem_sercan DeMirTaŞ

@)--',----

((*_*))                  ((*-*))

BİLMİYORSAN SEVMEYİ.. TAŞIMA O YÜREĞİ

Kesinlikle Aşk.....

ya evet kesinlikle aşk(!) soru o ztn :F
#69 - Mart 07 2009, 19:06:28
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

aşk;
hayranlıkla başlar, elde etme hırsıyla beslenir, tenle alevlenir, alevlendirir, sonra bağlılık getirir, ve sevgi hissettirir, tüm bunlardan sonra da nefret ettirir, intikam körüklenir ve benliğini kaybettirir.

sahi, aşk gerçekten bir his midir?
#70 - Kasım 28 2009, 21:18:40
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

''Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup 'aşk' sanıyorsunuz!" - W.Shakespeare

Aynen öyle işte.
#71 - Nisan 20 2010, 19:25:17
“Unutkanlar şanslıdır.Çünkü hatalarının acısını çekmezler.”

"Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım, mecazi mi, yoksa dünyevi mi, semavi mi ya da cismani mi diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, haseretinde."
Elif Şafak'ın Aşk romanında, Şems'in kırk kuralından sonuncusu. işte, kitap bunla bitiyor.
daha bugün bitirdim bu kitabı.
benim fikirlerime gelince, aşk biryerlerde var, ama bi dişiyle erkek arasındakini niteleyecek kadar küçük bir kelime değil aşk. evet en büyük aşk ilahi aşktır, Allah aşkıdır, insanlar birbirlerne aşık olduklarını söylerken sadece onlar için sevmenin en üstü sınırını ifade etmiş oluyorlar. Kimileri Aşka inanmamakta haklı olabilirler, ama onların inanmadıkları aşk, beşerle beşerin aşkı, beşerin Yaradan aşkı değil!
#72 - Nisan 20 2010, 19:59:28
ich warte hier
don't die before I do
ich warte hier
stirb nicht vor mir

Aşk bir mucizedir. Mucizelere inanırsanız aşık da olursunuz, aşka da inanırsınız...
#73 - Nisan 22 2010, 22:24:19

Vardır. Bazıları bulur, bazıları bulamaz.
#74 - Nisan 22 2010, 22:26:44
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.