Alternatifim Cafe

Ölüm bir son mu, yoksa bir başlangıç mıdır ?

Discussion started on Felsefe

süpersin ya.. :Ç  güzel açıklamışsın..  :)) sen anlatmasan ben anlatacaktım..  :urfa hala savunan arkadaşlar varsa üstteki yazıyı okusunlar lütfen.  ;)
#101 - Kasım 17 2007, 14:11:46
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

poison_black!!

ölüm aslında rahat bir hayatın sonu,
azabın başlangıcıdır.
#102 - Kasım 17 2007, 22:09:41

ölüm kesinlikle sondur.
#103 - Aralık 16 2007, 00:44:35
From the houses of the holy
We can watch the white doves go

ölüm kesinlikle sondur.

sen en iyisi bi doktora git..

ölüm aslında rahat bir hayatın sonu,
azabın başlangıcıdır.

ya niye azab olsun ki, iyi bir insan olduktan sonra azab diye bişey olmaz..o dediğin kötü insanlar için..
#104 - Aralık 16 2007, 01:09:03
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

java

SONDUR..
Neye inanıyorsanız inanın, edebinizle. Söyleyecekleriniz varsa haddinizi aşmadan söylemeye çalışın..
#105 - Aralık 16 2007, 01:35:10

SONDUR..
Neye inanıyorsanız inanın, edebinizle. Söyleyecekleriniz varsa haddinizi aşmadan söylemeye çalışın..

ya kardeşim sen ahiret e inanmıyormusun?
#106 - Aralık 16 2007, 01:36:20
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

java

Hayır inanmıyorum, zira metafizik kavramlarla işim olmaz.
#107 - Aralık 16 2007, 01:42:22

Hayır inanmıyorum, zira metafizik kavramlarla işim olmaz.

sana iyi geceler diyorum..başka bişey demiyorum..
#108 - Aralık 16 2007, 01:46:33
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

zsem

ölüm tabiki de baslangıctır...
gercek hayatın baslangıcı...
bu tip konularda elbette farklı görüsler var ve saygı duyuyoruz ama yani mantıgıma aykırı oluo tabi :hönk

sonun başlangıcı ve sonsuzluktur
en ii yorum bu bence..daha ayrıntılı bilgi icin  ~ туℓєя_ѕ ~ a basvurabilirsiniz :Ç
#109 - Aralık 16 2007, 01:52:11

ölüm tabiki de baslangıctır...
gercek hayatın baslangıcı...
bu tip konularda elbette farklı görüsler var ve saygı duyuyoruz ama yani mantıgıma aykırı oluo tabi :hönk

sonun başlangıcı ve sonsuzluktur
en ii yorum bu bence..daha ayrıntılı bilgi icin  ~ туℓєя_ѕ ~ a basvurabilirsiniz :Ç

:hea :hea
#110 - Aralık 16 2007, 02:05:25
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

zsem

Sabıır. Akıllıyım diyorum, inanmıyor.
#111 - Aralık 16 2007, 02:13:22
« Son Düzenleme: Ekim 16 2009, 19:07:26 Gönderen: zsem »

essgi

eğer ölüm başlangıçsa doğmak nedir??

bencede ölüm sondur.. yokoluştur..

Çokkk özür dilerim.. senin bu mesajını görmeden yazdım o yazıyıı pardon.. DEMEK SAVUNAN varmış...

Te allahım yaaa... doğmakmış başlangıç =)) akıla baksana sen.. ne zeka ama..
Ya bak insan evladı.. bak arkadaşım bakk saygı değer insan ...

Biz bu dünyaya bir nevi TEST için gönderildik ve burada yaptığımız günah ve sevapların sonucunda ÖBÜR DÜNYADAKİ yani sonsuz olan dünyadaki yerimizi hazırlıyoruz.. Asıl DÜNYA orası... asıl sonsuz olan yer orası.. BURASI FANİ bir yer..

Bizleri öldükten sonrada bi hayat bekliyor ! ANlaşıldımı güzel arkadaşım... bak saygılıyımm ... halen saygılıyımm...

evet başlangıç doğmaktır. aksini iddia ediyorsan bu da senin inancındır beni ilgilendirmez..
diğer yazdıklarına gelince o da senin inancındır beni yine ilgilendirmez..
doğmanın başlangıç ölümün son olduğu da benim inancımdır. bu da seni ilgilendirmez..

dipnot: böyle sinirli sinirli artist artist yazmak seni bi yere götürmez arkadaşım. (gerçi bu da beni ilgilendirmez:P)
#112 - Aralık 16 2007, 21:40:52

inançlara göre değişir benceee
#113 - Aralık 16 2007, 23:54:43
Kural Dışı İmza

bnce bi başlangıçtır
#114 - Aralık 31 2007, 14:16:09

Dünya fani ölüm ani  :)))))))
#115 - Ocak 04 2008, 10:45:48

Sana kurdum saatimi geceden
Seni vurdum yüzüme ayıldım
İşim gücüm tek sensiz bügün
Bu sabah yar sana uyandım

night

Ölüm nedir?
İnsan koza içindeki bir tırtıla benzer. Dünya tırtılın kozası, tırtıl insandır. Ölüm ise tırtılın kozadan çıkmasıdır. Kozadan kelebek olarak çıkan tırtıl, sonsuzluğa doğru uçar. Kozanın içinde nasıl yaşamışsa ona göre uçar, ya yanan bir ormana ya da binbir çeşit çiçeklerin bulunduğu kırlara... :)

