Alternatifim Cafe

Sizin burcunuzun rengi hangisi?

Discussion started on Astroloji

BALIK BURCU - SİYAH

Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir. Bizde ve Batı'da siyah, matemi simgelerken Japonya'da mutluluğun simgesidir. Fonda kullanıldığında karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yok eder. En çok konsantrasyon sağlayan renktir. Einstein'ın konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan bir odaya girip düşündüğü söylenir.

siyah - ki öyle zaten :)
#26 - Ağustos 17 2008, 19:07:55
Bazı çocuklar hiç uslanmazlar
Onlar hep oyunbozan olurlar
Durmadan üzdüler diğer çocukları
Hep bozuldu oyunun kuralları

YAY BURCU - MAVİ

Freud, maviyi sakin, diye niteler. Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir, Batı'da bu etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Uluslararası toplantılarda tüm devlet başkanları lacivert takım elbise giyerler.

ama ben siyahı çok sefiorum bu sefer tutturamadılar
#27 - Ağustos 22 2008, 09:56:15

TERAZİ BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiştir
#28 - Ağustos 22 2008, 13:40:36
:bite

ScaBieS

Alıntı
BALIK BURCU - SİYAH

Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir. Bizde ve Batı'da siyah, matemi simgelerken Japonya'da mutluluğun simgesidir. Fonda kullanıldığında karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yok eder. En çok konsantrasyon sağlayan renktir. Einstein'ın konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan bir odaya girip düşündüğü söylenir.
#29 - Ağustos 22 2008, 15:11:09

KOVA BURCU - BEYAZ

#30 - Ağustos 22 2008, 15:26:01
Şimdi sen gittin ya,şairin dediği gibi herkesi sana benzetiyorum.
''Buda mı p*ç acaba'' diyorum..             -Küçük İskender

hiçte bi kere ben pembe sewmemki :Z
#31 - Ağustos 28 2008, 07:19:38

TERAZİ BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiştir.
#32 - Ağustos 31 2008, 21:44:05
Beni sana çağıran her ne ise sustur,
Yaşanınca tükenir bilirsin.

TERAZİ BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiştir

vaay be ! cidden de yeşiL aşık oLduğum renk xD süper yaaaa  :ask
#33 - Eylül 05 2008, 04:44:55
υçмαyı iѕтємє, υçмαyı ∂єηє !
нα∂i кαρα qözℓєяiηi, вiя кєяє σℓѕυη ∂єηє !
ѕσηѕυzℓυктα ѕєяєѕєяρє υzαηмışıм вємвєуαz вυℓυтℓαяα
єℓℓєяiм, кσℓℓαяıм, iρєк∂єη кυмαş σℓмυşℓαя ѕανяυℓмυşℓαя σя∂αη σяαуα
∂υ∂αкℓαяıм∂α тєвєѕѕüм, ѕıяıтıуσяυм вєη нαуαтα (:
iηα∂ıηα υçυуσяυм υçѕυz вυ¢αкѕız, ѕσηѕυz ∂iуαяℓαяα !...

"աгﻨէէεռ ъկ_ցlﻪოօгօսร"

EndoplazmikRetikulum.

Alıntı
BALIK BURCU - SİYAH

#34 - Eylül 05 2008, 09:56:10

vazgec

AKREP BURCU - MAVİ

Freud, maviyi sakin, diye niteler. Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir, Batı'da bu etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Uluslararası toplantılarda tüm devlet başkanları lacivert takım elbise giyerler.
 ----çok ilginç
#35 - Eylül 29 2008, 17:27:55

bu ana kadar heryerde kahverengi yazardı ama ilk defa burda yeşil çıktı
#36 - Kasım 29 2008, 18:49:42
İmzanız kural dışı.

