Alternatifim Cafe

El Roman Alman vatandaşı oldu

Discussion started on Magazin

Konserden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rafet El Roman, kendisinin ve ailesinin yaklaşık 30 yıldır Almanya'da yaşadığını belirterek şunları söyledi:

''Alman Hükümeti çifte vatandaşlık uygulamasını kaldırarak bize bir tercih yapma zorunluluğu getirdi. Benim de İngiltere'de yaşadığım bir vize sorunu vardı. Konser için gittim, resmen bizi kapı dışarı ettiler. Yurt dışındaki konserler için zamanında vize alamıyordum. Artık Alman vatandaşlığına geçtim ve bu sorunu çözdüm. Şimdi rahatlıkla vize alabiliyorum.''
#1 - Ocak 03 2007, 13:30:08
İmzanız kural dışı.

_BoDdAh_

bahane de hazır  :öff ii halt etmiş ne dielim..
#2 - Ocak 03 2007, 14:24:53

istenilse tekrar türk vatandaşlığına geçilebiliyomuş.... ordaki haklardan yararlanmak içindir herhalde anlayışla karşılarımm..... zaten  türklükle müslümanlıkla alakası olmayıpta kimlikte yazsa nolur yazmasa nolur
#3 - Ocak 03 2007, 14:33:16
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

YAW MACERA DOLU AMERIKA DIYEN ,BAK CAHIL MEHMET BIRAK SEN KOYUNU BURASI NEW YORK AMERIKA DIYEN ADAMDAN TURKLUK BEKLEYEMEYIZ ZATEN..BIRAKIN NE *** OLDUGU BELLI OLDU ISTE... :ban
#4 - Ocak 04 2007, 04:06:34

MaNgA_111111

http://[color=orange][/color] Ah rAfEt eL RoMan aH BiR ViZe aLmAk iÇiN Mi bİr gEvUr oLDuN HaDi aMeRiKa oLsA TaMaMdA aLmAn lAr aNlAyIşSıZ BeNcE... :hih: :dede :kırbaç
#5 - Ocak 06 2007, 22:29:39

VALLA KARDESIM ACAYIP SACMALAMISSIN..BUNUN ALMAN VE YA AMERIKALIYLA BI ILGISI YOK.BU TAMAMEN R.EL ROMANIN BASKA BI UYRUGUN VATANDASI OLMASI..SEN DE VARYA... ANLAYISLA NE ALAKASI VAR???
#6 - Ocak 07 2007, 04:25:22

Neyi tartıştığınızı pek anlamadım ama, Rafet El Roman ın yaptığı hadi yanlış diyelim ona gelinceye kadar daha neleri var. Yapmayın; çocuğum amerikan vatandaşı olsun diye sırf ABD ye doğum yapmaya gidenleri unuttunuz galiba. Adamın yaptığı yaşadığı sorunlara bir çözüm bulmak ve başarmış ta. Gittiği yerlerde bu insan türk insanına ulaşmayacak mı? O bi sanatçı ve daha da ilginci Almanya da yaşıyor. Orda yaşayıp da alman vatandaşı olan binlerce insan var. Garip bir şekilde saldırmanızı anlayamadım doğrusu.
#7 - Ocak 07 2007, 13:14:12
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

Sweetcino

huseyın şen hocamızın dedıgı gıbı çocuğum amerikan vatandaşı olsun diye sırf ABD ye doğum yapmaya gidenlerı unutmamak gerekıyor ... saygı duymak gerekıyor adamın fıkrı dınını yasıyacagı ulkeyı secımınde kımseye karsı gelemeyız herkesın fıkırlerı ve goruslerıne saygılı olmak gerekıyor ...
#8 - Ocak 11 2007, 10:07:30

bıraktı gitti orda yaşıyor zaten bir sempati duyuyosa bence herkesin özgür iradesi olabilir
#9 - Ocak 11 2007, 18:33:32
Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.