Alternatifim Cafe

Ferhan Şensoy'un Talihsiz Açıklaması

Discussion started on Haberler

Madem bu kadar gereksiz ve gereksisizbiz s.bk senin ne işin var çok gereklisin ya?
#51 - Kasım 24 2006, 21:25:58

çok talihsizce bi açıklama yapmış severdim eskiden izlerdim programlarını ama bu tür biri olduğunu bilmezdim bu ferhan şensoyun

yorum yapmaya bile değmez kaala almıyorum kadri kardeşime katılıyorum ilk mesajında yazdıklarına :okey
#52 - Kasım 24 2006, 21:29:08
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

TuRKuaZz

Adam çıkıp ananıza sövse AYDINdır söver dersiniz. (6)

#53 - Kasım 24 2006, 21:32:34

Seni şiddetle kınıyorum ve şilkayet ediyorum terbiyesiz seni!
#54 - Kasım 24 2006, 21:33:13

contramal_us

adi adam kimi gecirsinler cankayaya

ibrahim tatlısesle hülya avşarımı

m.a erbille_ seda sayanı mı_?

#55 - Kasım 24 2006, 21:37:54

yani ne alakaa
#56 - Kasım 24 2006, 21:42:13
İmzanız kural dışı.

ya bu konu kapanabilir mi lütfen...yoksa çok fazla tatsızlıklar yaşanacak hala neden devam ediyor akıl sır erdiremiyrum kilitlensin konu :yanlis :yanlis
#57 - Kasım 24 2006, 21:45:58
Sana Bir Yalnızın Gözünüden Çaldığım Bir Kaç Damla Yaş Yolladım Bu Sabah Ben İyi Bak Ona...

contramal_us

yani ne alakaa

ne alaka mı?    kimi gecirsinler?   

baykal mı?   <_<

agar mı ? <_<

mumcu?  <_<

bahceli mi?  <_<

uzan mı?  <_<

kardeş bahceli gitmedikce partime oy yok ecevitin yanında ceket düymeleyim herşeye kafa salladı

bize TÜRKEŞLER  ÖZALLAR LAZIM
#58 - Kasım 24 2006, 21:46:41

Madem bu kadar gereksiz ve gereksisizbiz s.bk senin ne işin var çok gereklisin ya?

bidediği dierini tutmayan anti-zeki yorumalrını okumak için...
#59 - Kasım 24 2006, 21:48:08

eslem

ya konu nereye gidiyo be kardeşler şimdi bahçelinin ecevit sempatisine falan girersek iş uzar

konu kapanmasın amacı doğrultusunda ilerlesin
#60 - Kasım 24 2006, 21:48:44

TuRKuaZz

Ferhan Şensoy (Onun gibi AYDIN - Zeki takım) - Recep Tayyip Erdoğan (Çok değerli,kıymetli başbakanımız bir o kadarda halkla konuşmasını bilmeyen) al birini vur ötekisine.

Biri nerden geldiğini gelmişini geçmişini unutan dinini yaşamak isteyenleri 2. sınıf yapan hatta hiç saymayan, bu ülkede zorla CUMHURİYET - LAİKLİK - ATATÜRK düşmanı yaratmak isteyen SÖZDE AYDIN!!!

Diğeri de DİN ÜZERİNDEN SİYASET yapan kadrodan gelen, hala DİN ÜZERİNDEN SİYASET yapan ama oy aldığı kesimi takmayan AB ve ABD yaltakçısı herşeye peşkeş çeken.

Yeter yahu bıktık sizden nedir çektiğimiz.  :öff
#61 - Kasım 24 2006, 21:52:51

TuRKuaZz

yani ne alakaa

ne alaka mı?    kimi gecirsinler?   

baykal mı?   <_<

agar mı ? <_<

mumcu?  <_<

bahceli mi?  <_<

uzan mı?  <_<

kardeş bahceli gitmedikce partime oy yok ecevitin yanında ceket düymeleyim herşeye kafa salladı

bize TÜRKEŞLER  ÖZALLAR LAZIM

Özal'ı da gördük.

