Alternatifim Cafe

Tolga ve Umut panele katıldı

Discussion started on Trabzonspor

Takımımızın başarılı oyuncuları Tolga Zengin ve Umut Bulut, Trabzonspor Taraftarlar Derneği ve KTÜ-TS tarafından KTÜ Mehmet Yazıcı amfisinde düzenlenen panele katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

“Ligin ilk yarısı kötü geçti”
Genç kalecimiz Tolga, ligin ilk yarısının kötü geçtiğini belirterek, “Ligde takımlar arasındaki puan farkını görünce ilk yarı kaçırdığımız öyle maçlara yanıyoruz. O puanları alsak şimdi şampiyonluğu kovalıyor olacaktık. Önümüzdeki sezon da hedefimiz şampiyonluk olacak. 1983 yılında doğdum ama şampiyonluk görmedim. Ben de bu tribünlerden geldim ve şimdi o takımda oynuyorum. Futbolcu, taraftar, aile, çevre olmak üzere herkes şampiyonluk istiyor. İnşallah o güzel günler geri gelecek'' dedi.

“Trabzonspor forması çok büyük”
Trabzonspor formasının büyük olduğunu söyleyen Tolga, ''İster istemez formanın, taraftarın ve stadın baskısı oyuncular üzerinde hissediliyor. Ama bunlar olması gereken baskılar. 5-6 sene önce tribünde maç izliyorduk. Tabi ki orada oynamak ve zorluklar içerisinde başarılı olmak iyi oluyor. Sadece bizim için değil, rakipler içinde Avni Aker'in ne olduğu ortada” diye konuştu.

“Hatalarımdan ders alıyorum”
Tolga, bir öğrencinin kendisine sorduğu Trabzonspor'da ilk defa sahaya çıktığı maçta Ali Sami Yen Stadı'nda 4 gol yemesinin kendisi üzerinde baskı oluşturup oluşturmadığı şeklindeki soruya, “İlk defa 4 gol yiyen kaleci ben değilim. Ama o maçtan sonra a milli takıma gittim. Herkes bana destek verdi. Kaza yapmadan şoför olunmaz. Yaşayacağım en kötü şeyi yaşadım. Daha ne olacak dedim. Önemli olan o hatalardan ders almak. O maç olmasaydı buralarda olmayacaktım. Belki o maç iyi oynayacak daha sonra kötü olacaktı. Önemli olan merdivenleri birer birer çıkmak” diye konuştu.

“Trabzonspor’da kaptan olmak büyük onur”
Trabzonspor'da forma giymenin büyük onur, kaptan olmanın ise daha büyük onur olduğunu vurgulayan Tolga, “'Trabzonspor'da kaptanlık yapmak Trabzonspor ruhu istiyor. Birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor. Neticede kaptanlık yapmak gurur verici bir olay'' dedi.

Bir öğrencinin Fenerbahçe kalecisi Rüştü Rençber'in kendisi hakkında övgü dolu sözlerini hatırlatması üzerine Tolga, Rüştü'nün Dünyada marka olmuş bir isim olduğunu ve onun kadar başarılı olmak istediğini kaydetti.

“Takım içinde bir sıkıntımız yok”
Tolga yine bir öğrencinin, Fatih Akyel Teknik Direktör Ziya Doğan ile anlaşamayarak takımdan ayrıldı siz Doğan ile bir sıkıntı yaşıyormusunuz biçimindeki sorusuna, ''Bir takımın patronu ve onun koymuş olduğu kuralları var. Kampta yatma, bilgisayar konusu olsun her şey dozajında yapılırsa problem yok. Ben kampta filimde izliyorum ama gece geç saatlere kadar değil. Belli kurallar olmak zorunda. Çok baskı ve sıkıntı verecek kurallar yok. Uyum sorunu olabiliyor. Her oyuncu hocayla uyuşamayabiliyor'' yanıtını verdi.

“Sokağa çıkamadım”
Tolga, ligin ilk yarısında 7 maçlık kötü periyotta sokağa çıkamadığını ifade ederek, ''İnsan gözünün içine baktığı zaman anlıyor neler düşündüğünü. Asla içimde insanlara karşı hava yapma düşüncesi yok. Kötü sonuçlardan çok etkileniyoruz” dedi.

