Alternatifim Cafe

Düşünce Özgürlüğünün Sınırları Olmalı mı Olmamalı mı???

Discussion started on Konu Dışı

!_By_Gizli_!

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...
Kendileri Ödev konum olurda yardımlarınızı bekliyoreum arkadaslar... :P
#1 - Aralık 11 2006, 11:44:50

Düşünceler kişiye özeldir ve bir sınırı olmamıştır..yoktur ve olamaz. Bir düşün..neler düşündüğüne kim karışabilir ve seni onu düşünmekten alıkoyabilir..ama eğer o düşünceleri sözcüklere dökersen, yani bir kez ağzından çıktıktan sonra seni bağlarlar. Dolayısıyla istediğini düşünebilirsin ama her istediğini söyleyemezsin çünkü insan sözlerinden sorumludur..ama düşünceler sınırsız bir özgürlük aracıdır insana.
#2 - Aralık 11 2006, 12:00:45
« Son Düzenleme: Aralık 11 2006, 13:11:47 Gönderen: komiksey »

özgürlük sorumlulugunu alabildiğin şeyleri yapmaktır

yani sonucuna katlanabildiğin şeyleri yapmak..

düşüncende zihninin ne kadar büyük olduguyla ilgilidir.

sorunlulugunu alabildiğin şeyler zihninin büyüklüğüyle bir aradaysa düşüncenin sınırı olmaz

yok ikisinden biri varsa sınırları çizmişsindir sen.
#3 - Aralık 11 2006, 12:05:43
« Son Düzenleme: Aralık 11 2006, 12:07:20 Gönderen: nfs »
๒єภเ รєש๓єк เçเภ קг๏ﻮгค๓lคภ๓ค ๔єשгєlєгเภเ אคкคгı๓!!

UYARILDIM : ))) İMZA YOK: )) Üstad Kafamı Bozma :sopa Yap Bi İmza En Şekilinden :urfa By TrAiToR :artis

Her insanın düşünme ve düşüncelerini açıklama özgürlüğü vardır ve olmalıdır ama bu iş elbette belli kalıplar içinde yapılmalıdır, düşünce ne olursa olsun başkalarının haklarına gasp edecek ve hakaret boyutuna varmayacak şekilde ifade edilmelidir.
#4 - Aralık 11 2006, 12:06:25

İnsanların düşünceleri kendine özeldir.Her Kişinin düşünceleri bir değildir.Her hangi bir konuda herkes aynı düşünceye sahip olamaz ve herkes karşısındaki insanın düşüncelerine saygı duymalıdır.Kimse kimsenin düşünce ve görüşlerini kısıtlayamaz.
#5 - Aralık 11 2006, 12:24:30
Programmer: CS3-CS4

Özgürlük başkalarının düşüncelerine fikrine hayatlarına kast etmeden yaşama biçimidir.Uygulama yaparken kamusal yasalara veya insanlara zarar vermedikçe ne düşünürsen düşün aklın hayalin mantığın sınırı yoktur.Bu ülkede düşünce özgürlüğü yok orası başka.
#6 - Aralık 11 2006, 13:08:17

C_R_A_Z_Y

başkalarının düşünce  özgürlüğünü kısıtlamayacak  şekilde yönetilen bir ülke varsa, orda özgürlük ve düşüncenin sınırı yoktur.. 
#7 - Aralık 11 2006, 15:31:04

ben anlamam ki
yorum yapamıyorum
#8 - Aralık 11 2006, 16:32:43

Konu başLığının içinde zaten ÖZGÜRLÜK keLimesi yer aLıyor
ÖzgürLük oLan hiç biyerde sınırLama oLmaz
İstediğin kadar geniş düşünebiLirsin :okey
#9 - Aralık 11 2006, 20:41:22
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

özgürlüğün bittiği yer baskasının hakkının basladığı yerdir...ama düşüncede hak felan yoktur...bunu uzatarak daha geniş kapsamlı yapabilirsin
#10 - Aralık 11 2006, 21:28:02
İnSaN VaR OlDuKçA EvRENdEkİ DüZeN DeĞiŞmEz

essgi

senin düşüncen kimse buna karşı çıkamz.. onun içinde sınır olması saçma olur..
düşünce özgürlüğü sınırsızdır.
#11 - Aralık 14 2006, 20:56:15

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.