Alternatifim Cafe

Ferhan Şensoy'un Talihsiz Açıklaması

Discussion started on Haberler

yazık başka birşey söyLeyemiyo insan..
bu tür insanLar bu hükümetten, üLkeyi yönetenLerden hoşnut değiLLerse eğer
başka üLkeLere gidebiLirLer meseLa..
kimseyi zorLa tutmuyo kimse..
#76 - Kasım 26 2006, 16:25:16
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

YA YAZMIYIM DİYORUM YİNE OLMUYO..NEDEN ÖNCEKİ YORUMLARIMIZA BAKMIYORSUNUZ ARKADAŞLAR
KİM DEMİŞ BU ÜLKEDE KALMAK İÇİN HÜKÜMETİNİ SEVMEK LAZIM DİYE YAA???
O ZAMAN HİÇBİRİMİZİN BU ÜLKEDE KALMAMASI LAZIM!!!
HEPİMİZİN DE SEVMEDİĞİ BİR HÜKÜMET OLMUŞTUR NE DE OLSA..
ÜSTELİK BU ADAM SADECE ÜLKESİ İÇİN KONUŞUYOR..TUTUP DA KENDİ ÇIKARINI KOLLAMIYOR VE
SIRF HÜKÜMETİ BEĞENMEDİ DİYE ÜLKESİNDEN KOVMAYA KALKIYORSUNUZ??!!!
O BİR AYDIN DEĞİL TEKRAR SÖYLÜYORUM, O SADECE ÜLKESİNİ SEVEN BİR SANATÇI..
VE HANGİNİZ HAYATINDA BİR GÜN OLSUN ARGO BİR SÖZCÜK KULLANMADAN KONUŞTU DA
BAŞKALARINA KONUŞMAYI ÖĞRETİYORSUNUZ.
KEŞKE HERKES ONUN KADAR ÜLKESİNİ SEVEBİLSEYDİ!!!
#77 - Kasım 26 2006, 16:41:05

eslem

ülkesinin bi kısmını seviyo olabilir bak o doğru ama bu diğerlerine hakaret etmesini gerektirmiyo
ayrıca arkadaşım herkes kendi yorumunu yapıyo önceki yorumları okumuyosunuz derken herkes seni mi ölçü almalı anlayamadım  :S
#78 - Kasım 26 2006, 16:49:14
« Son Düzenleme: Kasım 26 2006, 16:52:10 Gönderen: eslem »

hayır herkes beni ölçü almalı falan demiyorum asla...söylediklerim başka yöne sapmasın
sadece sordukları abesle iştigal soruların cevapları bizim yorumlarda var diyorum..
yani bu neden böyle, şu neden böyle değil , tarzı yazıların aynından 40 tane yazmazlar o zaman..farklı yorumlar getirebilirler ki biz de okuyalım...ayrıca tekrar oluyor ama , umarım son kez yazıyorum artık bu konuya beni ilgilendiren bir yazı olmadığı sürece, onun söylediklerinden nasıl ülkenin bir kısmını sevme anlamı çıkarıyorsunuz onu anlamıyorum..bu durumda sen de bu yazdıklarınla diğer bir kısmını seviyor olursun ki buna ok diyorsan ben sadece susuyorum
kimseye bir düşmanlığım ya da adama bir akrabalığım falan yok..ama körükörüne nefret beni çıldırtıyor..işte bu asla bizim dinimizin bir getirisi olamayacğı için konuşuyoruz...yine de artık tamam burda kesiyorum çünkü kendimle çelişmeye başlıycam..bence din kişiyle Allah arasındadr çünkü ve sabredip okuyan herkese teşekkürler
#79 - Kasım 26 2006, 17:15:26

vaLLa sevmiyosa bu kadar yerLere düşürüyosa eğer yiyip içtiği memLeketini kim
gitmek isterse gider haLa sözümün arkasındayım..
ne yani başbakanın eşinin başörtüsünden sanane
sana hiç bir zararı yada yararı yok
sanatçı dediğimiz bizim geniş fikirLi diye biLdiğimiz insanLar böyLe konuşunca
şaşırmamak eLde değiL..
#80 - Kasım 26 2006, 18:46:06
« Son Düzenleme: Kasım 26 2006, 18:46:57 Gönderen: SaGoMaNiA »
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

eğer senin dediğin gibi oLsaydı ülkenin 4/3 ü başka ülkelere gitmek zorunda kalırdı.. çünkü akp nin aldığı oy sadece türkiyenin 4/1 ...
#81 - Kasım 26 2006, 20:24:25
DÜNYAYI YENENLERİN YENİLDİĞİ YER
ÇANAKKALE

Bu yazdığında nerde mantık var?Muhalefet denen bir şey var sanırım anlamını bilmiyorsun.Bir ülkenin vatandaşları aynı ideoloji içerisinde oldukları içinmi yaşar o ülkede?Saçmalama bence.Farklı sentezler içinde insanlar hayatlarını sürdürürler.Ama aynı ülkenin vatandaşı olarak ama aynı milletten olarak.İdeoloji farklı bir şey.Kaldıki T.C farklı kimlikleri görüşleri bir arada bulundurmayı başaran ülkelerden biridir.Umarım anlatabilmişimdir.

