Alternatifim Cafe

Müzik Tarihinin Şok Edici 10 Olayı!

Discussion started on Müzik Genel

Evet arkadaşlara Müzik piyasasını derinden sarsan ve en çok konuşulan unutlumaz 10 olay arama yaptım ama bulamadım eger yayınlandıysa ozur dılerım...

1.KURT COBAIN'in Ölümü

8 nisan 1994 yılında Kurt'un ölü bedeni elektrik teknisyeni tarfından bulundu.Bu dünyada büyük şok etkisi yarattı, CNN canlı yayını kesip bu haberi yayınladı, MTV ise gün boyu bunu haber yaptı,Ertesi gün bütün Amerikan gazeteleri bunu manset attı,Radyolar yayınları kesti,pisikolaglar ise tvlerde Aileleri uyarıyordu Nirvana fanlarının Cobain'in arkasından intihar edebileceği hakkında ki beklenildiği kadar büyük bir intihar dalgası olmadı ama 60'tan fazla intihar kayıtlara geçti kayıt dışı olarak ise 100'ü aşkın kişi olduğu belirtidi.ve Cobain'in ölümü hala konuşulmaktadır.5 nisan'da ölen Cobain'in ölümünden 3 gün sonra cesedi bulundu.

2.Sex Pistols'ın Canlı yayındaki Küfür şovu

Punk'ın ve Sex Pistols'un bilinmediği dönemde 1976'da bu olay dünayı değiştirdi.Sex Pistols adındaki grup İngilterenin önemli show programlarından Today Show'a katıldı.Programın bitimine 10 saniye kala grubun Gitaristi Steve Jones eline mikrofonu aldı ardarda küfür yağdırdı.Bu olayın ertesi günü Efsane Sex Pistols'un adını herkes duydu grup manşetlere çıktı.Punk bu olay ile herkesin aklına kazındı.Eğer Steve Jones o küfürleri etmese belkide Sex Pistols şimdiki gibi efsane olamayak belkide Punk şimdiki kadar populer olmayacaktı

3.Tupac Shakur Cinayeti

Soyguna uğrayan ve vurulan başına gelenlerden Puff daddy ve Notorious B.I.G'yi sorumlu tuttu.Karşı taraf ise buna karşılık vermede geçikmedi ve Tupac 96'da izlemeye gittiği Mike Tyson maçından sonra vuruluarak öldürüldü,Notorious B.I.G ise 1997'de faiili meçhul bir cinayete kurban gitti

4. Madonna'nın Like A Prayer Video'su ve 'Sex ' Kitabı

Madonna'nın 1989'da çektiği Like A Prayer videoclibi tüm dünyada büyük sansasyon yarattı.İtalya'daki katolik bir grup Madonna'yı dini suistimal etmekle şuçladı

Maddona 1992'de ise kendi çıplak resimlerinden oluşan sex adlı kitabı piyasaya sürdü.Kitap Japonya'da yasaklandı.ABD'de 150 bin, tüm dünyada is 1.5 milyon satış rakamına ulaştı bu kitap

Bence bugunkü Madonna sansayonlarıyla bir yere geldi, bukadar sansasyonel biri olmasa kesinlikle şimdiki kadar pouler olamazdı

5.Ozzy Ozbourne'nin Yarasa Avı

İşte herkes tarafından bilinen bir olay

Ozzy ozaman efsane Black Sabbath'daydı,uyuşturucu ve alkolden başını kaldırmıyordu.İşte 20 Ocak 1982 yılında Des Monied'de verdiği konsere herzaman ki gibi uyuşturucu alarak çıkan Ozzy bir fan tarafından sahneye atılan yarasanın kafasını ağzıyla koparttı.İşte bu olaydan sonra insanlara Metal müziği yargıladı, İnsanlar Metal müziği değişik şekilde algıladı, Yani bu olaydan sonra insanlar metaliclere karşı önyargıları ile yaklşatı(onlar yarasa kafası koparır, civciv ezer vs... gibi laflar dönmeye başladı)

