Alternatifim Cafe

Neden Çoğu Genç Arabeske Karşı !?!

Discussion started on Arabesk - Fantezi

karşı çıkılmayacak gibi değil ki yahu.
#51 - Ekim 17 2007, 20:43:14
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

hayatımda duyduğu  en rezalet müzik türü diyebilirm...gençler haklı nefret etmekte.... :pes
#52 - Ekim 18 2007, 19:32:56

sürmeli çocuk

eee çünkü birazz bayıcı cinsten,gençliğin ruh hali eğlence-kafa sallayacak müzk vb.nedenler işte
#53 - Ekim 23 2007, 16:25:34

ayrıcada zevk meselesi arabeks genelde meyhanedeki adamların dinlediği müzik olarak tanındı acıklı ve insanı bayıyo . aslında öylede..ama metal rock punk ..vs. insanı baydırmıyo ağlatan şarkılarıda var güldürende bazıları kafa sallayarak kopuo .. böle işte:D
#54 - Kasım 06 2007, 17:56:40
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

bence gençlerin aklını hep medya yani televizyonlar çeliyo medya hergün bir müzik tarzını her geçen gün bi giyiniş tarzını ortaya çıkarıyor ve zamanla dinlenen müzikler arabesk müzikten soğuyo bu nedenle arabesk dinleyen kişileride hor görüyorlar bence gençlik coşmak istiyo o yüzden onlarada hak veriyorum ama bana sorarsanız bende 17 yaşındayım ve arabesk müzik dinliyorum arabesk harici bi müzik dinleyince kafam ağrıyo hatta sabahlara kadar arabesk dinlediğimi bilirim bence gençlerde arabesk i yanlış tanımamalılar hele aşık gençler:):):):)
#55 - Aralık 14 2007, 17:21:58

herkes istediği müziği dinleyebilir kimsei hor görmemek lazım ama türk mileti işte illa bişeyi hor görecekkkk
#56 - Ocak 26 2008, 18:54:08
OFFFFF...Etti cana tak malesef yok çaresi yalnızlığın
Sen ve koparamadığın halatların yeter artık nazlandığın
Ağlama kıyamam ıslanır buklelerin
Aklına geldikçe uktelerin
Zaman makası ipleri keser sona kaç var
Pişmanlık için çok geç ama kabus için henüz erken....

arabesk napalım yha insanın eğlenmeye çoşmaya ihtiyacı var
#57 - Ocak 26 2008, 23:05:22
İmza kural dışı.

arabesk bir yaşam tarzıdır.arabeskten nefret edenden bende nefret ederim.yayınımda arabesk harici hiçbir şarkı çalmam bu arada ben sunucuyum burası ilgimi çekti o bakımdan yazdım.kul kaderini yaşar bahtında ne varsa demiş müslüm baba.
#58 - Ocak 28 2008, 01:56:50

20 kişilik bir topluluk düşünürsek bu kişilerden sadece 1 i bilemedin ikisi arabesk müsük dinlio kalanları rock,metal,rap falan takılıo dolayısıyla karşı çıkmak diilde garipsemeleri gayet doal!! :) :)
#59 - Şubat 20 2008, 19:54:25

Nefret Ediorm Arabeskten
Sewenler sewebilir
Çok Yavaş Sanki Ağır Çekim Gbi (Müslüm)
Dinleyene Saygım Sonsuz
Ama Bn aLmiim
   (6)
#60 - Şubat 22 2008, 16:33:41

Nedeni çok açık ! Bak açıklıyayım;

-Şimdi arabesk tarzı müzikler insanın derdi yoksa bile derde sokacak cinsten. Sagopa'dan bile pesimist takılan bir tarz.
-''İnsanın şansı hep mi ters gider be abi?'' dedirticek cinsten sözler var.
-''Nikah masasınaaaa oturdun iştee nınınınım.. Dayanmak zorundayım böyle sevince nınınım'' bu ne abi ? Ne bu yani (6)
-Şarkıyı yazan + dinleyen kesmin büyük bölümü kıro tipli olduğundan insan ister istemez o tarz müzikten soğuyor (İstisnalara değildir lafım)
#61 - Şubat 28 2008, 15:03:52
« Son Düzenleme: Şubat 28 2008, 15:05:00 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Nedeni çok açık ! Bak açıklıyayım;

