Alternatifim Cafe

Hilal’e Fair-Play, Ağaoğlu’na başarı ödülü

Discussion started on Trabzonspor

Milliyet Gazetesi’nin geleneksel yılın sporcuları ödül törenine Trabzon damgasını vurdu… 53.Yıl Milliyet Yılın Sporcuları Ödülleri’nde, Trabzonsporlu minik atlet Hilal Çoşkuner Fair Play, Eski Başkan Yardımcısı Ahmet Ağaoğlu da Yılın Spor Adamı ödüllerine layık görüldüler.

Yılın Spor Adamı ödülünü alan Ahmet Ağaoğlu, Milliyet okurlarına teşekkür ederken, “Golf sporunu Türkiye’ye sevdirdiğimizi düşünüyorum ama daha bitmedi… Kamuoyu çalışmalarımızı görüyor ve takdir ediyor. Genç sporcular üzerinde durmaya devam edeceğiz ve golf sporunu Türkiye’nin en doğusundan en batısına sevdirmeye devam edeceğiz” diye konuştu…

Milliyet’in ödül törenindeki ikinci Trabzonlu ise 12 yaşındaki Hilal Çoşkuner’di. Geçen yıl, Trabzon’daki kros müsabakalarında yarışı önde götürürken, arkadan gelen arkadaşının düşmesi üzerine yarışı bırakan ve ona yardıma koşan Hilal, mücadeleyi kaybetmiş ama tüm Türkiye’ye fair-play dersi vermişti. Gecede ilgi odağı olan ve Milliyet Yılın Sporcuları Ödül töreninde Fair-Play ödülü alan Hilal, “Arkadaşım arkadan beni takip ederken düştü, ben de onun hayatının yarıştan daha önemli olduğunu düşündüm ve yarışı bırakıp ona yardım ettim. Şimdi de bana ödül verdiler. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Hilal’i çalıştıran Trabzonspor Atletizm Antrenörü Zekeriya Üçüncü ise, Hilal’in yaşının küçük olmasına rağmen, sporun gerçek anlamdaki amacına yönelik çok önemli bir mesaj verdiğini söyledi.
#1 - Şubat 27 2007, 20:00:05
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.