Alternatifim Cafe

Türkiye'nin ilk opera starı Hakan Aysev

Discussion started on Klasik Müzik

Türkiye'nin ilk opera starı olarak tanınan ünlü tenor Hakan Aysev, opera aryalarını pop tarzında yorumladığı "İnci Avcıları" isimli albümünü piyasaya çıkardı. Triolia Müzik'in yapımcılığında hazırlanan "İnci Avcıları"nda 6 napoliten parça yer aldı.
Opera aryaları ve napoliten şarkılardan oluşan albümünü daha geniş kitlelere dinletmek amacıyla pop tarzı bir yorumu seçen ünlü tenor, çoksesli müziği yaymayı kendine misyon edindiğini söyledi. "Çoksesli müzik dinleyenler çoksesli ve demokratik düşünürler" diyen Hakan Aysev, "İnci Avcıları" isimli albümünde Ercüment Vural'ın "etnik house" tarzında aranje ettiği opera aryaları ve napoliten şarkılar seslendirdi. 1987'den beri Avrupa'nın birçok ülkesinde sahnelenen operalarda görev alan, 'Othello' ve 'Carmen'de başrol üstlenen Hakan Aysev, halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde görevini sürdürüyor.
#1 - Ocak 15 2007, 19:11:18
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

çok seviom bu adamı biraz geç keşfettim ama!olsunn
#2 - Kasım 20 2007, 20:20:54
karanlık=sessiz

yaklaşık on sene önce ben daha çocuk korosu ve konservatuardayken bu adamla konser vermiştik.. gerçekten çok ii bi tenor.. ama yazık etti kendine.. gerçi o da haklı artık klasik müziğe değer yok yıllarca okusan da ii para kazanamıosun bi yere giremiosun sürünüosun o yüzden magazinselleşme kervanına katıldı malesef o da.. böyle ii sanatçıların tvlerdeki sanatçı müzsvettesi bile olmayan cücüklerin arasına karışmasına sebep olan herkese yazık..
#3 - Kasım 22 2007, 23:22:02

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.