Bahçeli ceketini düğmeleyecek tabiki karşısındaki başbakanı adam orda ÜLKÜCÜ terbiyesini koyuyor. (Bahçeli'yi savunmuyorum)
Diğer konular ayrı.

Adam gibi adam ÜMİT ÖZDAĞ  :yeah :yeah
#62 - Kasım 24 2006, 21:55:46

contramal_us

Ferhan Şensoy (Onun gibi AYDIN - Zeki takım) - Recep Tayyip Erdoğan (Çok değerli,kıymetli başbakanımız bir o kadarda halkla konuşmasını bilmeyen) al birini vur ötekisine.

Biri nerden geldiğini gelmişini geçmişini unutan dinini yaşamak isteyenleri 2. sınıf yapan hatta hiç saymayan, bu ülkede zorla CUMHURİYET - LAİKLİK - ATATÜRK düşmanı yaratmak isteyen SÖZDE AYDIN!!!

Diğeri de DİN ÜZERİNDEN SİYASET yapan kadrodan gelen, hala DİN ÜZERİNDEN SİYASET yapan ama oy aldığı kesimi takmayan AB ve ABD yaltakçısı herşeye peşkeş çeken.

Yeter yahu bıktık sizden nedir çektiğimiz.  :öff

KARDEŞ YAZDIKLARINA CANI GÖNÜLDEN KATILIYORUM AMA....................

BANA BİR SİYASETCİ GÖSTERSENE ADAM GİBİ ADAM OLAN KİM VAR    ?

#63 - Kasım 24 2006, 21:56:47

şu cümLeLeri cem yıLmaz söyLese hoşunuza gider sabaha kadar güLersiniz ama Ferhan şensoy söyLeyince tukaka ....
ferhan Şensoy fikirLerini kimseden esirgemeden rahat bir şekiLde söyLemiştir. Bu onun fikridir saygı duymak Lazım .. Kimsenin düşüncesi yüzünden cezaLandırıLmaması gerekiyor .. bu ülkede 301.inci madde değiştiriLsin diye bütün sanatçıLar boşuboşuna mı yürüdü ?Sonraa.. seçimLe başa getirebiLeceğimiz bir  parti yok çünkü kimseye güvenecek haLimiz Kalmadı.. pencerenin arkasından bakıpta konuşmak koLay siz  esnafın durumunu biLiyor musunuz ? emekLinin emekçinin haLini düşünen var mı ? başbakan ne diyo enfLasyon yok diyo kaLem fiyatından bahsediyo ... defter fiyatından bahsediyo ? kaç kişi evine rahat rahat et aLıp götürebiLiyor ? etin fiyatını biLiyor mu ? miLLet aç aç.. banka önünde maaş günLeri oLuşan uzun kuyrukLar neden ? millet ay sonunu getiremiyor .. 60 80 yaş arası amcaLar teyzeLer kuyrukta eziyet çekiyo... suya zam doğaL gaza zam akaryakıta zam herşeye zam yapıyor bir tek elektriğe zam yapmamış kaLkmış bana onu söyLüyor. kimse bana savunmasın başbakanı .. bu işLer kağıt kaLem enfLasyonunu sabitLemekLe bitmez.. avrupa birLiğine gireceğiz dediLer noLdu? şimdi sorun bakaLım kaç kişi avrupa birLiğine girmemizi istiyor ? biz ATATÜRK ün çocukLarıyız istemeyiz biz dini siyasete karıştıranLarı başımızda... kimsenin din görüşüne saygısızLık yapıLmaz ama Laik bir üLkede yaşıyorsanız o üLkenin ANayasasına uyacaksınız.. madem dini siyasete karıştıracaksınız o zaman gidin siyasetinizi ARABİSTANDA yapın ....
#64 - Kasım 24 2006, 22:41:53
DÜNYAYI YENENLERİN YENİLDİĞİ YER
ÇANAKKALE