İKİZLER BURCU - MOR

Mor, nevrotik duyguları açığa çıkardığı, insanları bilinç altında korkuttuğu tespit edilen bir renk. 1998 yılında Ataköy'de çatıdan atlayarak intihar eden ve şizofren olduğu belirtilen çocuğun ajandasından, çakmağına kadar her şey mordu. Tırnakları dahi mora boyanmıştı

Moruda severim ha :Ç
#37 - Aralık 05 2008, 17:30:38
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Ben yengeç burcunu gümüş ve beyaz tonları olarak okumuştum farklı yerlerde ama bu daha iç açıcı. :okey
#38 - Aralık 20 2008, 17:43:04
« Son Düzenleme: Aralık 20 2008, 17:43:44 Gönderen: fabrication »
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Alıntı
OĞLAK BURCU - PEMBE

Pembe yumuşaklığın ve kırılganlığın simgesidir. Ev ortamında özellikle yatak odası duvarlarında kullanılması önerilir. Uyku problemi olanları rahatlatır.

Pembe mi. Cıks olmaz.
#39 - Şubat 13 2009, 23:29:22

hmm du bakıyım
#40 - Şubat 16 2009, 18:02:50
« Son Düzenleme: Şubat 16 2009, 18:03:49 Gönderen: Sourberry »

Beyaz, istikrarı, devamlılığı ve temizliği simgeler. Bu yüzden üzerinde fazla şaibeler olanların, beyaz ağırlıklı kıyafetleri seçmelerinde yarar var. Beyaz elbiseler sizin temiz olduğunuz imajını verir.

Atletle mi dolaşıcaz anlamadım :D
#41 - Şubat 16 2009, 18:03:29

ASLAN BURCU - SARI

Sarı, geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. O yüzden tüm dünyada taksiler sarıdır. Araba kiralama firmaları logolarında hep sarıyı kullanırlar. 'Ürün geçici, lütfen geri getirin' demek istiyorlar. O yüzden dünyada hiç bir banka ambleminde bildiğimiz sarıyı kullanmaz. Paranın geçici değil, kalıcı olmasını isterler. Türkiye'de sarıyı kullanan tek banka, devlet bankası Vakıfbank'tır
.

Tamam sarı iyi, güzel, hoş ama taksiler bankalar fln ne alaka (6)
#42 - Şubat 17 2009, 20:00:30
Don't look so blue'

Beyazmış (6) pek tutmadım :D
#43 - Şubat 26 2009, 17:44:52
Kim der ki ; Sago yaşamın minik bebeği ?
Bir yaz akşamında hayata attım göz bebeğimi, bebeğim öldü....

KOVA BURCU - BEYAZ

Beyaz, istikrarı, devamlılığı ve temizliği simgeler. Bu yüzden üzerinde fazla şaibeler olanların, beyaz ağırlıklı kıyafetleri seçmelerinde yarar var. Beyaz elbiseler sizin temiz olduğunuz imajını verir.

:o  nası ya :D 

sewmem ben beyazı ... :tickedoff:
#44 - Mart 10 2009, 14:32:50
« Son Düzenleme: Mart 10 2009, 14:34:05 Gönderen: Sourberry »

KOVA BURCU - BEYAZ

iyide ben beyaz sevmemki:S
#45 - Nisan 20 2009, 20:48:15
Bırak dokunmayalım anılarımıza..
Sevdirme kendini..
Sevdirmeden git sende anlamı yoksa..

KIRMIZI KIRMIZI KIRMIZI ! kan kırmızısı... güç...tutku... şehvet :D
#46 - Nisan 24 2009, 17:40:11
İmzanız kural dışı.

BAŞAK BURCU - YEŞİL

Dogru En sevdigim renktir.
#47 - Mayıs 21 2009, 20:24:46

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

TERAZİ BURCU - YEŞİL

#48 - Mayıs 24 2009, 18:33:52
”Yaşıyorum, beni meşgul etmeyin. “ Bu bir cümledir. Fakat isterse dize de olabilir, özlü söz de. İnsan da böyledir. Ne isterse olabilir, hatta insan bile olabilir.

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.