“Tarihe geçmek istiyoruz”
Takımımızın golcü oyuncusu Umut Bulut, takımın 23 yıldır şampiyon olamadığını ve bunu gerçekleştirerek tarihe geçmek istediklerini belirterek, “Bu yıl öncelikli hedef Türkiye Kupası'nı kazanmak. 'Uzun yıllardır Trabzonspor'un şampiyonluk özlemi var. Herkes istiyor ama en çok isteyen futbolcular. Tarihe geçmek istiyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Bu senede önümüzdeki sezonda sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız'' dedi.

“Şampiyonluk şansımız devam ediyor”
Bu yıl şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'nin avantajlı gözüktüğünü kaydeden Umut, ''Ama bizde şampiyon olabiliriz. Matematiksel olarak şansımız var. Tabi bu kolay değil zor. İkinci yarı çıkışımız var. Galatasaray'ı yenip çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Trabzonspor, her takımı yenebilecek güçte'' diye konuştu.

“Fatih Tekke gibi olmak istiyorum”
Umut, Fatih Tekke'nin ardından Bordo-Mavili takımda oynamanın kendisinde bir baskı oluşturmadığını ifade ederek, ''Ama kolay değil. İster istemez bir baskı oluyor. Trabzonspor, büyük bir camia ve beklentiler var. Bu beklentilere karşılık vermek zorundasınız. Bende bunun için çalışıyorum. Fatih ağabey gibi iyi bir forvet olabilirsem ne mutlu bana. Şota ve Fatih Tekke gibi kalıcı bir isim olmak istiyorum'' dedi.

“İlk yarıda şanssızlık var”
Teknik Direktör Ziya Doğan'ın sezon başında bordo-mavili takıma gelmediğini kaydeden Umut, ''Lazaroni'den sonra Ziya hoca geldi. Her hocanın istediği oyuncu kadrosu vardır. Ziya hocada düzen tutturana kadar zaman geçti. O dönemde 7 maçta kötü sonuçlar alındı. Galip gelebileceğimiz maçları şansız bir şekilde kaybettik. Şimdi iyi bir hava yakaladık ve bunun devamını getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

“Marcelinho uyum sağlayamadı”
Umut, Trabzonspor'dan devre arasında ayrılan Brezilyalı oyuncu Marcelinho'nun iyi bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Neticede değişik bir ortama gelmişti. Uyum sorunu yaşadı. Adapte olmak kolay değil. Marcelinho'da iyi niyetli oynuyordu. Almanya'ya döndü. Oranın kültürünü biliyor. Aşı tutmadı derler ya bizim takımda da öyle oldu'' dedi.

“Trabzonspor’a gelerek hedefimi gerçekleştirdim”
Umut, bir öğrencinin hedeflerini sorması üzerine “Trabzonspor ile anlaşarak hedeflerimden birini gerçekleştirdim. Ankaragücü kulübünde oynarken en büyük hedefim 4 büyük kulüpten birinde forma giymekti. Galatasaray’la bir görüşmem olmuştu. Ama ben buraya geldim. Şimdi ilk hedefim milli takıma yükselmek. Uzun yıllar Bordo-Mavili formayı giydikten sonra Avrupa’ya gitmek isterim. Tabi bunun için önümde çok zaman var. Ülke olarak da İspanya benim ilk tercihim olur” diye konuştu.

“Ben Trabzonsporluyum”
Umut, kendisine hangi takımı tuttuğunun sorulması üzerine, “Benim tuttuğum takım küçüklüğümden beri Trabzonspor. Ayrıca Ankaragücü’nü destekliyordum. İçimde İstanbul takımlarına karşı sempati hiç olmadı. Ama profesyonel bir futbolcunun asla takımı olmaz. Hangi takımda oynuyorsa o takım için mücadele eder” diyerek sözlerini tamamladı.

Oyuncularımıza panel öncesi ve sonrası yoğun ilgi gösteren öğrenciler, bol bol fotoğraf çekilip, görüntü aldılar.

#1 - Mart 08 2007, 19:00:08
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.