contramal_us

şu cümLeLeri cem yıLmaz söyLese hoşunuza gider sabaha kadar güLersiniz ama Ferhan şensoy söyLeyince tukaka ....
ferhan Şensoy fikirLerini kimseden esirgemeden rahat bir şekiLde söyLemiştir. Bu onun fikridir saygı duymak Lazım .. Kimsenin düşüncesi yüzünden cezaLandırıLmaması gerekiyor .. bu ülkede 301.inci madde değiştiriLsin diye bütün sanatçıLar boşuboşuna mı yürüdü ?Sonraa.. seçimLe başa getirebiLeceğimiz bir  parti yok çünkü kimseye güvenecek haLimiz Kalmadı.. pencerenin arkasından bakıpta konuşmak koLay siz  esnafın durumunu biLiyor musunuz ? emekLinin emekçinin haLini düşünen var mı ? başbakan ne diyo enfLasyon yok diyo kaLem fiyatından bahsediyo ... defter fiyatından bahsediyo ? kaç kişi evine rahat rahat et aLıp götürebiLiyor ? etin fiyatını biLiyor mu ? miLLet aç aç.. banka önünde maaş günLeri oLuşan uzun kuyrukLar neden ? millet ay sonunu getiremiyor .. 60 80 yaş arası amcaLar teyzeLer kuyrukta eziyet çekiyo... suya zam doğaL gaza zam akaryakıta zam herşeye zam yapıyor bir tek elektriğe zam yapmamış kaLkmış bana onu söyLüyor. kimse bana savunmasın başbakanı .. bu işLer kağıt kaLem enfLasyonunu sabitLemekLe bitmez.. avrupa birLiğine gireceğiz dediLer noLdu? şimdi sorun bakaLım kaç kişi avrupa birLiğine girmemizi istiyor ? biz ATATÜRK ün çocukLarıyız istemeyiz biz dini siyasete karıştıranLarı başımızda... kimsenin din görüşüne saygısızLık yapıLmaz ama Laik bir üLkede yaşıyorsanız o üLkenin ANayasasına uyacaksınız.. madem dini siyasete karıştıracaksınız o zaman gidin siyasetinizi ARABİSTANDA yapın ....

BEN ERDOGANI SAVUNMUYORUM AMA BU İKTİDARDAN ÖNCE DE KİMSE KOLAY KOLAY EVİNE ET ALAMIYORDU .BENİM BABAM MEMURDU 600 MİLŞYON MAAŞLA 3 COCUK BÜYÜTTÜ 3 ÜMÜZDE ÜNİV OKUDUK

BU İKTİDARTAN ÖNCE COK MU İYİYDİ TÜRKİYE BU İKTİDARDAN SONRA GELECEK KİŞİ DÜZELTECEK OSMANLI 600 SENE İÇİNDE YAVAŞ YAVAŞ BÜYÜDÜ VE YAVAŞ UYAVAŞ YIKILDI   BİZE ONLARCA SENE LAZIM DÜZELMEK İÇİN

DÜRÜST OLUN     ADALETLİ OLUN   EVET ERDOGAN SUCLU CÜNKİ   İSLAM ONUN GELİŞİYLE DAHA COK DÜŞMAN KAZANDI
#65 - Kasım 24 2006, 22:51:31

TuRKuaZz

Ferhan Şensoy ya da bir başkası farketmez. Adam gibi konuşmasını bilecek. Bir de sanatçı deniliyor. Sanatçı adam örnek olur.

Burdaki düşmanlık sadece AKP'ye değil burdaki düşmanlık başörtülü/türbanlı herkese. Şehit analarına bacılarına eşlerine düşmanlık.

Burdaki düşmanlık ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, vatanını milletini canından çok seven başörtülü/türbanlı herkese.

