Alternatifim Cafe

Sizin burcunuzun rengi hangisi?

Discussion started on Astroloji

KOÇ BURCU-KIRMIZI
Kırmızı, iştah açar. Dünyadaki ünlü gıda firmalarının hepsinin logosu kırmızıdır. Coca Cola, Pizza Hut, MC Donald's, Ülker. Bu liste çok uzayabilir. Kırmızı tansiyonu yükseltir ve kan akışını hızlandırır. Bütün bunların yanında kırmızı aşkın ve şehvetin rengidir. Ortamda kışkırtıcı rol oynar.

BOĞA BURCU - KAHVE

Kansas Üniversitesi Sanat Müzesi'nde bir araştırma için halının altını elektronik bir sistemle donatmışlar, duvar rengini beyaz ve kahverengi olarak değişebilir yapmışlar. Arka fon beyaz kullanıldığında, insanlar müzede yavaş hareket etmiş, daha uzun süre kalıp, daha fazla alanda dolaşmışlar. Arka fon kahverengiye döndüğünde ise, insanlar müzede çok daha hızlı hareket edip, daha az alan dolaşmış ve müzeyi çok daha kısa sürede terk etmişler. O yüzden dikkat ederseniz dünyadaki fast-food restoranlarının hepsinin sandalyeleri ve masaları kahverengi, duvar boyaları ise kahverengi-şampanya-pembe karışımıdır. Hiçbir fast-foodcunun duvarını beyaz göremezsiniz. Bu nedenlerle uzmanlar özellikle işyerleri için 'Büronuzda kahverengi mobilyalar kullanmayın!' diyorlar. Bu özelliğinin dışında kahverengi aynı zamanda teklifsiz, rahat bir renk olarak kabul edilir. Tüm ünlüleri rahatlıkla konuşturmasıyla tanınan ünlü televizyoncu Larry King'i programında her seferinde kahverengi kravatlar ve ceketlerle görmemiz tesadüften ibaret değil. İş görüşmeleri ve profesyonel toplantılarda ise asla kahverengi giyilmesi önerilmiyor.

İKİZLER BURCU - MOR

Mor, nevrotik duyguları açığa çıkardığı, insanları bilinç altında korkuttuğu tespit edilen bir renk. 1998 yılında Ataköy'de çatıdan atlayarak intihar eden ve şizofren olduğu belirtilen çocuğun ajandasından, çakmağına kadar her şey mordu. Tırnakları dahi mora boyanmıştı

YENGEÇ BURCU - KIRMIZI

Kırmızı, iştah açar. Dünyadaki ünlü gıda firmalarının hepsinin logosu kırmızıdır. Coca Cola, Pizza Hut, MC Donald's, Ülker. Bu liste çok uzayabilir. Kırmızı tansiyonu yükseltir ve kan akışını hızlandırır. Bütün bunların yanında kırmızı aşkın ve şehvetin rengidir. Ortamda kışkırtıcı rol oynar.

ASLAN BURCU - SARI
Sarı, geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. O yüzden tüm dünyada taksiler sarıdır. Araba kiralama firmaları logolarında hep sarıyı kullanırlar. 'Ürün geçici, lütfen geri getirin' demek istiyorlar. O yüzden dünyada hiç bir banka ambleminde bildiğimiz sarıyı kullanmaz. Paranın geçici değil, kalıcı olmasını isterler. Türkiye'de sarıyı kullanan tek banka, devlet bankası Vakıfbank'tır.

BAŞAK BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiş

TERAZİ BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiştir

AKREP BURCU - MAVİ

Freud, maviyi sakin, diye niteler. Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir, Batı'da bu etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Uluslararası toplantılarda tüm devlet başkanları lacivert takım elbise giyerler.

YAY BURCU - MAVİ

Freud, maviyi sakin, diye niteler. Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler. Araplar ise mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar. Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdır. Sakinleştirici bir renktir, Batı'da bu etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar. Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Uluslararası toplantılarda tüm devlet başkanları lacivert takım elbise giyerler.

OĞLAK BURCU - PEMBE

Pembe yumuşaklığın ve kırılganlığın simgesidir. Ev ortamında özellikle yatak odası duvarlarında kullanılması önerilir. Uyku problemi olanları rahatlatır.

KOVA BURCU - BEYAZ

Beyaz, istikrarı, devamlılığı ve temizliği simgeler. Bu yüzden üzerinde fazla şaibeler olanların, beyaz ağırlıklı kıyafetleri seçmelerinde yarar var. Beyaz elbiseler sizin temiz olduğunuz imajını verir.

BALIK BURCU - SİYAH

Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir. Bizde ve Batı'da siyah, matemi simgelerken Japonya'da mutluluğun simgesidir. Fonda kullanıldığında karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yok eder. En çok konsantrasyon sağlayan renktir. Einstein'ın konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan bir odaya girip düşündüğü söylenir.

