Alternatifim Cafe

Burhan Bey'den soğuk espriler

Discussion started on Magazin

Engin Günaydın, Berlinli izleyicilere hayal kırıklığı yaşattı. Almanya'nın başkenti Berlin'de sahne alan Günaydın, "Ben Bir Mal'ım" adlı gösterisiyle, izleyilerin beklentisine yanıt veremedi.

Avrupa Yakası isimli dizideki başarılı tiplemesiyle dikkat çeken Engin Günaydın, Berlin'de sevenleriyle buluştu. Ancak izleyenler umduklarını bulamadıklarından yakındı. Gösteri sırasında sık sık kendi aralarında da şikayetlerini dile getiren izleyiciler, Günaydın'ın sadece "Avrupa Yakası" dizisindeki tiplemesinden yaptığı örneklemeleri alkışladı.

Günaydın, çoculuk dönemini, Ankara'ya gelişini ve büyük kentteki yaşadığı şaşkınlıkları sahneye taşıdı. 70 yaşındaki kara çarşaflı annesi üzerine yaptığı espriler ise seyirciyi pek sarmadı. Günaydın, annesinin fizik tedavisini ve arkadaşlarına olan yaklaşımını aktardı. Ayrıca katkıda bulunduğu televizyon dizilerini de anlatan Günaydın'ın Berlinli seyirciyle bütünleşmediği yorumu yapıldı.

Günaydın'ı izlemeye gelen Ayşe Tezcan, gösterinin kendisinde hayal kırıklığı yaşattığını söyleyerk, "Günaydın'ı Avrupa Yakası dizisiyla tanıdım. Oradaki esprilerini çok beğeniyorum. Burada da Avrupa Yakası'nda yaptığı esprilerine çok güldüm. Ama onun dışında yaptıkları beni tatmin etmedi. Farklı bir beklentiyle gelmiştim. Ama umduğumu bulamadım. Ben hiç ilginç bulmadım. Benim beklentim daha farklıydı. Daha komik bekliyordum. Sıkıcı buldum" dedi.

Mahmure Demir ise tiyatrodan anladığını ama Günaydın'dan beklediği performansı göremediğini söyledi. Demir, "Ben de tiyatro oynadım. Berlin'deki tiyatroda oynadım. Tiyatroya ve gösteriye ilgim oradan geliyor" ifadelerini kullandı.

Gülşen Alyanak ise tiyatroyu çok sevdiğini, Berlin'e gelen tüm tiyatrocuların gösterilerini izlediğini, ancak Günaydın'ın, beklentisine yanıt vermediğini belirtti. Alyanak, "Beni güldürecek şeyler bekliyordum. Daha fazla bir şeyler bekliyodum. Beklentimin karşılığını alamadım. Çünkü Avrupa Yakası'nı seyrederken insan daha çok gülüyor. Dizideki Burhan tiplemesi daha iyiydi. Onu çok beğeniyorum" şeklinde konuştu.
#1 - Şubat 04 2007, 16:09:43
İmzanız kural dışı.

Vala bu burhan birçok ünlü komedyeni geçti
burhan çok başarılı bi oyuncu ve espirili bi adam.
#2 - Şubat 06 2007, 22:44:02

Ne kadar esprili olduğunu bilemem.Ama Allah için şimdi rolünü iyi yapıyor... ;)
#3 - Şubat 07 2007, 13:14:12

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.