Alternatifim Cafe

Hande Yener

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

ben hande yeneri dinlerken dinleniyorum valla kim ne derse desin bilgilerin için tşkr
#51 - Ağustos 01 2006, 09:36:24

her ne kadar son dönemlerde Demet Akalın tahtını aldı olarak gösterilse de ben Hande Yener'i daha önde kabul ediyorum...bi kere her çıkardığı parça hit oldu...kadın tam pop yapıyor...son albumde değişik tarzlara gitti ama ben son video ''Kimbilebilir Aşkı'' yı sevdim :okey
#52 - Aralık 09 2006, 00:57:27
Sana Bir Yalnızın Gözünüden Çaldığım Bir Kaç Damla Yaş Yolladım Bu Sabah Ben İyi Bak Ona...

KADIN ÖLE BÖLE İYİ YER YAPTI KENDİNE SAĞLAM DİNLEYİCİERİ VAR ONLARDAN BİRİDE BENİM SES SÜPER KASETLERİNDEKİ ŞARKILAR SÜPER DAHA NE OLSUN
#53 - Aralık 22 2006, 20:08:44
Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

Şahsen ben Hande Yener i çok severim... dinlerim de... müzik listemden hiçbir zaman eksilmez..
ilk albümden son albüme...
bir kere gerçekten kendini geliştirmeyi biliyor... hep aynı tın tını tın müziği yapıp yedirmeye çalışmıyor...
Türkiyede pek aktif olmayan bir müzik türü ile gayet başarılı bir albüm daha yaptı bence..
ki albüm oldukça başarılı...
kendisini çok sever ve sayarım... .)
#55 - Eylül 06 2007, 13:05:22
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Yeni!
xxx
#56 - Eylül 06 2007, 14:23:32
« Son Düzenleme: Ağustos 26 2009, 15:29:13 Gönderen: S.B.K. »

t-mac

Müzik kalitesi önemlidir bir yerde ancak bana göre tarz daha önemlidir. Sonuçta günümüz teknolojiiyle kalitesiz müzik yapmayan fazla  yok. ( ajdar filan hariç :P )
Ben Hande Yenerin kiplerini izlerken hep Kyle Minogue ve Madonna görüyorum. Bu çk ez!k bir durum  olmalı bir sanatçı için.
Hareketleri, mimikleri,bakışları,  edası ve hatta elbiseleri...

Daha çok yabancı mzik dinlediğim için sanatçıların  kime özendiğini çok rahat bir şekilde seçebiliyorum. Erkek anatçılardan 50 cent'e ve justin Timberlake'e özenenler var mesela ancak isimlerini hatırlamıyorum.

Hande Yener - Kyle Minogue ve Madonna
Petek Dinçöz - Shakira , Jeniffer Lopez , zamanında Britney Spears , ... ( daha var ancak hatırlamıyorum )
Gökçe - Avril Lavigne
Gülşen - Rihanna
Demet  Akalın - Madonna ( bi klibi baştan  sona  aynı resmen )
vs
vs

Neden kendileri olamıyorlar? Çok mu zor diye sormuyorum çünkü biliyorum tarz yaratabilmek zordur. İşte o tarzı yakaladıkalrı an başarılı bir sanatçı olurlar bence. Bu saydıklarımın birbirinden farkı yok benim gözümde ... hepsi çakma  hepsi özenti.

Sonuçta her anlamda batılılaşmanın içindeyiz bunu yadırgamaman lazım. Öz kültürümüzden yakında eser kalmayacak. Halka bunu aşılıyor bu muhterem zatlar. Ve bunu nasıl yapacak?Medya sayesinde.Nasıl yapacak?Aha bu yarım akıllıları devreye sokarak. Beynimize şırıngayla veriyolar,bize balyozla iniyor.Yabancılaşma yaşıyoruz.Önce aşinalık lazım,o da bunar sayesinde oluyor.Piyasaya bir iki tane halk musikisi çalan çıkıyor,bunlara rağbet yüzünden adamlar iş bulamaz hale geliyor.

Neyse,kıssadan hisse;şimdi bi iki tane arkadaş yine nerelere çektini konuyu diyecek ama emperyalizmi/benliğinden çıkıp ona buna özenenleri görmemek için gözlerimizi sıkı sıkı yummamız lazım.
#57 - Eylül 06 2007, 19:34:53

ben hande yeneri cokbeğeniorum özellikle son dönemlerde .. ilk zamanından buqüne bakarsakk tanınmayacak kadar geliştirdi kendini bence şuan için türkçe popta önde qelen isimlerden
#58 - Eylül 06 2007, 19:50:42

yine de dinleyen bizleriz... prim veren de...
Arz-Talep meselesi... ki bugüne kadar istenmeyen kişileri yine biz Halk olarak geldikleri yere gönderdik..
severk dinliyoruz...
#59 - Eylül 07 2007, 12:42:23
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

idare eder
#60 - Ocak 28 2008, 09:48:12
böğürtlenli reçelim =)

sürmeli çocuk

şimdilerde kafasını pembeye boyamış manyak karı :manyak  Hipnoz ediyo (6)
#61 - Mayıs 30 2008, 10:11:54
« Son Düzenleme: Mayıs 30 2008, 10:12:25 Gönderen: Şehr-i Tutsak »

Son imajıyla Marilyn Manson'a benzemiş, kolay değil takdir ettim kendisini.