6.Dimebag Darrell Cinayeti

İşte Müzik Tarihinin en trajik anlarından biri

Dimebag Darrell Pantera'nın eksi gitaristiydi.Dimebag Pantera dağıldıktan sonra Damageplan diye bir grup kurdu.8 aralık 2004'te ilk kez seyirci önünde Ohio'daki Alrosa Villa adlı bir clubte canlı performanslarını sergileyceklerdi.Grup daha ilk şarkısını bile bitirmeden sahneye atlyan silahlı bir genç Dimenbag'ında dahil olduğu 4 kişiyi öldürdü.Olaydan sonra yakalanan zanlı Nathan Gale'nini paranoyak şizofren hastası olduğu öğrenildi

7.Jarvis Cocker'in Michael jackson Protestosu

1996'ı birit ödüllerine katılan Michael Jackson, şahne şovu için bir sürü çocukla sahnede gösteri yapıcaktı.Michael gösterisini bitirmeden sahneye atlayan Pulp'ın lideri Jarvis Michael'i işaret ederk poposunu gösterdi,birazcık dans etti ve sahneden indi.Olaydan sonra Jarvis tutuklandı.İşin ironik kısmı ise malumunuz,Michale jackson küçük çocukları taciz etmekle şuçlanıp yargılandı

8.Janet jackson'un Superbowl Performansı

İşte herkes tarafından bilinen bir olay daha

The Doors'un 27 yaşında ölen efsane Vokalisti JIM MORRISON 1969'da The Doors'un Miami'de verdiği konserde sahnede iiice içiyordu.Ensonunda içe içe iice kafyı buldu ve seyirciyi özgür aşka davet edip kendine eşlik etmelerini istiyordu.Seyirci bir anda şakına döndü.Daha sonra Morrison seyirciye penisini çıkarcağını söyleyip pantulonu'nu indirmeyi kalktığı an tutuklandı.Bu olaydan 2 yıl sonra ise Paris'te küvette ölü bulundu

10.Richey James'in "4 Real" Anı

Manic Street Preacher grubu ilk zamanlarında kayde değer bi fan kitlesine sahipti ama basın olnları GNR'ı taklit etmek ile suçluyordu ve onları bir avuç sahte yıldız olarak tanımlıyordu.Grubun söz yazarı ve gitaristi Richey James is bu durumdan oldukça rahtsızdı.15 Mayıs 1991'de verdikleri bir konsrde NME yazarı Steve Lamaq'ı köşye sıkıştırıp Manic Street Preacher'ın gerçek bir grup olduğunu anlatmaya çalışıyordu ve konuşmasını bitirdikten sonra elindeki jilet ile koluna "4 Real(Gerçek) kelimesini kazıdı.Dehşete düşen Lamq hemen bir ambulans çağırdıRichey'in koluna tam 17 dikiş atıldı.İlbaşlarda bu olayı yayınlamakta tereddüt eden NME daha sonraları bu olayı efsane yaptı.Olayın kahramanı Richey James ise 1995 yılında kayıplara karıştı, şimdilerde ise resmi olarak ölü kabul ediliyor
#1 - Ekim 30 2006, 12:23:52

Sweetcino

saol    .... ılgınc .... emegıne saglık   
#2 - Ekim 31 2006, 12:54:05

bilgiler icin tşkler...
#3 - Kasım 06 2006, 01:05:19
İmzanız kural dışı.

xX_NightmarE_Xx

bilgiler için teşekkürler...
#4 - Ocak 02 2007, 00:16:15

way be... bilgiler için saol ;)
#5 - Haziran 14 2008, 21:05:32

emeğine sağlık :))
#6 - Haziran 14 2008, 21:28:41
ooof oLmuyor bi tüLü başLamıyor!
Sen oLmazsan şu kaLbim,
kimseye boyun eğmiyor..!
beğenmiyor..!!
kimseLer görmesin..kimseLer bilmesin  benimle yaşasın ölsün bu sevda..!