Lafa gelince ATATÜRKÇÜyüz. Sen Atatürk'ü sevdireceğine Atatürk'e düşmanlık yaratıyor. Bu mu senin ATATÜRKÇÜlüğün  :icon
#66 - Kasım 24 2006, 22:58:15
« Son Düzenleme: Kasım 24 2006, 23:08:00 Gönderen: TuRKuaZz »

Ferhan Şensoy ya da bir başkası farketmez. Adam gibi konuşmasını bilecek. Bir de sanatçı deniliyor. Sanatçı adam örnek olur.

Burdaki düşmanlık sadece AKP'ye değil burdaki düşmanlık başörtülü/türbanlı herkese. Şehit analarına bacılarına eşlerine düşmanlık.

Burdaki düşmanlık ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, vatanını milletini sahip herkese bu düşmanlık.

Lafa gelince ATATÜRKÇÜyüz. Sen Atatürk'ü sevdireceğine Atatürk'e düşmanlık yaratıyor. Bu mu senin ATATÜRKÇÜlüğün  :icon

Turkuaz sana yaptığın bütün yorumlrda sonuna kadar katılyıorum.Atatürk'ün laiklik ilkesini nasıl açıkladığını biraz araştırsalar çok iyi anlayacaklar ama nerde.

Atatürk laiklik ilkesini böyle açıklamıştır:

''Lâiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti de demektir.
Lâiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi ve yaşanması imkânını temin etmiştir.
Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz.''

Atatürk sizin savunduğunuz gibi dinini yaşamak isteyenlerin bir şekilde özgürlüklerini sınırlamamıştır hatta tam aksine insnaların dinlerini yaşaması için gerekli imkanı temin etmek istemiştir.
Devlet dairelerine başörtülüler giremez gibi tamamen uyduruk insancıkalrın çıkarmış olduğu yasalar Atatürk'ün yapmak istediği değildir ve hiçbir ülkede böyle yasaklar yoktur.Butür saçma kanunlar sadece Türkiyede vardır çünkü bizim halkımız okumaz,araştırmaz,düşünmez,duyar ve duyguğu herşeye inanır.
Çünkü bizim halkımız bazılarının ''alim'' diye ortaya çıkardığı aslında kocaman bir HİÇ olan kişileri kendisine idol görür gözlerinde çok büyütür ve onlar ne derse peşlerinden koşar...

Bizi dıştan yıkmaktansa içten yıkmaya çalışanlar,Türk milletinin gündemine butür kaos yaratacak olayları getirip birbirlerine çok zıt fikirlerin doğmasını sağlıyorlar.Sonra milletin ya Atatürk'e ya da dine bakış açısını değiştirip milletin aklını karıştırarak bizi birbirimize düşürüyorlar.Ortasını bulabilen kaç kişi var bu ülkede?

Güçlü bir ülke olabilmemiz için önce ortayı bulmamız gerekiyor.Şuan dünyanın engüçlü devleti diince akla hemen ABD geliyor ama ABD de hiç mi karmaşıklık yok sanıyosunuz? ABD de açlıktan ölen insnaların oranı Türkiyeye göre kat kat daha fazla.Eğitim görmeyen insanalrın sayısı kat kat daha fazla.Milli benliğini koruyabilenlerin sayısı tarihine sahip çıkabilenlerin sayısı zaten yok gibi ama Amerikayı ayakta tutan birlikleri ve hiçbir zaman değişmeyen politikalarıdır.Hani biz ortayı bulamıyoruz ya onlar işte hernekadar kendi içlerinde kaos yaşasalar da ellerinde bir avuç ortayı bulmuş insan var ve Amerikayı ayakta tutuyorlar.
Ama bize bakın her siyasi partinin ap ayrı görüşleri var bir ortak noktaları yok hepsi kendilerine göre bu ülkeyi kurtaracak parti.
Bu adamın niyetinin iyi olduğunu düşünen hala varmı bilemicem ama bence biraz etrafınıza bakın ve düşünün...
...
Neyse saat geç oldu uykum geldi (6) sabırla baştan sona kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum iyi geceler...
 :)

