Alternatifim Cafe

Sen Hiç Babanın Ölümünü İzledin mi ?

Discussion started on Garip Olaylar

dark

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim..evet ben babamı kaybettim ama bu benim hikayem değil..bu sadece alıntı bir hikaye..başına not düştüm ama yanlış anlama olmuş..düzeltmek istedim ve burda belirtmek istedim okuyacak arkadaşlar için..

Bu gerçek bir olaydan alıntıdır..

Bazı anlar vardır hafızanızdan 1 günde silinir , bazı anlar vardırki HAYAT BOYU hafızanızın bir köşesine damgalanmıştır.Anlatacağım hikaye tamamen gerçek olup bizzat başımdan geçmiştir.

Yıl 2002 Haziran ayı, üniversite 1.sınıftayım , ailem çok mutlu çünkü onların emeklerini boşa çıkartmadım ve üniversiteyi kazanmıştım.Herşey çok güzeldi taaki aralık ayına kadar.Birgün babam ve annem eve geldi babamın elinde kocaman bir dosya içinde birsürü şeyler yazıyor.Dosyaya baktım üzerinde 9 Eylül Hastanesi yazıyor,şaşırdım hayrola ne oldu diye sordum babam.Birşey yok sadece kontrole gittim dedi ama yapılan kontrollerden 2 hafta sonra babama KLL Kronik Lenfositer Lösemi teşhisi konuldu.Yani babam kan kanserine yakalanmıştı.Yutkunmak istedim yutkunamadım,ağlamak istedim ağlayamadım, sigara içmek istedim içemedim, nefes almak istedim alamadım
öyle bir şok geçirdimki... Televizyonlardan duyduğum bu tür vakalara babamda yakalanmıştı.

Devamlı İç Hastalıkları kitaplarını okur olmuştum , doktor olan aile dostlarımız bize neyin ne olduğunu detaylı birşekilde anlatıyordu.Sanki yarı doktor olmuş gibiydim
yapılan kan sayımlarındaki tüm terimleri ezberlemişim neyin ne olduğunu rahatça anlayabiliyordum ama Kronik Lösemide beklenen yaşam süresi 4 yılmış.Babam çok metanetli ve sakindi ama ben onun gibi olamıyordum devamlı içinden ''neden allahım neden'' '' Bu babam gibi bir insana haksızlık '' diye sayıklanıyordum.

Aradan 4 yıl geçti ve babamın vücudunda ödemler oluşmaya başladı , vücudu devamlı su topluyor nefes darlığı çekmeye başlıyor sosyal yaşamı imkansız hale gelmeye başlamıştı,
hastaneye gittik ve doktor hastaneye yatmamızın gerektiğini söyledi.Ödemler için tedaviler başladı , bayrama ise 1 haftalık bir süre vardı, ödem için tedaviler 3-4 gün sürer ve bayramda bi yerlere gideriz diye planlar yapıyorduk,1.gün 2.gün 3.gün .... herşey çok güzeldi ama biz hastanede kaldıkça babamın durumu kötüye gitmeye başladı.
15.gün oldu babam bilincini yitirdi,bizleri tanımıyordu devamlı halisinasyonlar görüyordu,çok şiddetli ağrılar çekiyor , uyuyamıyor göz kapakları kapanmıyor,gözlerinin sadece beyaz kısmı görünüyordu.Aşırı derecede nefes darlığı oluşmaya başlamıştı,doktorlar babamın enfeksiyon kaptığını hatta bu enfeksiyonun zatüüreye dönüştüğünü söylediler.Kanserli hastalarda ufak bir
soğuk algınlığı hayati problem yaratırken babamın zatüre olduğu söylendi.Hastaneye girdiğimiz ilk günden 15.güne kadar babam hergün eriyordu,hızla kilo kaybediyordu,kan değerleri aşırı derecede düşmüş ve bilincini yitirdiği için kendi kendine konuşuyor '' Toprakları üstümden çekin '' diyordu , babam bu tür rüyalar görüyor hep sarı yapraklı ağaçlardan ve topraktan söz ediyordu devamlı ateşi çıkıyor ağrıları çok şiddetli olmaya başlamıştı , hemşire hanım babama morfin yapıyordu, Heyet toplandı ve beni bir köşeye çektiler , bana herşey için hazırlıklı ve metanetli olmamı söylediler , duyduğum bu sözlere inanamıyordum.Delicesine ağlamak istiyordum ama ağlayacak gücüm bile kalmamıştı,sinirden ellerim titriyor hatta bu sinir gülme krizine neden oluyordu.Doktorlar bababamı yoğun bakıma sevkettiler.Dahiliye Yoğun Bakıma yatırdılar.Babama devamlı trombosit ve kan nakli yapılıyordu , bir yandanda yüksek dereceli antibiyotiklerle enfeksiyonla savaşıyordu.30 dakika müsade edilen yoğun bakım ziyaretinde babamın uyutulduğunu ve solunumunu bir makina tarafından yapıldığını gördüm.Bitkisel hayata girmişti , enfeksiyonlar ve hastalık hızlı moda geçmiş vücudun heryerini sarıyordu.Metanetli oldum , dua ettim kan gerekiyosa kan , trombosit gerekiyosa trombosit , kısacası ne gerekiyosa hepsini sağladım , gece gündüz dua ettim.

