Alternatifim Cafe

Rus Kournikova Röportajı

Discussion started on MagazinAnna Kournikova en çok fotoğraflanan, konuşulan, eleştirilen tenis oyuncusu. Yılda on beş milyon dolar kazanan ünlü tenisçinin bu güne kadar hiçbir turnuva kazanmadan bu rakama ulaşması da dünya basınını en çok ilgilendiren konulardan. Dünya sıralamasında bir numara olan bir kadın tenisçinin geliri yıllık iki milyon dolar iken, turnuvalardan uzak tenisçi- manken Anna 2004-2005 yıllarında Onıega, Adidas gibi şirketlerle kontratları ve katıldığı fotoğraf çekimleri sayesinde 6.5 milyon dolar kazandı. Kournikova Çelik Motor'un davetlisi olarak iki gündür Türkiye'de... Birkaç gazetenin özel röportaj talebini kabul eden Kournikova'yla sohbetimize tenis kariyerinden söz ederek başladık.

Çok gençsiniz, tenisi bırakmak zorunda kaldınız şimdi ne yapacaksınız?
Bunu şu anda söylemek zor çünkü ne yapacağıma karar vermeye çalıştığım bir dönemdeyim. Hâlâ ne yaparsam mutlu olurum anlamaya çalışıyorum. 16 yıllık tenis kariyerimi bitirdim, bunun yerini doldurabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum ama arıyorum. Yine sporla ilgili bir şeyler yapmak istiyorum. Kadın sporlarıyla ilgili aktivitelerde bulunmak hoş olabilir. Çocuklar için öğretmenlik yapabilirim.

Türkiye'ye gelmeden önce ülkemiz hakkında izlenimleriniz nasıldı?
Ben on yaşımdayken ailemle birlikte Türkiye'ye gelmiştim. İstanbul, Ankara ve Antalya'ya gitmiştik. Hatırladığım tek şey bir daha gelmek için can attığımdı.

Sizçok güzel bir kadınsınız. Rus kadınlarının geneli güzel. Türk erkeklerinin de sizin ırkınıza özel bir ilgisi vardır. Bir sırrınız var mı bu kadar güzel olmak için?
Çok teşekkür ederim. Rus kadınlar gerçekten güzeldir ama bunun bir sırrı olduğunu sanmıyorum. Ama ben buradayken arabanın camından bir sürü güzel Türk kızı gördüm bence Türk erkekleri kendi kızlarıyla ilgilenmeli. Türk kızları da çok güzeller. Beyler onlarla ilgilensin.

Türk erkeklerini yakışıklı buldunuz mu?
(Gülüyor) Evet... Ama gördüğüm erkeklerin hepsi kameramandı. Türk erkeklerini değerlendirecek kadar fırsatım olmadı...

Seçmek zorunda kalsanız güzel olmayı mı iyi bir tenisçi olmayı mı isterdiniz?
Tabii ki tenisi seçerdim. Çünkü güzellik gelip geçiçidir. Bazı şeyler güzellikten daha önemlidir. Hayatımda her zaman tenise aşıktım. Tenis oynamaya yeteneğim vardı. Benim için hayatın anlamı tenis.

Tenis kariyerinizin müthiş olmadığını güzelliğinizle çok para kazandığınızı söylüyorlar...
Onlar ne dediklerini bilmiyorlar. Ben güzel bir kadınım. Ama paramı güzelliğimden kazanmıyorum. Ben sıradan bir kadın olsaydım tenis oynuyor olsaydım bu tür eleştiriler olmazdı. Bunlar çamur atmaktan başka bir şey değil. Ben güzelim ve yetenekliyim iyi bir oyuncuyum. İyi olmasan top ten de olmazdım.
#1 - Kasım 03 2006, 21:51:31
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.