Ölüm kim ne derse desin, ister inansın ister inanmasın, bir taraflarını yırtana kadar inkar etse de başlangıçtır.
#116 - Ocak 07 2008, 13:47:26

Kendini Androit kabul edenler için son olabilir tabiki 8)
#117 - Ocak 16 2008, 23:30:28
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

night

ölümün son olduğunu iddia edenler ancak ölünce anlarlar neyin ne olduğunu boşuna yormayın arkadaşlar kendinizi :)

ayrıca bir üstteki mesajımı okumanızı da tavsiye ederim :)
#118 - Ocak 17 2008, 18:26:00

Bende sana kendı yerinde öt derim..!Burda sadece anlatırsın bak dinleyende yok sanırım..!
#119 - Ocak 21 2008, 19:29:09
İmzanız kural dışı.

night

ister dinlesinler ister dinlemesinler sonuc ayni :) kimse burda bana karsi cikarak gercekleri degistiremez, gercekler herkes icin aynidir, goreceli degildir...
#120 - Ocak 22 2008, 19:28:42

fortune

kutsal kitap ve inançlarda,sonsuzluktan dem vurulur.inandık! e peki soruyorum: '''  SONSUZLUGUN BASLANGICI VE SONU OLUR MU VE VARSA NERESİ?'''
Ölüm bir hayat için sondur.şu anda hissettigin ve algıladıgın herseyin sonu. ama tabi ki varsa o sonsuzlugun zaten sonu olamaz.
ezbere degil,bilerek,anlayarak ve kavrayarak söylemek de yarar var. eger öyle olmazsa,sonu............!!!!  olabilir.
#121 - Ocak 22 2008, 19:42:19
« Son Düzenleme: Temmuz 21 2008, 04:22:45 Gönderen: fortune »

night

zaten sonsuzlugun sonu var diye birsey demedim, sonsuz olan bu dunya degil ahiret hayatidir. olum bu dunyadan ahirete gecistir. o yuzden olum bir yok olus degil, sonsuz hayata gecistir, sonsuz hayatin baslangicidir. ben ezbere degil,arastirip ogrenek, anlayarak ve kavrayarak dolayisiyla bilerek konusuyorum ama siz dediklerimi anlayip kavrayamiyorsunuz nedense...
#122 - Ocak 22 2008, 20:04:01

Fortune ''sonsuzluğun sonu'' cümlesi sana da mantıksız gelmiyor mu ?

Bakın insanın içinde duygularımızı ve vicdanımızı taşıyan bir ruh vardır. Dünya'ya gelirken bu ruhun üzerine bir post biçilir ve o post yıpranana kadar bizler sınava tabi tutuluruz. Sonra beden işlevini yapamadığı an gelir ve tıbben ölüm gerçekleşir. Ama bizim ruhumuz ayaklanır ve cennet cehennem hesabı için ahiret gününü bekler.

Ahiret günü gelir.. Herkes çekeceği cezayı çekip en sonunda cennete yerleştiğinde (yahudiler ve ateistler için ''cennet'' kelimesi imkansız tabiki) herkes aynı yaşta olurlar.. Bu yaş tahmini 30-35 yaş aralığıdır ve SONSUZA kadar ölüm veya kavga veya düşmanlık veya sürtüşme olmaksızın Dünya'da verilen nimetlerin kat be kat üstünde cennette istifade edicez.

Bundan güzel birşey var mı ? Buna inanmak istemeyen bile sırf ''güzel olduğu için'' inanması lazım. İnsanlar hiç birşeye inanmamaktansa Allah'a inanmayı tercih ederler (filmden skit)
#123 - Ocak 22 2008, 20:47:33
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

fortune

sonsuzlugun sonu mantıksız geldigi için dedim ya 'baslangıcı' mı olur diye tyler. (ve 'yahudiler ve ateistler için cennet kelimesi imkansız derken benim anladıgımı kastettiysen,bravo derim yalnızca.)
ve night, diyorsun ki;''...sonsuzluga geçistir...'''  kendi inancının bu konuda neler yazdıgına bakmadıgın için ezbere dedim ve de tam öyle oldugu ortaya çıktı.  sonsuzluk sonrası için mi var yalnızca senin inancında..ya öncesi?!!!!
ya uzatmak istemiyorum.çünkü,ezberim yok!!!
#124 - Ocak 22 2008, 21:25:11

night

fortuna anlamiyorsun, anlamayacaksin da çünkü anlaman için senin de benimle ayni inanca sahip olman gerekir ve Islamiyeti, Kur'an'i iyi bilmen gerekir. ahiret hayatinin baslangici ya da sonu yok, orada suanda da yasam var, melekler orada, olenler orada, insanlik yaratilmadan once de vardi orasi... Allah'in varliginin nasil baslangici ve sonu yok orasi da oyle, sen sahip oldugunun akilla bunun nasil oldugunu kavrayamazsin, sadece inanirsin. ben inanmam diyorsan eger bilimin soylediklerine de inanmaman lazim gökyüzünde milyonlarca galaksi var diyolar inaniyor musun? gördün mü? bu da böyle birsey iste. bu sonsuz hayat hep vardi ancak biz suan o hayatin disindayiz ve ölüm oraya geçmemiz için bir köprü... bunlari ezbere soylemiyorum ben buna nasil karar verdin merak ettim, benim aklim ve mantigim var çok şükür kullanabiliyorum Elhamdülillah
#125 - Ocak 22 2008, 23:03:02

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.