Alternatifim Cafe

Babek destanı

Discussion started on Ödev

ArkadaşLar araştırdım buLamadım yardımcı oLabiLecek oLan varsa çok mutLu oLurum..
Konu "Babek Destanı"
Arattım ama hiçbirşey buLamadım 1 haftaya kadar Lazım :( yani ayın 1 ine kadar en geç buLmam Lazım
#1 - Şubat 23 2007, 15:15:14
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

Ben de bulamadım cnm hiçbirşey..sanırım nette bulmakta zorlanacaksın ama anladığım kadarıyla bu konuda bir iki kitap var..belki sahaflara bakar ya da netten kitap istetebilirsin vakit kaybetmeden.
#2 - Şubat 23 2007, 15:48:08

Sevgili kardeşim bu bizim anladığımız manada bir destan değil. Azerbeycan destanı olarak adlandırılıyor ama sanırım tamamen yazılmış bir eser. Ya alıp okuyacaksın (5 YTL) (Kaynak Yayınları-Rüstem ALADAĞLI) ya da özetini bulacaksın ki bu çok zor. Kolay gelsin demekten başka birşey yapamıyorum; üzgünüm. :(
#3 - Şubat 24 2007, 17:45:27
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

tşkLer arkadaşlar ilginiz için..
#4 - Şubat 25 2007, 11:14:51
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.