#67 - Kasım 25 2006, 00:13:16

Burdaki düşmanlık ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, vatanını milletini canından çok seven başörtülü/türbanlı herkese.

sen şu cümLeLerden bunu anLıyorsan sana pes  diyorum...
burdaki düşmanlık başörtülü/türbanlı herkese. bu nedemektir adamın hangi cümLesi sana bunu çağırıştırdı ? bunu bana açıkLa ne dersen kabuLümdür.. şimdiden tşkr ediyorum
#68 - Kasım 25 2006, 00:41:38
ÇANAKKALE

Car car konuşuyorsun söylediklerinle çelişiyorsun bize gereksiz diyorsun güya ama gereğin olmadığını sende iyi biliyorsun.

İstediğin kadar uzun yaz mantığı kabul etmedikçe destan yazsan ne değişcek?

Ayrıca Turkuaz denen herif bundan sonra senin gibi sıkışınca saçmalayan küfre başvuran kişilerle tartışmıycam bile çünkü 3 kelime biliyorsanız 2 si küfür.
#69 - Kasım 25 2006, 08:10:32

YA SİZE İNANAMIYORUM..
İNSAN İSTER SANATÇI..İSTER KOMEDYEN..İSTER SIRADAN İNSAN OLSUN..FİKİR BELİRTEMEZ Mİ..
VE BU YÜZDEN SADECE ONA HAKARET ETMEKLE KALMIYOR..BİR DE BİZ ONA SÖVMEDİĞİMİZ İÇİN BİZE HAKARET EDİYORSUNUZ.TEŞEKKÜRLER..HERKES SEVİYESİNİ BELİRTMİŞ OLDU.

BÜTÜN BU OKUDUKLARIMDAN SONRA NE YAZACAĞIMI DA ŞAŞIRDIM..AMA İNSANLAR YAŞLA OLGUNLAŞIR VE İDRAK YETENEKLERİNİ GÜÇLENDİRİRLER. O YÜZDEN ERGENLERE LAFIM YOK.TAMAM BELKİ ZEKA YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR AMA YIKANAN BEYİNLER DE ÖYLE. SADECE BAZI ŞEYLERİ SİZE DE HATIRLATMAK İSTİYORUM..

İNSANLAR ÜST KİMLİKLERİNİ KENDİLERİ BELİRLERLER. YANİ KİMSİN DİYE SORULUNCA BEN MÜSLÜMANIM DİYORSAN DİNİNİ KİMLİK EDİNMİŞSİNDİR. YA DA BEN TÜRKÜM DİYORSAN MİLLİYETİNİ ÜST KİMLİK SEÇMİŞSİNDİR. AMA HER HALÜKARDA İNSAN BİRİNİ SEÇER VE BEN DİYORUM Kİ BEN BİR TÜRK MÜSLÜMANIM. O YÜZDEN KİMSE BANA DİNİMİ VS. ÖĞRETEMEZ. ZATEN DİN ALLAH İLE KUL ARASINDADIR. NE HAKLA BAŞKASI BUNA KARIŞABİLİR. SİZ ASLINDA FERHAN ŞENSOY'UN SÖYLEDİKLERİNE REFERANS VERİRKEN FARKLI DÜŞÜNEN HERKESİ DE KINIYOR VE DIŞLIYORSUNUZ.

BEN BİR MÜSLÜMANIM AMA LAİK VE DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE YAŞAYAN BİR TÜRKÜM AYNI ZAMANDA..O YÜZDEN ARAP ÖRNEĞİ BİZE GEÇERLİ DEĞİL. HER ÜLKENİN SPESİFİK DEĞERLERİ VARDIR VE HEPSİ DE MÜSLÜMAN DİYE AYNI ŞEMSİYE ALTINA TOPLAYAMAZSINIZ.