Vay bee neler olmuş!
paylaşım için saol...
#7 - Haziran 14 2008, 22:17:33
Ya tam ortasındasındır, Merkezinde.. ya da dışındasındır, Hasretinde..

bilgiler için sağoL.bazıLarını biLiyordum.
#8 - Haziran 14 2008, 23:08:29
Şimdi sen gittin ya,şairin dediği gibi herkesi sana benzetiyorum.
''Buda mı p*ç acaba'' diyorum..             -Küçük İskender

hiç duymamıştım böle bişe.paylaşım için çok saol.
#9 - Haziran 18 2008, 13:53:29

ooo hiç bilmiyordum bende. ellerine sağlık.
#10 - Haziran 20 2008, 19:03:25

Punk- O -Rama

Hepsini biliyordum lanet olsun adamım.
#11 - Haziran 20 2008, 19:56:21

ilginç olmuş ve güzel emeğine sağlık
#12 - Haziran 28 2008, 00:03:30

Teşekkürler
#13 - Haziran 29 2008, 23:45:13

Emeğine sağlık .
#14 - Haziran 29 2008, 23:47:47
Açları Beslediğim Zaman Bize ``Kahraman``  Diyorlar,
Bu İnsanların Neden Aç Olduklarını Sorduğumuz Zaman  ``KOMÜNİST``

hepsi birbirinden ilginç ve çoğu psikopatça olaylar :Q paylaştığın için teşekkürler  :öff
#15 - Haziran 30 2008, 01:46:47
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Richey James'in "4 Real" Anı bunu bilmiyordum
çok tuaf bişimiş :S
#16 - Haziran 30 2008, 13:29:47
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

vay be

özellikle 4 real çok ilginçmiş
#17 - Temmuz 01 2008, 22:13:55
« Son Düzenleme: Ağustos 23 2008, 14:06:32 Gönderen: pr0can_can »
kısmet

değişikmiş. paylaşım için saol :)
#18 - Temmuz 04 2008, 12:00:52
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

hmm bazılarını biliodum paylaşım için saol
#19 - Temmuz 05 2008, 12:17:57
İyi bilirdik derler elbet ardımdan
                                            Bundan büyük bir yalan yok

çok güzel konuları araştırmışınız bu bilgileri bize ilettiğiniz için teşekkür ederim.
#20 - Temmuz 07 2008, 11:54:31

Yarasanın kafasını ağzıyla koparan adamdan iğrendim doğrusu. :öff
Bilgiler için Sağol. :dondurma
#21 - Temmuz 08 2008, 18:23:46

KURT COBAIN ölmemeliydi .....

paylaşım için saol emeğine sağlık =)
#22 - Temmuz 09 2008, 15:36:09
iF You WeRe DeaD oR STilLL aLiVe i DoN'T CaRe ,i DoN'T CaRe ... aND aLL THe THiNGS You LeFT BeHiND i DoN'T CaRe i DoN'T  CaRe...!!!

Bir kaçını biliyordum paylaşım için sağol.
#23 - Temmuz 26 2008, 20:15:50
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

İlginçler... Teşekkürler....
#24 - Ağustos 01 2008, 23:59:26
Emre Aydın_Emre Aydın_Emre Aydın

Evet arkadaşlara Müzik piyasasını derinden sarsan ve en çok konuşulan unutlumaz 10 olay arama yaptım ama bulamadım eger yayınlandıysa ozur dılerım...

1.KURT COBAIN'in Ölümü

8 nisan 1994 yılında Kurt'un ölü bedeni elektrik teknisyeni tarfından bulundu.Bu dünyada büyük şok etkisi yarattı, CNN canlı yayını kesip bu haberi yayınladı, MTV ise gün boyu bunu haber yaptı,Ertesi gün bütün Amerikan gazeteleri bunu manset attı,Radyolar yayınları kesti,pisikolaglar ise tvlerde Aileleri uyarıyordu Nirvana fanlarının Cobain'in arkasından intihar edebileceği hakkında ki beklenildiği kadar büyük bir intihar dalgası olmadı ama 60'tan fazla intihar kayıtlara geçti kayıt dışı olarak ise 100'ü aşkın kişi olduğu belirtidi.ve Cobain'in ölümü hala konuşulmaktadır.5 nisan'da ölen Cobain'in ölümünden 3 gün sonra cesedi bulundu.

EVET CURT COBAIN GİTMEMELİYDİ :'(
#25 - Ağustos 10 2008, 22:51:34
www.banakalirsaboyle.blogspot.com
yaptıklarımı aldıklarımı okuduğum ve öğrendiğim herşeyi sizle paylaşacağım web günlüğüm beni izlerseniz sevinirim:)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.