-Şimdi arabesk tarzı müzikler insanın derdi yoksa bile derde sokacak cinsten. Sagopa'dan bile pesimist takılan bir tarz.
-''İnsanın şansı hep mi ters gider be abi?'' dedirticek cinsten sözler var.
-''Nikah masasınaaaa oturdun iştee nınınınım.. Dayanmak zorundayım böyle sevince nınınım'' bu ne abi ? Ne bu yani (6)
-Şarkıyı yazan + dinleyen kesmin büyük bölümü kıro tipli olduğundan insan ister istemez o tarz müzikten soğuyor (İstisnalara değildir lafım)

evet ya kesınlıkle bn dinlemedım hiç özel bi sebebıde yok türk fılmelrınden banu alkandan kalma nıkah masasını bılırım:D ve kesınlıkle tipler sogutuyo
#62 - Şubat 28 2008, 17:51:37
İncitiyor olmam incindiğim anlamına gelmez.

Black Curse

Parantez içinde istisnalara değildir lafım demesen acayip sinirlenmiş olucaktım şimdi..
Ben arabesk dinleyince moralim düzeliyor..
Sabah okula doğru yol alırken takarım kulaklığı son söz dinlerim Müslüm de Ferdi de..Aklınıza ne gelirse..
Her fırsatta dinlemeye çalışırım.
Aksine dinlemezsem; harap olurum..
Arabesk dinlemediğim günler kasvetli geçer benim için.
Böyle zıt bir insanım işte.. (6)
Herkes, herkesin; dinlediği müziğe saygılı olsun bu arada.. ( :
#63 - Şubat 29 2008, 23:47:31

sürmeli çocuk

ağır tarz da arabesk çokk sıkıcı olduğu için bayıo
#64 - Mart 18 2008, 12:10:23

basmıyo kafaları pop daha basit olduğu için daha anlaşılır hiç gördünüzmü küçük bir çocuğun arabesk dinlediğini
#65 - Mart 18 2008, 12:55:32

Sana kurdum saatimi geceden
Seni vurdum yüzüme ayıldım
İşim gücüm tek sensiz bügün
Bu sabah yar sana uyandım

Arabesk, 1970'lerde Türkiye'de ortaya çıkan bir müzik tarzıdır. Özellikle büyük şehirlerin varoş*larında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır... günümüz gençLiği ise kendi özünden sıyrılıp kabuğundan çıkma çabası içinde oLduğundandır ki arabeske karşı itici bir tutum sergiLemektedir. gençLik siyah sürmeLere küpe takmaLara iLginç giyim tarzLarına ve arabeskLe kıyasLandığı zaman %60 ı anLamsız şarkı sözLerinin buLunduğu ( rap, rock, v.s. ) müzik türLerine popüLer kültürün de etkisiyLe kaymaktadır. gençler batılaşmanın etkisiyLe kendi benlikLerinden uzaklaşıp popüler kültüre teslim oldukları için arabesk müzik dinletisi hoşlarına gitmiyor olabilir....

varoş * :
genellikle göçler sonunda oluşan dış mahalleler.

Vay be ansiklopedi gibisin...
#67 - Haziran 14 2008, 11:53:40

pixie corpse

20 kişilik bir topluluk düşünürsek bu kişilerden sadece 1 i bilemedin ikisi arabesk müsük dinlio kalanları rock,metal,rap falan takılıo dolayısıyla karşı çıkmak diilde garipsemeleri gayet doal!! :) :)

Arkadaşım müsük ne demek? Çok merak ettim.

--

basmıyo kafaları pop daha basit olduğu için daha anlaşılır hiç gördünüzmü küçük bir çocuğun arabesk dinlediğini

Sayın genç arabesk dinlemediğimiz için gerizekalı mı oluyoruz, arabesk dinlemeyenlerin hepsi pop mu dinliyor?

