Alternatifim Cafe

Pop dinleyenler neden eziliyor?

Discussion started on Pop

arsenik

yha dünyanın en ii ilacı rock ve rap te ondan :DD: ben mesela rapch yım:D

Allah'ım nick ayrı olay, yorum ayrı.
Tanışak?
#101 - Haziran 25 2009, 17:04:41

Şahsen benim tüm kuzenlerim popçu ve onlarla aynı ortamda olduğumda onların dinlediği şarkıları dinlemek zorunda kalıyorum. ve "ıııy ne kadar sıkıcı bir şarkı" dediğimde "vooov tabi sen rakçısın seni açmaz bunlar" diye kendilerini eziyorlar. Yani ben ezmiyorum, zaten onlar biliyorlar kendi ezikliğini (6)

Ama tabi pop'dan pop'a değişir benim düşüncelerim. Ben öyle pop'muş rock'mış değil de 'enstrüman'a önem veriyorum. İlla ki gitar ya da bateri olacak değil bunun içinde.. saz, ney, keman vs her türe saygım sonsuz ve asla ezmem. Bilgisayarla yapılan müziğe de birşey demiyorum ama o müziğin altında şarkı söylemeye bocalayan pop'çuları eziyorum asıl. Görevini harika yapan pop'çuya saygımız elbet sonsuz..

Ya da popçuların kliplerde 'kadın çıplaklığı' ile ön plana çıkmaları da şarkılarını en baştan zaten kendileri eziyor anlamına gelmiyor mu? Klibi izlerken biz onları görmek zorunda mıyız? Şarkıların 'izlenmesi' için yapılan bu tür saçmalıklar zaten beni ez beni ez diye yalvarmıyor mu? Şarkı kaliteli olsa zaten izlerim, belki klip bomboş olur ama sırf dinlemek için ekrana yapışırım. Notalardan bir an bile birşey kaybetmemek için yapışırsın ekrana, o kadınların bacaklarını izlemek için değil.

Çok uzattım sanki ama tamamen ne düşündüğümü anlattım. Oh! :artis
#102 - Temmuz 04 2009, 02:16:55
Beynimde dans eden hatıraların bacağını nasıl kırabilirim?..

bence pop toplum içinde aşağılanmıo gayet çok da iyi popçular vr kimsede bişey diyemez:Madonna,MİCHAEL JACKSON,BRİTNEY SPEARS,SEZEN AKSU,justin timberlake,demet akalın(zevke göre değişir:D),ajda pekkan,serdar ortaç,tarkan,gwen stefani,christina aguilera saysam sayfalar yetmez... bence popu ve popçuları ezmeye çalışanlar manyak ve uyuşturucu bağımlısı insanlar! bende rock dinliyorum ama pop gayet de güzel ve cool bi tarzdır bence... metallica,amy winehouse,korn yada sonradan gelme gruplar popu ezerler akıllarınca... bence pop toplum içinde ezilmior
#103 - Temmuz 17 2009, 10:22:09

kim kimden üstün ki kimi eziyor?rock/rap dinleyenler adam mı olmuş başımıza ki diğer müzik türlerini eziyorlar?hem de neye güvenerek?
Cevap ?  :dondurma

Cuk Diye Oturmuş , Tebrikler. :dondurma

katılıyorum :okey

üçünüzde haklısınız valla ne diyim xD ama bnde rock dinliorum rock'a laf yok rap'e istediğinizi soyleyin de emineme bulaşmayın:D amaann her tarzı dinlersen olcağı budur metal de dinliom vlla kahretsin napıyım:D nerden nereye geldi xD
ALLAH AŞKINA KİM EZCEK POPU YAAA EMİNEM Mİ :P ZORT KENDİ KOTUNCA EZİYO AKLINCA YOK BİRTNEY'İN ERKEK GİBİ OMUZLARI VAR ELVİS'E BİLE LAF ETTİ DİNLİO OLABİLİRİM AMA TAKDİR ETTİĞİM ANLAMINA GELMEZ... EMİNEM'İ KİM DİNLER Kİ(BEN) ARKA SOKAK SANATÇISI KLİPLERİNDE G.... GOSTERMEKTEN BAŞKA BİŞİ YAPMIYO BİDE POPÇULARA LAF ATIO... TÜM KLİPLERİNDE KIZLARLA OYNAŞIYO POPÇULARDAN HİÇBİR EKSİK YANI YOK O YÜZDEN LAF ETMESİN...
#104 - Temmuz 17 2009, 10:27:21

Eziliyomuymus.? (6)
Beni kimse ezmedi simdiye kadar cok sükür. Aman tahtaya vur ezmesinler. :sizo

BİZİ KİMSE EZEMEZ xD ezeni bende ezerim ne diyebilirki istiyosa popçulara küfür etsin banane ben sadece dinliorum annem babam değiller ya xD

ßenide..:)
#105 - Temmuz 17 2009, 10:29:05

pop dinleyen neden ezilsin ki:)

2si de farklı zevk

ben popta dinliyorum rockta yeri geliyo soft metal

ben hiç eziklik duygusu yaşamadım şahsen:)

ben şahsen gurur duyuyorum xD eminem,britney,korn,linkin park,metallica,slipknot,justin,50 cent hepsini dinledim çok farklı tarzlar... hepside çok guzel hiçde utanmadım slipknotu kapayıp britney dinlemeye xD pop *** değilki neden ezilelim:)
#106 - Temmuz 17 2009, 10:31:30

hiç bir eziklik duygusu yaşamadım şahsen. . :hönk

eğer pop dinlediğim için benim e z i k olduğumu düşünen varsa o onun kendi ezikliğidir. . :hönk

ayrıca herkesin zevklerinin ayrı olabileceğini anlayamayacak kadar geri bi zekaya sahip olduğunu da göstermiş olur. .