Ama 3 Kasım 2006 saat 16.50 de 9 Eylül Dahiliye Yoğun Bakımdan doktor telefon açtı ve babamın vefat ettiğini söyledi.Öylece kala kaldım,doktorun sözünün üstüne birşey söyleyemedim,artık babam yoktu,hayat boyu hiçbir tartışmamızın olmadığı devamlı arkadaş gibi olduğum babam artık yoktu.İnanamadım taaki cenazesini görene kadar inanamadım.

Ama en çok inanamadığım olay ise , babam hastaneye yatmadan 3 gün önce gördüğüm rüyaydı.Rüyamda bir kadın sesi BABAMIN 1 AY SONRA VEFAT EDECEĞİNİ BANA SÖYLEMESİYDİ.

Ruhun Şad Olsun BABACIM
#1 - Aralık 03 2006, 18:22:25
« Son Düzenleme: Aralık 05 2006, 13:31:23 Gönderen: dArK »

başın sağolsun ya.çokkötü oldum okuyunca bile insan üzülüyor  X(  :ühü
#2 - Aralık 04 2006, 18:01:15
en büyük sevda sözü s.. çekmektir!
senimi sevdiler?şimdi söyle nerdeler?
tv dediğin bir bktr çkıp içine sçmayan gt yoktur :)

Leyla abla ne dicemi bilemedim...Çok acı bi durum...

Ve çok da tuhaf gerçekten...

Yüreği temiz insanlar yaşar sanırım bu tür olayları.

Başın sağolsun ... Mekanı cennet olsun babanın...
#3 - Aralık 04 2006, 19:20:03

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

başın sağolsun arkadaşım.... inşallah mekanı cennet olur hep beraber cennette buluşursunuz... BU DÜNYA HAYATI GELİP GEÇİCİ BİR MİSAFİRHANEDİR.... ASIL MEKAN AHİRETTİR
#4 - Aralık 05 2006, 11:39:09
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

geçmiş olsun leyla.. gerçekten çok üzüldüm

mekanı cennet olsun.

çok duygulu anlatmıssın. Allah sana ve yakınlarına sabır versin tekrar geçmiş olsun..
#5 - Aralık 05 2006, 11:53:21
Programmer: CS3-CS4

bende okudum gerçekten çok üzücü...Allah rahmet eylesin ruhu şad olsun mekanı cennet olsun...
#6 - Aralık 05 2006, 12:00:36
Sana Bir Yalnızın Gözünüden Çaldığım Bir Kaç Damla Yaş Yolladım Bu Sabah Ben İyi Bak Ona...

Başın sağolsun Leyla ablacım cidden çok üzüldüm

Mekanı Cennet Olsun

bende arda arda 2 yakınımı kaybettim ve birini kanserden kaybettim bazen hayatta beklenmedik şeyler çıkıyor insanın karşısına
#7 - Aralık 05 2006, 12:04:15

AbLacIm basın saoLsun...
mEKanı cennet oLsun..
ALLAH sabır versin..
#8 - Aralık 09 2006, 09:17:42
İmzanız kural dışı.

çok kötü bişii ya
#9 - Aralık 09 2006, 12:54:05
aLdIm vErDiM
                               bEn sEnİ yEnDiM
                                      kAçTıM sAtTıM
                                             bEş pArAyA sAtTıM

:ühü Başın saolsun..
#10 - Ocak 27 2007, 16:06:50
İmza kural dışı (En fazla 3 smile !)

gercekten cok kotu ALLAH KIMSENIN  BASINA VERMESIN  (AMİN)
#11 - Şubat 03 2007, 20:55:39
BU MEMLEKETİN EKMEĞİNİ YİYİP İHANET EDEN,
   BİR GÜN MUTLAKA EKMEĞİNİ YEDİĞİ YERDEN
                         KURŞUNU YER

gerçekten çok kötü bi durum aklıma bile getiremiom başın sagolsun dark abla allah rahmet eylesin
#12 - Şubat 05 2007, 13:18:37

insan bazı şeylerin değerini geç anlıyor.sevdiklerimiz de öyle.aslında ne kadar değerli olduklarını biliyoruz ama onlara hiç birşey olmayacak gibi geliyor.sanki onlar hep yaşayacaklarmış gibi.onlara bir şey olduğunda biz de yaşamayacağız gibi.ama oluyor işte.hayat bir şekilde devam ediyor.acılar tükenmese de bir yerden sonra kabuk bağlamaya başlıyor...
#13 - Şubat 05 2007, 15:34:38

:ühü mekanı cennet olur inşallah.
#14 - Şubat 06 2007, 21:02:48

Allah kimsenin başına DERMANSIZ dert vermesin.ben amcamı yakın zamanda beyin tümöründen kaybettim.napalım Allah 'ın takdiri. O nasıl öleceğimizi buyurursa öle ölürüz.bu elimizde diil
#15 - Temmuz 24 2007, 21:53:19

ben de gerçekten üzgünüm benim babam da 4 ay önce öldü herkesin başı sağolsun ben de babamın ölümünü öğrendiğimde şok oldum ağlayamadım ben de babamı severdim ama belli etmezdim
#16 - Temmuz 25 2010, 19:41:38
Bir kişi ölür, bin kişi doğar!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.