Alternatifim Cafe

BB Kremler Ne İşe Yarar?

Discussion started on Kişisel

Defne Yıldız

Son zamanların kozmetik alanındaki en önemli çılgınlığı BB kremler… Her gün yeni bir marka BB kremini tanıtıyor. Peki adını sıklıkla duyduğumuz BB kremler ne işe yarıyor, nasıl kullanılması gerekiyor?
BB kremler adını kusur kapatıcı anlamına gelen blemish balm ya da blemish base ifadelerinin ilk harflerinden alıyor. BB krem teknik olarak leke giderici bir özellik taşıyor.

Ancak BB krem aslında çok yönlü bir cilt bakımı kremi. BB krem kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken ilk şey ise konu cilt tipine uygun olan ürünü seçebilmek. Doğru BB kremi seçmeyi başardığınızda bu ürün cildinizin tüm ihtiyacını karşılıyor. BB kremler kişiden kişiye değişen beklentileri karşılayabiliyor. BB krem cildinizi koruyan renkli bir nemlendirici, kırışıklıklara savaş açan bir güneş koruyucusu ya da yaşlılık lekelerini gideren bir fondöten veya antioksidan özelliği olan bir makyaj bazı olabilir. Önemli olan bunlar arasından sizin cildinizin ihtiyacının hangisi olduğunu belirlemek. BB krem doğru seçildiğinde cildi nemlendiriyor, lekeleri ve kırmızılıkları kapatıyor, cildinizi parlatıyor, güneşten koruyor ve bu şekilde size makyaj öncesi mükemmel bir baz yaratıyor.

Merak edilen en önemli konulardan biri ise BB kremlerin nemlendiricinin üzerine mi yoksa nemlendirici yerine mi kullanılacağı… Kuru cilt yapısına sahip olanların BB krem kullanmadan önce nemlendirici kullanmayı ihmal etmemeleri gerekiyor. Çünkü BB Krem yüksek oranda silikon içeriyor ve cilde nem takviyesinde bulunsa da ürünün içinde bulunan renk pigmentleri kuruluğa neden olabiliyor.
#1 - Kasım 08 2016, 10:17:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.