#82 - Kasım 26 2006, 21:39:36

Bu yazdığında nerde mantık var?Muhalefet denen bir şey var sanırım anlamını bilmiyorsun.Bir ülkenin vatandaşları aynı ideoloji içerisinde oldukları içinmi yaşar o ülkede?Saçmalama bence.Farklı sentezler içinde insanlar hayatlarını sürdürürler.Ama aynı ülkenin vatandaşı olarak ama aynı milletten olarak.İdeoloji farklı bir şey.Kaldıki T.C farklı kimlikleri görüşleri bir arada bulundurmayı başaran ülkelerden biridir.Umarım anlatabilmişimdir.

Eline sağlık  :okey
Ama eminim anlatamamışsındır  :öff
Ne de olsa anlaşıldığın kadarsın
#83 - Kasım 26 2006, 21:43:39

Alıntı
Ama eminim anlatamamışsındır   
Ne de olsa anlaşıldığın kadarsın

Fazla zekisin sanırım...
Başkaları hakkında bukadar kesin konuşabildiğine göre kesin(!)
#84 - Kasım 26 2006, 21:48:40

Sen daha çok zekisin ki benim söylemediğim hatta düşünmediğim birşeyi benim yerime düşünebiliyorsun
Tebrikler
#85 - Kasım 26 2006, 21:50:45

Sen daha çok zekisin ki benim söylemediğim hatta düşünmediğim birşeyi benim yerime düşünebiliyorsun
Tebrikler

Ozaman sende kendini ifade edememe sorunu var.İstersen yazdığını bir daha oku ne demek istediğin gayet açık.
#86 - Kasım 26 2006, 21:53:43
« Son Düzenleme: Kasım 26 2006, 21:55:24 Gönderen: S.B.K. »

Konu başlığı doğrultusunda anlamayanlar için sözlerimi açıklıyorum.. Özellikle din ve inanç gibi çoğu insan tarafından tartışmaya açık olmayan konulardan bahsederken, sen ne kadar madalyonun diğer yüzlerini anlatsan da.. belli konularda sabit fikre kapılmış insanlar duymak istemezler ve dinlemeyebilirler. O yüzden ne dediğini de tam olarak anlamazlar ve bu da sanırım sorunu cevaplar. Yani sen sayfalarca da anlatsan kişi onların arasından seçici bir hafızayla işine gelenleri alır. Yine anlamayan varsa başka birşey yapamam..yardım alsınlar.
not=Demek istediklerimi bile benden iyi bildiğine göre bundan sonra ben susayım sen benim yerime konuşursun
#87 - Kasım 26 2006, 22:00:28

Konu başlığı doğrultusunda anlamayanlar için sözlerimi açıklıyorum.. Özellikle din ve inanç gibi çoğu insan tarafından tartışmaya açık olmayan konulardan bahsederken, sen ne kadar madalyonun diğer yüzlerini anlatsan da.. belli konularda sabit fikre kapılmış insanlar duymak istemezler ve dinlemeyebilirler. O yüzden ne dediğini de tam olarak anlamazlar ve bu da sanırım sorunu cevaplar. Yani sen sayfalarca da anlatsan kişi onların arasından seçici bir hafızayla işine gelenleri alır. Yine anlamayan varsa başka birşey yapamam..yardım alsınlar.
not=Demek istediklerimi bile benden iyi bildiğine göre bundan sonra ben susayım sen benim yerime konuşursun

Ya sende ozaman harbi iletişim problemi var milleti çok salak sanıyosun sanırım.Kendi yazdıklarındn çıkan anlamları sen bilmiyorsun sonra kendini kurtarmak için açıklıyosun yani açıkladığını sanıyosun oysaki gayet açık ve net.
Ya düşünmedne yazıyosun yada başka birşey ben akıl erdiremiyorum.
Demek istediklerini zaten bilmek zorundayım çünkü ayzdığın şeyler demek istediklerini anlatır yani böyle olmalı ama senin yazdığında böyle bir şey yok.
Bundan sonra düşünerek yazarsın sonradn pişman olacağın şeyler yazmazsın.Dediklerini herkes anlıyo inan buna.Yardım gerektirecek cümler değil buna inanabilirsin.
Neyse saygılar iyi akşamlar...
#88 - Kasım 26 2006, 22:11:18
« Son Düzenleme: Kasım 26 2006, 22:14:02 Gönderen: S.B.K. »

bir şeyler söyliyceksen özele yaz çünkü daha fazla seninle burda tartışmıycam
hakaret etmeyi sevmem ettirtmem de..bunu bi anla..
kimseyi salak yerine koymuyorum aksine sen benim söylediklerimi onlara kafana göre aksettirerek böyle düşündürtmeye çalışıyor ve salak yerine koyuyorsun.. bütün sözlerimin arkasındayım..ben pişmanlık duyacağım şeyler söylemem..söylesem de inkar etmem..senden veya kimseden korkum yokki kıvırayım..biraz düşün de konuş...akıl erdiremediğni kendin söylemişsin yorum yok..demekki çok gezmek zeka küpü yapmıyomuş kardeş..iyi akşamlar
#89 - Kasım 26 2006, 22:20:28

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.