AYRICA NE ÇABUK UNUTTUNUZ..DAHA KISA SÜRE ÖNCE FRANSA ERMENİ SOYKIRIMINI KABUL ETMEYENLERE CEZA GETİRDİ..BİRKAÇ YIL ÖNCE TÜRK ASKERLERİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLDİ.. YILLAR BOYUNCA DOĞU'DA ŞEHİT EDİLDİLER AMA HİÇBİRİNE BU KADAR TEPKİ VERİLMİYOR..NEDEN?ÇÜNKÜ HALA ÜST KİMLİĞİNİZİ DİN OLARAK BELİRLİYORSUNUZ. OYSA DİN DEMİN DE DEDİĞİM GİBİ KİŞİNİN ÖZELİDİR. VE GENELE TAŞINAMAZ.

LAİKLİĞİ FARKLILAŞTIRIYORSUNUZ. ATATÜRK LAİKLİK İLKESİNDE EVET DİNİ ÖZGÜRLÜKLERDEN DE BAHSETMİŞTİR AMA BUNLARIN SÖMÜRÜLMESİNE BUGÜN EN ÇOK O KARŞI ÇIKARDI. BİR TARAFIN BEN DİNİMİ UYGULUYORUM DİYE HER İSEDİĞİNİ YAPARKEN..DİĞER TARAFIN AYNI DİNDEN OLMASINA KARŞIN EN KÜÇÜK BİR FARKLILIK BELİRTTİĞİNDE HAKARETLER YAĞPDIRILMASINA, EN ÇOK ATATÜRK ENGEL OLURDU.

SONUÇTA BU KADAR ŞİDDETLİ BİR TARTIŞMA BİR SANATÇININ (DİKKAT AYDIN DEĞİL..FERHAN ŞENSOY BİR AYDIN DEĞİLDİR..SANATÇIDIR..İKİSİ ÇOK FARKLI KAVRAMLARDIR..ONA AYDIN DEMEK DE HAKARET İÇERİYOR..OYSA O BİR SANATÇI OLARAK B.K KELİMESİNİ BİLE KULLANABİLİR ÇÜNKÜ EN CİDDİ SANAT ESERLERİNDE BİLE ARGOLAR KULLANILMAKTADIR. AYRICA SANATÇI DİYE HİÇ BU TÜR LAFLAR KULLANAMAZ İBARESİNİ KİMİN EKLEDİĞİNİ MERAK EDİYORUM ÇÜNKÜ O SADECE TOPLUMA ESER VERİR..ONUN GÖREVİ BİZE DÜZGÜN KONUŞMAYI ÖĞRETMEK DEĞİLDİR..ÖYLE OLSA ÖĞRETMEN OLURDU..

VE TEKRAR ONUN SÖYLEDİKLERİYLE İLGİLİ YORUM İÇİN İLK SAYFADAKİ MESAJLARIM AYNEN DOĞRUDUR DEYİP PESİ VE DENİZ- CİYE DE KATILDIĞIMI SÖYLEMEK İSTİYORUM..OKUYANLARA TEŞEKKÜRLER
#70 - Kasım 25 2006, 13:04:13

Car car konuşuyorsun söylediklerinle çelişiyorsun bize gereksiz diyorsun güya ama gereğin olmadığını sende iyi biliyorsun.

İstediğin kadar uzun yaz mantığı kabul etmedikçe destan yazsan ne değişcek?

Ayrıca Turkuaz denen herif bundan sonra senin gibi sıkışınca saçmalayan küfre başvuran kişilerle tartışmıycam bile çünkü 3 kelime biliyorsanız 2 si küfür.
Kimse mantıklı yorumlarını senin anlaman için yazmıyor kusra bakma.Benim yazıdğım bütün yorumlar okuyup öğrendiklerimin gezip gördüklerim sonucu ortaya çıkıyor.Senin de anlayabilmen için okuman gerekir.Okuman gezmen yorumlaman gerekir.Yoksa mantık dolu cevapları gerçeklere dayanan, gerçekleri yazan mesajları mantıksız olarak algılarsın ve gereksiz sayarsın.
Sorun uzun yazmak değil ben kısada yazarım ama acıklayıcı mesajları anlayamayan bırıne kısa cevaplar versem ne olcak? Cümleler gayet açık ve birbiriyle çelişen cümle yok.Nasıl okuyosun çok merak edıyorum...
#71 - Kasım 25 2006, 13:15:22

