Alternatifim Cafe

İpek ONGUN

Discussion started on Yazarlar

dark

İpek ONGUN
Yerli, Yazar 

Hayatı ;

1961 yılında Amerikan Kız Koleji, Edebiyat Bölümü'nden mezun oldu. İpek Ongun,; yazı hayatına, 1980 yılında başladı.Gençlik romanlarından sonra, gençlere yaşama kültürü ve kişisel gelişim gibi konularda, yardımcı olmasını amaçladığı bir üçlü yazdı. Bu kitapların ilki 1991 yılında TÜYAP'ta "Altın Kitap Ödülü"nü aldı. Ayrıca gençler için yaptığı bu çalışmalar nedeniyle kendisine Rotary Kulübü tarafından "1995-1996 Meslek Hizmetleri Ödülü" verildi. 1998 yılında da Oriflame firmasının 250.000 kişilik bir halk jürisine yaptırdığı anket sonucu yılın en başarılı kadın yazarı seçildi. Evli ve iki kız çocuğu annesi olan yazar, yaşamına Mersin'de devam etmekte.

Tüm Eserleri;
Bir Genç Kızın Gizli Defteri
Arkadaşlar Arasında
Kendi Ayakları Üstünde
Adım Adım Hayata
İşte Hayat
Şimdi Düğün Zamanı
Yarım Elma Gönül Alma
Sabah Pırıltıları
Bir Pırıltıdır Yaşamak
Bu Hayat Sizin
Lütfen Beni Anla

#1 - Ocak 26 2007, 17:42:29

İşte bu yazarın "Bir Geç Kızın Gizli Defteri" adlı serisinin kitapları  bana kitap okuma alışkanlığını kazandırdı.. Şimdi serinin 7.Kitabı çıkmış "Hayat Devam Ediyor" diye.. Hemen alıp okumalıyım. Bu yazarın kitaplarını herkese tavsiye ediyorum.. Sadece çocuk veya ilk gençlik kitapları yok , büyükler için de bir çok kitabı var..
#2 - Ocak 26 2007, 17:46:13
İnsan insan olmalı ki, insanlarla insanca yaşayabilsin.

dark

benimde ortaokul zamanlarında en çok severek okuduğum yazardı..bir genç kızın gizli defteri bugün bile hep aklımdadır..
#3 - Ocak 26 2007, 17:53:04

benimde ortaokul zamanlarında en çok severek okuduğum yazardı..bir genç kızın gizli defteri bugün bile hep aklımdadır..

Akıldan çıkacak gibi değil.. Büyüleyici bi kitap.. Bil ki 70 kere o seriyi baştan okudum. İnanın hiç abartmıyorum. O derece sevdim o seriyi..
#4 - Ocak 26 2007, 17:54:33
« Son Düzenleme: Ocak 27 2007, 10:51:56 Gönderen: TґסּpiĸaŁ »

bende okudum gerçekten çok gzeldi ilk 5 kitap sonra 6.sı çıktı aa ne güzel dedm aldm okudum çok gzel yazmışş hakketen kadn ama 7. kitap okmadım daa blmiorm ama çek uzasın gbi olmşş olannrl bu yüzden BEN okumayı dşnmüorm ama okuup beenrsenzz bana da haber werin :D
#5 - Şubat 09 2007, 18:26:35
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

bende cok sevıorum ve butun kıtaplarınıda okudum ayrıcaaa bir genc kızın gızlı defterı 6.da bıtıı dıe usulydm 7.cıktını yenı duydum hmn almalıyım
#6 - Şubat 15 2007, 18:52:40

_DaRkdreams_

İşte bu yazarın "Bir Geç Kızın Gizli Defteri" adlı serisinin kitapları  bana kitap okuma alışkanlığını kazandırdı.. Şimdi serinin 7.Kitabı çıkmış "Hayat Devam Ediyor" diye.. Hemen alıp okumalıyım. Bu yazarın kitaplarını herkese tavsiye ediyorum.. Sadece çocuk veya ilk gençlik kitapları yok , büyükler için de bir çok kitabı var..
aaaa düğün zamanı vardı en son yenisidemi çıkmış :Ç
....
Bende severim ipek ongunu bir genç kızın gizli defteri bana"da" okuma alışkanlığı kazandırmıştır...Bütün serilerini okudum hatta düğün zamanında Serra Oktayla değil de Özgürle evleniyor diye çok üzülmüştüm :Ç
...
Hayat devam ediyor un konusu ne bilgi verebilir misin biraz?
Merak ettim de... :)
#7 - Şubat 15 2007, 18:57:00

Okumayı Bana Sevdiren Kişi...
#8 - Mayıs 01 2007, 17:37:58
All I want to do is be more like me and be less like you

Yoruldum Çok Yoruldum,
                   Eksik Kaldım Parçalandım.
                   Kurtulmak İstedim Kendimden
                   Ölmeyi Denedim Beceremedim.

