Alternatifim Cafe

Alihan Samedov (TÜRK HALK MÜZİĞİ)

Discussion started on Sanatçılar - Gruplar

Alihan Samedov Azerbaycan`da dogdu. Müzisyen bir aileden gelen Samedov 1971 - 1979 yillarinda ilk ve orta egitimini tamamladi. Samet Vurgun ve Nariman Narimanov Müzik Okulu`nda etkin müzik egitimi aldi. 1979 - 1982 yillari arasinda meslek egitimini tamamladiktan sonra 1986 yilinda kazandigi Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi etkin ögretmenlik egitimini 1990 yilinda tamamladi. Nefesli sazlar (balaban, klarnet, tütek, zurna, obua, saksofon) ve Azerbaycan Yöresel Halk Sazlarini büyük bir ustalikla kullanmaktadir. Rusça`yi da iyi bilen Samedov iyi bir satranç ustasidir ve halen Erenköy Ilkögretim Okulunda Satranç Ögretmeni olarak görev yapmaktadir.Kadiköy Halk Egitim Merkezinde Müzik Direktörlügü yapmaktadir, Eyüboglu Egitim Kurumu`nda Halk Danslari Müzik Direktörlügü, Istanbul Caucas Dance Company`de Müzik Direktörlügünün yani sira Samanyolu TV Müzik Eglence Programlari Azerbaycan Musiki Sorumlusu olarak da görev yapmaktadir.

Samedov son yillarda begeni kazanan Balaban enstrumanini kendi yorumuyla siz müzikseverlere bir albüm olarak sunuyor. "Balaban" adiyla Mega Müzik tarafindan sunulan bu albümde Samedov Azerbaycan Müziginden en seçkin örnekleri sunuyor.

#1 - Şubat 01 2007, 08:43:06
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.