#107 - Eylül 20 2009, 20:31:35
(=

ben pop dinlemiyorum rap dinliyorum onun yüzünden sorun yok (6)
#108 - Ekim 16 2009, 22:44:50
« Son Düzenleme: Ekim 16 2009, 22:47:15 Gönderen: Really »

pop dinleyipte ezilen kim var gösterin bana:)
sertleri kafası kaldırmıyodur neden ezilsin:)
herkes gürültüyü kaldıramaz:)
#109 - Ocak 01 2010, 22:35:37
Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım

İlk defa duyduğum ve saçma bulduğum bir terim ayrıca POP müzik piyasayanın geçmişidir.Tek bir katagoride incelenemez cahilliktir.Pop mühzikidihiden neherehefrehet edeheyorum diyen insan zaten daha küçücük bir ergendir asidir aşkın büyüklüğü ve duygular hakkındaki bilgisi yansınıftaki yakışıklı berkeye veya taş elife aşık olup çıkmak teklif edip sırıtarak elele amele gibi dolaşmaktır.Bu yüzden müziğin arkasındaki asiliğin ve gerçek duyguların hep karanlık taraf gibi gösterilen bölümde olduğunu sanarlar ama kendileri Rock müziğin geçmişini bilemeyecek kadarda cahildirler.Evet doğrudur Rock müzik bir başkaldırıdır ama evelden ezelden gelmiş bir şey,madde,olgu değildir.İnsanların sosyo ekonomik halve durumlarından ortaya çıkmıştır.Bunu en başa sararsan başlıktaki ismi Mozart ve benzerleri olarak incelersin bu insanlar bale-Klasik müzik klasmanındaki insanlardır.Ama yaptıkları şey Pop arttan ortaya çıkmamışdır.Görselliği içinde barındırıp duygu ifade eden ritimler yokmudur veya o zamanlardaki soylular sizin deyiminizle bu adamların yaptığı müzikle kıçlarını sallamamışlarmıdır işte bu yüzden onların yaptığıda poptur.Ondan sonra gelicek isimleri zaten kimse bilemiyecek kadar eski zamandadır ama Andwers Sister,Marilyn Monroe'de bir pop eseridir.herşeyin altında yatan görselliktir ve adındanda belli olduğu üzere eğlence dünyasıdır insanları eğlendirmek için bu konuda eser veren herkesde buna bağlıdır.O yüzden bir zamanlar sizin şimdi dediğiniz rock ama basbayağıda pop olan bir madde Rock n Roll kralı olarak Elvis presley gösterilir.En iyi grubu The beatles'tır.Bu şahıslar dönemlerinin başkaldırısını yapmıştır.Rock n Roll'u o döneme göre ser olduğu için bu adı aldılar ama yaptıkları müziğin kökeni poptur.Daha sanatsalını ararsanız Freddie Mercury'li Queen grubudur.Ve şimdi sizin bahsettiğiniz gerçeklik duygusunu arıyorsanız o isimler Led zeppelin ve Pink Floyddur.Alın size baş kaldırı başkaldırı budur her yönüyle karşı gelebilmektir,dalga geçebilmektir.Madonna'nın yaptığıda bir baş kaldırıdır sex kitabı ve like a prayer klibiyle dinden çıkarılması şener şen ve kemal sunalın fimleri bile Rock konusudur aslında onlarda eleştirirler levent kırca olacak o kadar'la bir rock nesnesidir oda eleştirir.Sizin dediğiniz sertlik nedir bazen anlamadığınız sözlerle bile sırf arkasında elektro gitarla yapılmış gürültü benzeri şey var diye kafa salladığınız içinmi hanımlar beyler bu şeye ayak uydurmak özentilikten gelmemekmidir hala sizce müzik başlı başına bir nesnedir içinde barındırdıklarıyla beraber onda veya şunda senin dinlediğin müzikte kullanılan ensturumanlar ondada kullanılır ama sen ne yaptığını bilmeden haakret edersin ki bu müziğe hakaret olur.Herşeyin içinde bulunan mukaddes Pop Arttır.Bu yüzden bu nesne müziği yarattığı için saygı duyulmalıdır.

Diyeceğim şudur ki müzik değişik değildir sözler değişiktir ve bu bugünlerdeki yoğunlaşmaya bağlı olabilir Pink Floyd gibi baba adamlarda aşkla ilgili şarkı yaptı ama bu zamanlardaki yoğunlaşma onların sosyo kısımlarının alınmasıyla oluştu ve hiç gerçekçi durmuyor.Neyse son sözüm şudur ki müzik hep müziktir.Arkasına serttir tabir edilen elektro gitar koyarsan rock saksofon koyarsan blues piyano koyarsan gospel dım tıs doyarsan disco olur.Müzik Müziktir.
#110 - Eylül 05 2010, 01:16:39

AMA ROCK DİNLEYENLER ÇILDIRIYOR BÜTÜN KIZLAR POPCUMU DİYE :)
#111 - Ocak 14 2014, 11:30:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.