_hUh rAsTası_

Genç dimağları zehirleyen,12-13 yaş grubuna hitap eden bir yazar(!) benim görüşümce ..

Fazla iyimser ..

Hayal dünyasında yaşayan,toplumu hanım hanımcık kızlardan ibaret sayan bir sevgi pıtırcığı adeta ..
#9 - Mayıs 01 2007, 18:13:12

Bende o serinin gençlik kitaplar olduğunu düşünmüyorum..Gençlere yönelik kitaplara göre oldukça sade ve çocuksu..
#10 - Mayıs 01 2007, 18:43:15

Bende o serinin gençlik kitaplar olduğunu düşünmüyorum..Gençlere yönelik kitaplara göre oldukça sade ve çocuksu..

"İlk gençlik" kitapları onlar..
#11 - Mayıs 01 2007, 18:58:18

"İlk gençlik" kitapları onlar..
Sonuçta gençlik kitabı..Ben o kitabı 7. sınıftayken okudum ve o zamn bile oldukça yalın gelmişti..Bu benim fikrim..
#12 - Mayıs 01 2007, 19:36:16

fazlasıyla iyimser,hayatı mükemmel olan bazı gençlerin küçücük sorunları büyütme çabalarına tanık olduğumuz,tozpembe,gerçeği pek yansıtmayan romanlar bir genç kızın gizli defteri.dili de oldukça hafif olduğu pek çok gencimizin okuduğu ne yazık ki tek roman..tabi ki okunsun bunlar da,ama başka şeyler de okunsun sadece yalın dilli eserler değil,benim istediğim bu...
ama okudum mu okudum.bana pek bir şey katmasa da sadece merak duygumdan dolayı okudum.başına ne gelecek acaba diyerek okudum.yoksa tabii ki klasik okumak daha faydalı.
#13 - Mayıs 01 2007, 21:01:54
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Ben okuduğumda 4.Sınıftaydım sanırım etkilemesi normal..
#14 - Mayıs 01 2007, 22:38:47

bnd onun kitaplarini seviyorum su ana kdr bir tane okudum ve simdide arkadaslar arasinda yi okuyorum ve cok severek okuyorum tr'ye gelirsem daha fazla alicam
#15 - Mayıs 01 2007, 22:54:08
Gecelerden yalnizlik, sabahlardan ümit aldim
Seslerden degil, direttim cesaret aldim
Gözyaslarindan sarki, karanliktan korku aldim
Icine hüzün, hüzün kattim
Sarki yaptim
  Ben bu sarkiyi sana yazdim!

depresif

11-12 yaş grubuna hitap ediyor. ''Bir Genç Kızın Gizli Defteri''ni okurdum o yaşlarda. O zamanlar güzel geliyordu. Hatta hayranıydım İpek Ongun'un. :)

Ve hatta bir ara mektuplaşıyorduk. :) Gayet ciddiyim. Şaka değil. :)
#16 - Mayıs 01 2007, 23:11:40

PosiTive

tiksinirim.
burjuva kesimi,zengin züppelerin hayatlarını anlatan,gençleri bence yanlış yönlendiren bi yazar.
#17 - Mayıs 07 2007, 20:38:11
« Son Düzenleme: Mart 04 2009, 01:20:35 Gönderen: Positive »

barbie9138

ben okuduğum bir kitap için kafa yormazsam,bir solukta okuyup bitirirsem okuduğum her saniye benim için zaman kaybıdır.
benim gözümde ipek ongunun kitaplarının cin ali serisinden hiçbir farkı yoktur.
#18 - Temmuz 03 2007, 23:25:51

...LaL...

Gençliğe yeni adım atan kızların vazgeçilmezidir.Romanı bitirip bir düşünürseniz size pek de birşey katmadığını da açıkça görebilirsiniz.
Bunlar insanı oyalayan kitaplardır ama insan alışırsa da bu tür kitapların dışına çıkamaz.Çünkü ağır bir dili yoktur ve insana okuması kolay gelir.Bu yüzden yarardan çok zararı olduğunu düşündüğüm bir yazardır.
#19 - Ağustos 13 2007, 04:13:53

ortaokulda benimde elimden düşmezdi kitapları. evet hiçbirşey kazandırmıyo gibi geliyo insana ama bence o yaşlarda okunulabilecek kitaplar yazıyor. ben  ipek ongun kitaplarıyla kardeşime okumayı sevdirebildim doğrusu.
#20 - Mayıs 15 2009, 20:38:12
Geç içime kainat, ben korurum seni..

bebeliğim bununla geçti oğlum.
#21 - Ağustos 20 2010, 20:50:20
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Zeitgeist

Oktay'a aşıktım. KJLASKDJKASDASD Sarışın deyyi. Serra, nasıl Özgür'le evlenirsin mal! diye küfürler yağdırmıştım.
#22 - Ağustos 20 2010, 21:12:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.