Benmki yeşil sizinki hangisi?yazarsanız sevinirim  :)
#1 - Mart 15 2006, 19:09:36
« Son Düzenleme: Mart 15 2006, 19:19:20 Gönderen: sewda çiçeği »
İmza Kural Dışı

Ipexy

İKİZLER BURCU - MOR

Mor, nevrotik duyguları açığa çıkardığı, insanları bilinç altında korkuttuğu tespit edilen bir renk. 1998 yılında Ataköy'de çatıdan atlayarak intihar eden ve şizofren olduğu belirtilen çocuğun ajandasından, çakmağına kadar her şey mordu. Tırnakları dahi mora boyanmıştı

ayy yazıdaki çocuk tamamen mormuş ya, banada mor çıktı!!!
#2 - Mart 16 2006, 15:05:12

benim siyahmısssss :)
#3 - Mart 16 2006, 15:15:47

Pembe yumuşaklığın ve kırılganlığın simgesidir. Ev ortamında özellikle yatak odası duvarlarında kullanılması önerilir. Uyku problemi olanları rahatlatır.

walla odamın duvarları pembe  :hönk bu yazanlar doğru gerçekten  (a)
#4 - Mart 17 2006, 19:35:18
We all learn to make mistakes.

Yeah.
#5 - Mart 17 2006, 19:40:53
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2008, 13:25:03 Gönderen: Elf »
Viking's

YENGEÇ BURCU - KIRMIZI

sanırım doğru  ???

benmki doğru çıktı die koyam dedim sizinkilerde doğruysa ne mutlu bana  :4
#6 - Mart 18 2006, 10:37:19
İmza Kural Dışı

KOÇ BURCU-KIRMIZI
 dorudur yaws açıktım bu arada bi mc donald  güsel olurdu  (6) :4
#7 - Mart 26 2006, 16:00:32

yalanki :S bnm rengim mor olmalıydı
#8 - Haziran 30 2008, 00:21:30
Dört işlemden ibaret,parmak hesabıyla bütün hayatım
Eksildikçe saatler ömrümden artıyor gelecek telaşım...

Kahveymiş .
Olabilir . :D
#9 - Haziran 30 2008, 00:25:01
Açları Beslediğim Zaman Bize ``Kahraman``  Diyorlar,
Bu İnsanların Neden Aç Olduklarını Sorduğumuz Zaman  ``KOMÜNİST``

yeşilmiş :)
#10 - Haziran 30 2008, 01:05:12

:sizo Mormuş ! Doğrudur . :artis
#11 - Haziran 30 2008, 01:09:20
"Kim o?" deme boşuna,
Benim, ben.
Öyle bir ben ki gelen kapına;
Baştan başa sen..

mor - ikizler  :4  (6)  ;)
#12 - Temmuz 01 2008, 12:08:27

Kahverengiymiş
#13 - Temmuz 01 2008, 12:32:01

Mavi tahmin etmiştim
#14 - Temmuz 01 2008, 22:35:17

Yok öyle bi Dünya.!  

yeşili sevmem yanlış çıktı çoğu zamanki gibi
#15 - Temmuz 06 2008, 13:44:52
İmzanız kural dışı.

AKREP BURCU - MAVİ

#16 - Temmuz 06 2008, 18:47:20
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Beyaz..

Cıks..En sevmediğim renk.
#17 - Temmuz 08 2008, 05:11:17
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

KOÇ BURCU-KIRMIZI

:hımm Kırmızıyı öyle pek sevmem ama  :)
#18 - Temmuz 13 2008, 20:04:48

poison_black!!

BAŞAK BURCU - YEŞİL

Yeşil, güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir. Yatak odası için de rahatlatıcı bir renktir. Batı'da büyük otellerin mutfaklarında duvar renginin, aşçıların yeniliklerini arttırmak için yeşile boyandığı söylenir. Hastaneler de logo ve iç dizaynlarında rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğu için yeşili tercih eder. Tabiatı en çok hatırlatan renktir. Yeşil alanlarda insanların daha az mide ağrısı çektikleri tespit edilmiş.

Şu yeşile bakın hele..Nelerde yapıyormuş.
#19 - Temmuz 13 2008, 20:06:49

ASLAN BURCU - SARI
Sarı, geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. O yüzden tüm dünyada taksiler sarıdır. Araba kiralama firmaları logolarında hep sarıyı kullanırlar. 'Ürün geçici, lütfen geri getirin' demek istiyorlar. O yüzden dünyada hiç bir banka ambleminde bildiğimiz sarıyı kullanmaz. Paranın geçici değil, kalıcı olmasını isterler. Türkiye'de sarıyı kullanan tek banka, devlet bankası Vakıfbank'tır.

ama ben siyahı seviyorum :D yalan bunlar :Ç
#20 - Temmuz 25 2008, 16:45:22
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Alıntı
BALIK BURCU - SİYAH

Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir. Bizde ve Batı'da siyah, matemi simgelerken Japonya'da mutluluğun simgesidir. Fonda kullanıldığında karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yok eder. En çok konsantrasyon sağlayan renktir. Einstein'ın konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan bir odaya girip düşündüğü söylenir.
#21 - Temmuz 25 2008, 17:30:04
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

benim ki kahve
#22 - Temmuz 25 2008, 18:59:40
Her çağırdığında ayağına gelemz mutluluk. Sessiz sessiz sindireceksin. Ya da geçip önüne yüzüne yüzüne indireceksin.

Any_one

ben en çok maviyi seviyorum zaten   :dondurma
#24 - Ağustos 10 2008, 15:53:12

benimki yanlış çıktı yeşili sevmem ben İkizler burcu olmam gerekiyor.
#25 - Ağustos 17 2008, 18:43:53
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.