#62 - Haziran 14 2008, 11:22:18

Kendinisi sevmem lakin işini bilen bir hatun,türkiyede techno müzik yapmaya cesaret etmek kolay kolay kimsenin harci değildir.
Tabiki insanda önce karakter derim.
#63 - Haziran 14 2008, 11:33:23
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Mandalina Kabuğu

Eskiden pek bir severdim.
Hey gidi günler ..
:dondurma
#64 - Haziran 14 2008, 12:52:50

Hande Yener'in 'Pop müzikte devrim yaptım' sözüne Rafet El Roman'ın yanıtı ağır oldu.
Rafet El Roman, Hande Yener'in "ben pop müzikte devrim yaptım" sözünü eleştirdi.

Şafak Karaman'ın müzik programına konuk olan El Roman, "Hande Yener'in pop müzikte devrim yarattım... Yaptığım müzik bir devrimdir sözü için ne diyorsun?" sorusuna sert yanıt verdi.

Rafet El Roman konu ile ilgili olarak "Yok öyle bir şey. Devrimi Türkiye müzik tarihinde daha kimse yaratmadı. Sanatta devrim olmaz. Eğer devrim biri yaptıysa o dediğin isim olamaz.

Devrim yapmak Hande Yener'e mi kaldı.Bunu yaptıysa belki Beethoven yapmıştır...
Türkiye'de Aşık Veysel'ler var. Onlar yapamamış, Hande Yener'mi yapacak.

'YALIN İLE GÖÇER'İ BEĞENİYORUM'

Konuşurken "devrim" kelimesini iyi kullanmak gerekir. Bence kendi de inanmıyor söylediklerine" dedi.

Refet El Roman'ın Şafak Karaman'ın "Türk popunda yeni isimlerden kimleri beğeniyorsun?" sorusuna yanıtı ise Yalın ve Ferhat Göçer oldu.

Bunu söyleyenin yıllardır hep aynı tını da müzik yapan birisinin olması çok komik bir görüntü bence.. .)
En azından Hande gerçek anlamıyla elektronik müzik yapamasa bile bir çok kesime bunu duyuran kişi olmuştur..
Rafet Bey abi'mde ne yapsın sesi soluğu çıkmıyor...du.. eee albüm de geldi ya .) 
#65 - Ağustos 28 2008, 10:43:32

Any_one

Napayım ben bu kadına? Nefret duygularımı bayağı bir yükseltmiştir kendisine karşı. Hay Allah acaba nedendir bu duygum. Kliplerinin hepsinde (çoğunda) neden yabancı birkaç yıl önce yapılmış, tutmuş kliplerin esintisi değil tamamen hepsi görülmektedir. Neden çalıyorsun kadın! Müziklerinin çoğu, kliplerin neden çalıntı! Sen Türk değil misin? İnsan değil misin? Özürlü müsün? Beynin nerede o güzelim sesi ne diye süsleyip kendi emeklerinle karşımıza koymuyorsun? Neden kendi beynini kullan mıyorsun? Korkuyor musun? Yeteneksiz misin? Hayal gücün mü çalışmıyor? Kendin ol. Lütfen. Çakmasın resmen ya. Hande Yener değilsin sen. Tiksiniyorum. Yapma müzik falan. Çalma lan günah. Koyma gözümüzün önüne o klipleri biz yakın zman önce başkalarının ellerinde izledik gülüm. Müziklerinin çoğunu ilk onlardan duyduk biz. Yapma lütfen, çaba sarfet. Öteki Türk şarkıcılara yazık yahu. Adlarını karalatıyorsun. Sanatçı değilsin o kesin, olduğunu düşünenlere de lafım yok artık ne diyeyim. Bırakıyorum kendi haline seni. Kendin olabilmen dileklerimle.

Seven herkesten özür dilerim. Ne zamandır çok kin doluydum.
#66 - Eylül 20 2008, 22:44:03

Napayım ben bu kadına? Nefret duygularımı bayağı bir yükseltmiştir kendisine karşı. Hay Allah acaba nedendir bu duygum. Kliplerinin hepsinde (çoğunda) neden yabancı birkaç yıl önce yapılmış, tutmuş kliplerin esintisi değil tamamen hepsi görülmektedir. Neden çalıyorsun kadın! Müziklerinin çoğu, kliplerin neden çalıntı! Sen Türk değil misin? İnsan değil misin? Özürlü müsün? Beynin nerede o güzelim sesi ne diye süsleyip kendi emeklerinle karşımıza koymuyorsun? Neden kendi beynini kullan mıyorsun? Korkuyor musun? Yeteneksiz misin? Hayal gücün mü çalışmıyor? Kendin ol. Lütfen. Çakmasın resmen ya. Hande Yener değilsin sen. Tiksiniyorum. Yapma müzik falan. Çalma lan günah. Koyma gözümüzün önüne o klipleri biz yakın zman önce başkalarının ellerinde izledik gülüm. Müziklerinin çoğunu ilk onlardan duyduk biz. Yapma lütfen, çaba sarfet. Öteki Türk şarkıcılara yazık yahu. Adlarını karalatıyorsun. Sanatçı değilsin o kesin, olduğunu düşünenlere de lafım yok artık ne diyeyim. Bırakıyorum kendi haline seni. Kendin olabilmen dileklerimle.

Seven herkesten özür dilerim. Ne zamandır çok kin doluydum.

kesinlikle katılıyorum.ayrıca ses+görüntü+kalite sıfır kere sıfır yani sıfırın karesi falan.

iğrenç ya...
#67 - Eylül 20 2008, 22:59:07
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

Any_one

Elime geçse de öldürsem.  :))
Çok seviyorum çok.
#68 - Kasım 23 2008, 19:11:27

Zeitgeist

Beni kimse yenemez, hayır Hande Yener. (6)
#69 - Kasım 23 2008, 20:32:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.