Alternatifim Cafe

TV'de kumar mı oynatılıyor?

Discussion started on MagazinMalumunuz son aylarda televizyon ekranlarında yeni bir moda çıktı. Televizyonlarda yarı çıplak kızlar çıkıp telefonla arayanlara 300-500 YTL para dağıtıyor. Peki bu yarışma kisvesi altında yapılan yayınlar ne kadar doğru ne kadarı yanlış? Yoksa vatandaşlar bir şekilde kandırılıyor mu?

Vatan Gazetesi yazarı Yavuz Semerci yazısında bu durumun aslında göndüğü olmadığı bu şekilde "Kumar mı oynatılıyor?" diye soruyor ve ekliyor: vatandaşların aslında kandırılıyor:

"Soruyu bilin. Parayı kapın” sözlerine kanarak telefon ettiği an, kollu kumar makinesine para atar gibi, sisteme 5 YTL kaptırıyor.Sesli yanıt sistemi, arayanın canlı yayına bağlanamayacağı ve bir şekilde saf dışı kalacağı biçimde programlanmış. Ekrandaki kişi ise “Neden hâlâ aramadınız?” diyerek dolandırıcılara has bir üslupla izleyicileri tahrik etmeyi sürdürüyor"

Semerci yazısına ise bu tür yarışmalarda günde en az 6 bin kişinin aradığını ve kandırıldıklarını altını çizerek şöyle devam ediyor:

"Binlerce kişinin “mağdur olduk” diye dert yandığı yayının arkasındaki şirketin adı Tele Marmara... Şirket günde 6 bin kişiye ulaştığında durumu kurtarıyor. Anlayacağınız, telefonla yayına bağlanmak için en az 6 binde 1 ihtimalin size çıkması gerekiyor.Bu yüzden ekrandaki kız “Niye beni aramıyorsunuz? Arayın beni... Arayın beni!” diye bağırırken, bilgisayar, şirketi kurtaracak asgari arama yapılmadan kimseyi yayına bağlamıyor. (Tıpkı kumar makinelerinde olduğu gibi.) "
#1 - Kasım 11 2006, 11:57:43
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.