Alternatifim Cafe

Ali Poyazoğlu kadın oyuncu dalında ödül istedi

Discussion started on Magazin
Yönetmenliğini kendisinin yaptığı "Tak Tak Takıntı" isimli yeni oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkan Ali Poyrazoğlu, "en iyi kadın oyuncu" ödülüne kendisini layık gördüğünü söyledi.

Şebnem Özinal, Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Suzan Aksoy, Berrak Kuş, Eser Ali, Oylum Karakaş'la birlikte sahnelediği oyunun gala gecesinde Poyrazoğlu'nu, Bülent Eczacıbaşı, Derin Mermerci, Selma Türkeş, Haldun Dormen, Semra Özal, Göksel Kortay ve Cenk Eren gibi dostları yalnız bırakmadı.

Poyrazoğlu, "Yeni oyunumuzu bugün birçok tiyatro eleştirmeni izliyor. Verecekleri kararlarla tiyatro ödüllerine layık görecekleri oyuncuları belirleyecekler. Oyunun yurtdışı versiyonunda benim rolümü bir kadın oynuyor. Bana ödül vereceklerse kadın oyuncu dalında versinler" dedi.

Tiyatrolarda uygulanan 1 YTL'ye bilet uygulamasına kızgınlığını da dile getiren Poyrazoğlu, "Bu, tiyatro için yapılmış en kötü icraattır. Tiyatroyu tiyatro yapan Şehir Tiyatroları'nın efsanevi oyuncularının kemiklerinin sızladığını hissediyorum. Bu uygulama yüzünden tiyatrolar çocuk parkına döndü. Kadınlar oyun izlerken çocukları da etrafta dolaşmaya başladı. Zihni Göktay'ın, bir oyunu sonrası bu görüntüler yüzünden sahneye bir daha çıkmak istemediğine tanık oldum" diye konuştu.

#1 - Şubat 27 2007, 17:35:37
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.