Alternatifim Cafe

Erkek arkadaş mı? İstemem...

Discussion started on Bayan

sea_deniz

Çünkü onlar iş hayatı ile özel hayatın birlikte yürüyeceğine nedense pek inanmıyor ve bu yüzden önce kariyer diyor. Nasıl olsa aşk günün birinde gelir... Gerçekten de gelir mi aşk? Kariyer derken ya aşka geç kalırsanız...

İyi bir okuldan mezun oldunuz, güzel bir öğrencilik hayatı geçirdiniz ve kendinizi aniden iş hayatının yoğun temposunda buldunuz. Etrafınızdaki insanlar çok hırslı, siz de onları kendinize örnek aldınız. Sonra da kendinizi iş hayatının yoğun temposuna kaptırdığınızdan artık oldukça başarılı işlere imza atmaya başladınız. Günün birinde iş hayatında bu kadar başarılı olacağınız aklınızın ucundan bile geçmezdi. Ne de olsa siz kendisine, çevresine ve de en önemlisi sevgilisine zaman ayırmasını bilen bir insansınız. Daha doğrusu eskiden öyleydiniz. Ama her ne olduysa artık etrafınızda size ilgi duyduğunu söyleyen ve özel günlerde size güzel mesajlar gönderen hiç kimse kalmadı. Gerçekçi olmak gerekirse, zaten siz de böyle bir kimsenin olmasını istemiyorsunuz. Ne de olsa zor adımlarla geçtiğiniz kariyer basamaklarından düşmek istemiyor ve kimsenin işinizden önce gelmesini istemiyorsunuz.

Bu durum, günümüzde birçok kadının başına geliyor. Aslında kadınların bu tutumları fazla yadırganacak bir durum değil. Çünkü gerçekten de bazı erkekler birçok durumda kadının başarılı olmasını istemez; ki bu da zor bir şekilde kazanılan kariyerin uçup gitmesine neden olabilir. Tabi bu kadar karamsar olmak da doğru değildir. Çünkü iş hayatında başarılı olabilmenin temel koşullarından birisi de düzenli bir iş hayatıdır. Ayrıca hayatınızda sizi seven bir insanın olması sizin kendinizi daha güçlü hissetmenize yardımcı olacaktır. Böylelikle daha da başarılı olabilirsiniz.

Bunun dışında kendinizi sadece işinize adamanız, zamanla kendinizden de uzaklaşmanıza yol açar. Erkeklerin başarılı kadınlardan korktukları bir gerçektir. Ama bu korkular, kadınların kendilerini beğenmeyeceklerini düşündüklerinden ileri gelir. Bu nedenle iyi bir eş olabileceğini düşündüğünüz erkeğe ve kendinize biraz şans tanımalısınız. Çünkü başarılarını sizinle paylaşan ve sizin de başarılarınızı kutlayabileceğiniz bir insanın olması oldukça hoş bir durum olsa gerek. Ayrıca hiç kimse zor koşullar altında elde ettiğiniz kariyerinizi yıkmak için uğraşmayacaktır.

Eskiler her başarılı erkeğin arkasında bir kadının olduğunu düşünürdü. Aslında bunu biraz da günümüze uyarlayabiliriz: "Birçok başarılı iş kadınının yanında kendisini destekleyen bir erkek vardır..."

kaynk:kadinportal.com


 
#1 - Mart 09 2006, 07:25:31

Bu durum, günümüzde birçok kadının başına geliyor. Aslında kadınların bu tutumları fazla yadırganacak bir durum değil. Çünkü gerçekten de bazı erkekler birçok durumda kadının başarılı olmasını istemez; ki bu da zor bir şekilde kazanılan kariyerin uçup gitmesine neden olabilir. 


başarılı kadın herzaman kendni korur çünkü!!!kendini alçatmaz!!bu yüzden istemezler işte(bence yane))tşk yazı için denizcim  :kisss
#2 - Mart 09 2006, 12:43:23
İmza Kural Dışı

evet noluyorsa kadına oluyor erkeğe hiç birşey olmuyor kadınlar hamile kalır kadın iş görür çocuğa bakar bide nolursa kadına olur.
#3 - Nisan 12 2006, 18:49:04

istemem bi kere oldu bi daha istemiyom takii karşıma ileriyi düşünebileceğim biri çıkana kadarr
#4 - Nisan 17 2006, 14:27:41

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.