--

Arabesk, 1970'lerde Türkiye'de ortaya çıkan bir müzik tarzıdır. Özellikle büyük şehirlerin varoş*larında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır... günümüz gençLiği ise kendi özünden sıyrılıp kabuğundan çıkma çabası içinde oLduğundandır ki arabeske karşı itici bir tutum sergiLemektedir. gençLik siyah sürmeLere küpe takmaLara iLginç giyim tarzLarına ve arabeskLe kıyasLandığı zaman %60 ı anLamsız şarkı sözLerinin buLunduğu ( rap, rock, v.s. ) müzik türLerine popüLer kültürün de etkisiyLe kaymaktadır. gençler batılaşmanın etkisiyLe kendi benlikLerinden uzaklaşıp popüler kültüre teslim oldukları için arabesk müzik dinletisi hoşlarına gitmiyor olabilir....

1970 değil 50den öncelere dayanır. Evet biz rock dinleyen, rap tutkunu gençliğiz. Özünden çıkmak da nesi? Arabesk tam bir türk ürünü müdür sanki?

--

Ayrıca siz arabesk dinleyen eski kuşak, biz yeni nesil için batılı, gerizekalı yorumu yapıyorsunuz da -daha geçen güne kadar gördüğümüz arabesk komasına girmiş jiletli gençlerin akşam kuşağı haberlerine dayanarak- jilet yakıştırmalarını nasıl saçma buluyorsunuz?

--

Son olarak bu müziği dinlemiyorum diye kimse bana özüne saygısız diyemez. Hakkı yoktur.
Nokta

#68 - Haziran 14 2008, 16:11:49

bn hertürlü dinlerim anında muslum baabdan cezaya ondanda dumana  ondanda gokhan ozene gecıs yapabılıorumm bnce ruh halıne gore o an hıssttıgın duygulara gore sarqı secımı yabıosun ama bazılarının harbı qafası qaldıramıyo olabılıo rocq fln bnmde bazılarında mesela hayqoyu sewmıorum anırıo bnje ama sevenlerede sozum yoq zevkler dardısılmazz
#69 - Haziran 16 2008, 20:45:29

arabesk dinlemesemde saygı duyarım, alternatif müzik türleri olması iyidir her zaman.
ritmi çok ağır olduğundan dolayı kıpır kıpr gençlerin bu müziği dinlemesini beklememek lazım (6)

ayrıca şunu da ekleyesim geldi,
kamyonum kalmaz rampada müslüm baba sığmaz aypoda (6)
#70 - Haziran 28 2008, 23:34:14
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

karşı değilim sadece sevmiyorum bence arabeske karşı sandıklarınızın büyük çüğunluğu da benm gibi düşünüyor sadece "ööğğ arabesk" demeye alıştıkları için öyle diyorlar karşı olduklarından değil
#71 - Temmuz 05 2008, 03:00:07

aynen katılıyorum bence eşitsizlik bir suçtur ve bu suç işlenmeye devam etmek te her tarz dinlenebilir madem özgür bir ülke de yaşıyoruz kimse kimse nin özgürlüğüne karşı gelemez!
#72 - Temmuz 11 2008, 15:05:59
bakma bana öle yükselip yükselip bahar sularının talan ettiği yerden güneşin kavurucu sıcaklığından isyan bayraklarını çekmişim rütbemi söktürmüşüm bunları yaşayıp ta hayata savaş açmışım

arabesk dinlemesemde saygı duyarım, alternatif müzik türleri olması iyidir her zaman.
ritmi çok ağır olduğundan dolayı kıpır kıpr gençlerin bu müziği dinlemesini beklememek lazım (6)

ayrıca şunu da ekleyesim geldi,
kamyonum kalmaz rampada müslüm baba sığmaz aypoda (6)
tekrarlayayım da yorumum kaynamasın arada (6)
#73 - Temmuz 14 2008, 20:14:52
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Benim tanıdığım çoğu genç arabesk dinliyor. (6)
#74 - Temmuz 15 2008, 17:28:48

arabesk anlayanın yasayanın dılıne goredir.diğer gencler kbakmayın sayıgısız demek ıstıyorum onlar sadece kendı yaptıklarını dogru bılır.
#75 - Temmuz 15 2008, 23:34:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.