komiksey
konuyu anLatabiLen cümLeLeri buLupta buraya yansıtabildiğin için teşekkür ederm gerçekten çok güzeL anLatmışsın. yazını okurken her cümLe için sana teker teker tşkr ettiğimi biLmeLisin. bu konuyLa iLgiLi her yazının aLtına bende imza atabiLirim :cicek tekrar tşkkrLr
#72 - Kasım 25 2006, 13:46:11
ÇANAKKALE

BİZİM MİLLİYETÇİLİĞİMİZDEN, TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZDEN VE TÜRKLÜĞÜMÜZDEN ŞÜPHE EDENLER AÇSINLAR FORUMDA GÖNDERDİĞİMİZ MSJLARA BAKSINSINLAR.
FİKİRLERİNE KATILDIĞINIZ KİŞİ "TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR',BAŞBUĞ ATATÜRK..." DEMEME KARŞI ÇIKMIŞTIR.
BİLGİLİ KÜRTÜRLÜ DEDİĞİNİZ KİŞİLER BUNLARIN ANLAMLARINI BİLE KAVRAYAMIYOLAR İŞTE.SONRA DA YAZILANLAR HAKKINDA MANTIKLI MANTIKSIZ SONUÇLARINI ÇIKARTIYORLAR KENDİLERİNCE.
İŞTE KOMİKŞEY'İN DE DEDİĞİ GİBİ AKIL GERÇEKTEN YAŞTA DEĞİL BAŞTA.
TEKRAR SÖYLÜYORUM BİZİM İÇİN ÖNCE TÜRKLÜK GELİR BUNU UNUTMAYIN, AMA DİNİMİZE DE DİL UZATILDIMI AYNI TEPKİYİ VERİRİZ!
#73 - Kasım 25 2006, 14:32:56

AMA ZATEN YANILDIĞIN NOKTA ORADA. FORUMDAKİLERDEN ÖYLE BİRŞEY GELDİYSE BİLEMİYORUM AMA BU ADAMIN SÖYLEDİKLERİ DİNE DEĞİL Kİ..ONU SÖMÜREN VE ONU ARKASINA ALIP DA BABASININ ÇİFTLİĞİ GİBİ TÜRKİYE'DE AT KOŞTURARAK GERİCİLİK YAPANLARA. BURADA KİMSE BİRBİRİNİN MİLLİYETÇİLİĞİNDEN ŞÜPHELENMİYOR AMA NASIL Kİ SİZ BUNUN LAFI BİLE EDİLİNCE KIZIYORSUNUZ. BİZ DE SIRF BU ADAMA KÖTÜ SÖYLEMEDİK DİYE BİZİM DİNİMİZ SORGULANINCA KIZIYORUZ. EVET ZEKA YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR AMA SADECE ZEKA HERŞEYİ KAVRAMAYA VE ANLATMAYA YETMEZ. BİLGİ BİRİKİMİ DE GEREKİR. VE BU BİRİKİM DE YILLARLA OLGUNLAŞIR.BABAM KAPTAN OLDUĞU İÇİN DÜNYAYI GEZDİM AMA GÖRDÜKLERİMİ ANCAK ZAMANLA ANLAMLANDIRABİLİYORUM VE OKUDUKÇA VE ÜNİVERSİTE İLE VE FARKLI BAKIŞ AÇILARI TANIDIKÇA..O YÜZDEN DAHA ESNEK OLUN VE MADALYONUN DİĞER YÜZÜNE DE BAKIN LÜTFEN
#74 - Kasım 25 2006, 15:22:14

yani haddini aşmış olabilir ama bazı söylediklerine katılıyorum...ama tabi ki bunları söylemek için edebini takınıpta yapması lazımdı... : :ask
#75 - Kasım 25 2006, 16:57:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.